Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopci na biało


Aragon99

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz mój problem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/332164-dymil-przez-zepsuta-odme-20-tdi-bpw-jak-sprawdzic-odme/ -w rezultacie pomogła wymiana oleju i podmiana pokrywy .

Obecnie też już nie mam DPF i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


kolegow i kolezanki.


Na wstepie; nabylem audi a4 b7 2.0 140. 8v.


po zakupie standardowa procedura zmiana filtrow oleju takie rzeczy ktore mozna wykonac samemu.


i zaczal sie problem po wymianie filtru paliwa auto zapowietrzylo sie niesamowicie ale po dluzszym odpalaniu w koncu sie udalo. jazda testowa zapalila sie kontrolka dpf. na drugi dzien rano chcialem odpalic auto znow ciezko palilo ale sie udalo i zaczal chodzic na 3 cylindry. ale czasem na chwile chodzil na 4. jechalem tak jak by w trybie awaryjnym do 3 tys obrotow. ale jak zlapal temperature jechal normalnie .ale na biegu jalowym chodzil na 3 baniakai i trzeslo silnikiem.zapalila sie kontolka "check" oraz swiec zarowych. po chwili zaczal strasznie kopcic na bialo. przejechalem kilkaset metrow kopcenie ustalo ale dalej na 3 chodzi. zajehalem do domu postawilem i teraz opisuje co sie dzialo. mial ktos z uzytkownikow taki problem.???



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że źle założone węże lub uszkodzony króciec lub zawór na filtrze paliwa lub sam filtr.

No bo tylko to się zmieniło w tym co decyduje o takich objawach.

Chyba że Pan który to zmieniał o coś innego zahaczył ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z kopceniem. Od kilku tygodni mój BPW zaczął dymić na biało gdy temperatura silnika nie osiągnie 90 stopni. Wydaje mi się że po odpięciu wtyczki od EGR-a dymienie znacznie spada. Sprawdzałem dolot i wydaje mi się że nie jest na tyle mokry (puszczająca turbina) aby to mogło być przyczyną. Kiedyś ktoś stał za mną i stwierdził że to czuć niedopaloną ON. Tak jakby było za dużo paliwa w stosunku do powietrza. Wtryski sprawdzone. Korekta dobra. Turbina ładnie ładuje. Wszystko sprawdzone w ASO na kompie podczas jazdy. Dodam że DPF wycięty ponad dwa lata temu. Co może być przyczyną. Dzięki za podpowiedzi. Michał


Sprawdziłem jeszcze raz to kopcenie. Ewidentnie ustaje jak odłączę wtyczkę od EGR-a. Czemu kopci jak EGR podpięty>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz nieszczelną chłodniczkę spalin i jak EGR jest zamknięty to nie ma przez nią przepływu spalin. Opary płynu chłodzącego nie są wtedy przez silnik spalane i nie dymi :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykonać bypas chłodnicy spalin.

Pojeździć i sprawdzić - innej metody nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić ten bypas. Może ktoś ma fotki albo jakiś materiał na ten temat. Już mnie denerwują mrugające kontrolki na zegarach. Cały czas jeżdżę z odłączoną wtyczką od EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz weze plynu chlodzacego z chlodnicy spalin, i łączysz je zesobą inna rurką lub wężem, pamietaj o opaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z kopceniem. Od kilku tygodni mój BPW zaczął dymić na biało gdy temperatura silnika nie osiągnie 90 stopni. Wydaje mi się że po odpięciu wtyczki od EGR-a dymienie znacznie spada. Sprawdzałem dolot i wydaje mi się że nie jest na tyle mokry (puszczająca turbina) aby to mogło być przyczyną. Kiedyś ktoś stał za mną i stwierdził że to czuć niedopaloną ON. Tak jakby było za dużo paliwa w stosunku do powietrza. Wtryski sprawdzone. Korekta dobra. Turbina ładnie ładuje. Wszystko sprawdzone w ASO na kompie podczas jazdy. Dodam że DPF wycięty ponad dwa lata temu. Co może być przyczyną. Dzięki za podpowiedzi. Michał

Sprawdziłem jeszcze raz to kopcenie. Ewidentnie ustaje jak odłączę wtyczkę od EGR-a. Czemu kopci jak EGR podpięty>

Mam ten sam problem co Ty(tylko ja nic nie odpinalem , nie kombinowalem bo sie nie znam i wole to oddac q rece fachowca) od dwóch dni mi kopci na bialo ale po 5 minutach gdy odpale silnik ak kolega i nienwiem cz) i dzieje sie to przez chwile poki nie wzrosnie troche temperatura i przestaje.

Mechanik mi powiedział ze to para wodna sie zbiera ale po tym co czytam mam coraz większe watpliwosci co do jego tezy.

Jutro jade do V-Tec w Łowiczu na komputer mam nadzieje ze sie to wyjasni bo kupilem auto w styczniu i mam nadzieje ze to jest drobnostka , moze za slabo opilem auto :P

Byłem dziś w łowiczu w v-tech sprawdzili mi auto i wyszło ze egr sprawny tylko w 30% i turbina do regeneracji bo ma za duże sprężenie o 0,3 bar.

Wyliczyli mi tam 1850zl za regeneracje turbiny do tego 3 lata gwarancji daja i 200zl za usuniecie egr , czy to normalna cena regeneracji turbo?

Edytowane przez Gods
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1850 za regeneracje turbiny, to troche za duzo, w 1000 spokojnie powinieneś się zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 1200zł z uszczelkami i bebechem meleta.przejlada się muszle kompresyjna i spalinowa środek wyważony Przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się że troche przesadzają z ceną , dziś się umówiłem z panem co pracuje w serwisie audi-vw ktróry prywatnie też naprawia auta i wycenil mi 1250zl na tip top turbine a z egr powiedział że też się na mięciutko upora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z kopceniem. Od kilku tygodni mój BPW zaczął dymić na biało gdy temperatura silnika nie osiągnie 90 stopni. Wydaje mi się że po odpięciu wtyczki od EGR-a dymienie znacznie spada. Sprawdzałem dolot i wydaje mi się że nie jest na tyle mokry (puszczająca turbina) aby to mogło być przyczyną. Kiedyś ktoś stał za mną i stwierdził że to czuć niedopaloną ON. Tak jakby było za dużo paliwa w stosunku do powietrza. Wtryski sprawdzone. Korekta dobra. Turbina ładnie ładuje. Wszystko sprawdzone w ASO na kompie podczas jazdy. Dodam że DPF wycięty ponad dwa lata temu. Co może być przyczyną. Dzięki za podpowiedzi. Michał

Sprawdziłem jeszcze raz to kopcenie. Ewidentnie ustaje jak odłączę wtyczkę od EGR-a. Czemu kopci jak EGR podpięty>

A więc u mnie z kopceniem sprawy się mają następująco.

Zmieniłem chłodnicę spalin (jest trochę roboty ale idzie to ogarnąć). Kopcenie znacznie mniejsze. Lekko kopci w okolicach 60-80 stopni Celsjusza. Na zimnym silniku nic i jak złapie 90 stopni też nic. Wydaje mi się że ten dym ma zapach niedopalonego ON czyli tak jakby silnik w tym zakresie temperatur miał za dużą dawkę paliwa. Zastanawiam się czy nie iść w kierunku jakiegoś czujnika który może przekłamuje komputer co do temperatury silnika i daje wtedy za dużo paliwa. Myślę że jak by to było turbo to by kopcił najbardziej na zimnym silniku. Może komuś coś wpadnie do głowy jak rozwiązać problem do końca.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z kopceniem. Od kilku tygodni mój BPW zaczął dymić na biało gdy temperatura silnika nie osiągnie 90 stopni. Wydaje mi się że po odpięciu wtyczki od EGR-a dymienie znacznie spada. Sprawdzałem dolot i wydaje mi się że nie jest na tyle mokry (puszczająca turbina) aby to mogło być przyczyną. Kiedyś ktoś stał za mną i stwierdził że to czuć niedopaloną ON. Tak jakby było za dużo paliwa w stosunku do powietrza. Wtryski sprawdzone. Korekta dobra. Turbina ładnie ładuje. Wszystko sprawdzone w ASO na kompie podczas jazdy. Dodam że DPF wycięty ponad dwa lata temu. Co może być przyczyną. Dzięki za podpowiedzi. Michał

Sprawdziłem jeszcze raz to kopcenie. Ewidentnie ustaje jak odłączę wtyczkę od EGR-a. Czemu kopci jak EGR podpięty>

A więc u mnie z kopceniem sprawy się mają następująco.

Zmieniłem chłodnicę spalin (jest trochę roboty ale idzie to ogarnąć). Kopcenie znacznie mniejsze. Lekko kopci w okolicach 60-80 stopni Celsjusza. Na zimnym silniku nic i jak złapie 90 stopni też nic. Wydaje mi się że ten dym ma zapach niedopalonego ON czyli tak jakby silnik w tym zakresie temperatur miał za dużą dawkę paliwa. Zastanawiam się czy nie iść w kierunku jakiegoś czujnika który może przekłamuje komputer co do temperatury silnika i daje wtedy za dużo paliwa. Myślę że jak by to było turbo to by kopcił najbardziej na zimnym silniku. Może komuś coś wpadnie do głowy jak rozwiązać problem do końca.

pozdrawiam

Witaj , miałem ten sam problem no i jak wyżej pisałem do v-tec w Łowiczu spraedzić to i tam mnie oszukano by wyciągnąć pieniądze ze mam do roboty egr oraz regeneracja turbiny za 2250zł (śmiech, nie polecam) , dziś byłem u innego mechanika (pracuje 12 lat w audi) po 1.5 godziny do mnie zadzwonił i mi powiedział że egr zdrowy i turbina również zdrowa a okazało się że za dymienie na lekko rozgrzanym silniku jest odpowiedzialna chłodniczka spalin ktora popuszczała płyn/olej i to był powód do tego polecił mi wymienić uszczelke i jakieś przewody pod wtryskiwaczami cena za chłodniczke 250+zł , uszczelka pod wtryskiwaczami i te przewody 350zł, jutro auto mam do odbioru :) nie polecam fachowców z v-tec łowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację ale ja chłodniczkę wymieniłem. Jakiś czas temu zrobiona również wymiana uszczelniaczy pompowtrysków i wiązki do nich. Wszystko było OK ale od jakiś 3 miesięcy zaczął się problem z dymieniem. Na starej chłodniczce spalin tak dymił że kiedyś mnie Policja zatrzymała ale na szczęście obyło się bez mandatu i zatrzymania dowodu.

Dodam że najwięcej kopci na wolnych obrotach jak auto stoi.

Edytowane przez remus_kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci "fachowcy" robią takie przekręty to balbym się nawet oddać auto na wymianę oleju.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że za dymienie na lekko rozgrzanym silniku jest odpowiedzialna chłodniczka spalin ktora popuszczała płyn/olej

chlodnica spalin nie może przepuszczać oleju.... nie ma z nim kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że za dymienie na lekko rozgrzanym silniku jest odpowiedzialna chłodniczka spalin ktora popuszczała płyn/olej

chlodnica spalin nie może przepuszczać oleju.... nie ma z nim kontaktu.

Dlatego napisałem płyn/olej bo dokładnie nie pamiętam co mi mechanik powiedział. Ważne ze uatsrka usunięta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z nietypowym pytaniem,

jezdze juz od okolo 6 miesiecy z kontrolka na desce "check engine" (ten zolty silniczek).

Nie mam problemow, nie rzuca autem, nie faluja obroty, jest moc, spalanie w normie. Jedynie przy mocniejszym butowaniu buchnie ciemnym dymkiem z rur. DPF wywalony. Podejrzewam ze moze byc problem z EGR bo byla przy nim rzezba jakas podczas wymiany UPG, a wlasciwie przed jej diagnoza.

Do konkretu, usunalem jakis czas temu ten blad (na VAGU pokazywalo ze jest jakis problem z wtryskiem, prawdopodobnie blaszka przy styku nie laczy czy jakos tak mi to tlumaczono). Pojezdzilem moze z 5 km bez bledu. Po zaparkowaniu auta pod blokiem zauwazylem ze z tylu sporo dymu sie pojawilo, nie byl raczej bialy, taki szary bardziej. Zgasilem auto, po odpaleniu ustalo, ale wyskoczyl ponownie blad na desce, jednak dymienia juz nie bylo.

Co wedlug Was moze byc przyczyna? Jakie moze byc rozwiazanie? Dlaczego takie dziwne zachowanie zaobserwowac mozna bylo po usunieciu bledu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...