Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie nowego pilota wymiana bateri kluczyka


ziomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po kupnie auta dorabiałem kluczyk. Moim zdaniem takie rzeczy tylko w ASO.

Pilot kosztował coś około 400 zł, a grot z kluczykiem 150 zł (Warszawa). Co ciekawe kluczyk dorabiają u Niemca po numerze VIN, więc nie trzeba nawet mieć przy sobie oryginalnego kluczyka. Ale trzeba za to poczekać około tygodnia. Potem trzeba zakodować wszystkie kluczyki (piloty). Wszystkie dlatego, że nie ma opcji dodania nowego pilota, tylko trzeba wygenerować i wgrać nowy kod szyfrujący do wszystkich. Koszt kodowania (niezależnie od ilości pilotów) to około 150 zł.

Więc u Ciebie ogólny koszt wyniósłby około 300 zł. Moim zdaniem warto zainwestować w ASO, bo koszt nie jest jakiś duży.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej audi dorabiałeś

I w jakim serwisie jesli kge spytać

W audi centrum Wrocław na karkonoskiej 1100 zł kluczyk z kodowaniem a w Legnicy 900 u jakiegoś elektryka z Allegro znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kluczyk w ASO kosztuje 546 PLN ( obojetnie jaka czestotliowsci rodzaj) do tego grot 190 PLN plus kodowanie ON LINE 150 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem z***** serwis C-Tronic maja najtaniej kluczyk wraz z grotem i kodowaniem 780 zł brutto a dzialaja od 1990 r bo pytałem na stronie internetowej maja cennik ale albo niema cen albo nieaktualne ale przedchwilą byłem zapłaciłem zaliczkę pytałem czy w ASO bedą jakies problemy typu wykodowań kluczyka ale dają gwarancje do 2 lat i stała gwarancje na to ze wrazie gdyby ASO rozkodowalo co gwarantują ze jest to niemożliwe bo oryginalny kluczyk ale wrazie w gwarancja na ponowne kodowanie albo nowy kluczyk tak przynajmniej mi powiedziała pani z recepcji i właściciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej audi dorabiałeś

I w jakim serwisie jesli kge spytać

W audi centrum Wrocław na karkonoskiej 1100 zł kluczyk z kodowaniem a w Legnicy 900 u jakiegoś elektryka z Allegro znalazłem

Trochę ponad rok temu dorabiałem pilota + kluczyk z grotem + ten plastikowy kluczyk awaryjny + kodowanie wszystkiego (dorobione 2 sztuki + 1 kluczyk, który posiadałem). Zapłaciłem w sumie 1120 zł brutto.

Oczywiście A4 B8. ASO: http://www.audiwarszawa.pl/

Ty pewnie dostałeś ceny nie na sam grot, tylko kompletny kluczyk z pilotem. A te dwie rzeczy występują w ASO oddzielnie. Tak jak Ci pisałem - wystarczy podać nr VIN (i oczywiście dokument tożsamości oraz dowód rejestracyjny auta) i przyślą Ci z Niemiec dorobiony grot. A kodowanie to oddzielna sprawa.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdansku jest taki typek ktory jest mobilny i u ciebie dorabia kluczyk za max 200zł

chyba nie wiesz co piszesz :) AUDI A4 A5 Q5 nawet A3 po 2008 to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.Mam czyste(nie kodowane) kluczyki.Teraz pytanie czy da rade je zakodowac do B8?Chodzi mi o numery kluczykow-sa rozne.

Moj stary kluczyk

83c874f040e05dcam.jpg

Moj nowy kluczyk

42d9c383bf9a7915m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu,ale po nowym roku podjade do punktu gdzie dorabiaja i sie okaze:).Ale chyba powinien przyjac kodowanie,w koncu jest od Audi a nie np:od Szkody albo Panzerwagena:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu,ale po nowym roku podjade do punktu gdzie dorabiaja i sie okaze:).Ale chyba powinien przyjac kodowanie,w koncu jest od Audi a nie np:od Szkody albo Panzerwagena:)

Żaden punkt tego ci nie zrobi :wink: tylko ASO ON LINE lub bardzo dobry magik co posiada np.Arbitusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu,ale po nowym roku podjade do punktu gdzie dorabiaja i sie okaze:).Ale chyba powinien przyjac kodowanie,w koncu jest od Audi a nie np:od Szkody albo Panzerwagena:)

Żaden punkt tego ci nie zrobi :wink: tylko ASO ON LINE lub bardzo dobry magik co posiada np.Arbitusa
Jest w Irlandii firma ktora ma kilka filii w kilku miastach.Kumplowi kodowali kluczyk do A6 z keyless-em.Dlatego jestem dobrej mysli ze ogarna tego gagatka z A6 :) Edytowane przez fidmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu,ale po nowym roku podjade do punktu gdzie dorabiaja i sie okaze:).Ale chyba powinien przyjac kodowanie,w koncu jest od Audi a nie np:od Szkody albo Panzerwagena:)

Żaden punkt tego ci nie zrobi :wink: tylko ASO ON LINE lub bardzo dobry magik co posiada np.Arbitusa

dowiem sie to dam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie tak jak obiecałem tak zrobiłem wlasnie wczoraj wróciłem z Żernik wrocławskich z C-Tronic dorabiałem tam kluczyk z kodowaniem

Moje wrażenia

Kluczyk oryginalny od Niemca musi sie wyrobić jesli chodzi o zdejmowanie i wkładanie grota pozatym grot trzeba sobie naszlifować trzeba było troche poczekać na kluczyk ale sama robota w 15 min a cena mmm bardzo przystępna niecałe 800 brutto jak by nie patrzyć najtaniej przypomnę ze w miastach których sprawdzałem

Legnicy 900zl

Wrocław audi centrum1200

Swidnica 1100 nawet juz myślałem ze podjade do Opola ale w Opolu znalazłem za 1250 wiec tez nie ale w nysie znalazłem za 1100 zrobiłem małe rozeznanie po miastach i warto zainwestować troche kaski na paliwko do Żernik Wrocławskich do firmy C-Tronic napewno warto ze względu na cene

Natomiast na innym kluczyku raczej niechcą robic mimo ze można by to jak to mówił jeden elektryk przekodować kluczyk sie da ale oni niechcą tego robic wolą na nowych pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wie, że takie dorabianie nowego grotu na podstawie starego może przynieść więcej problemów niż korzyści. Słyszałem kilka razy, że po kradzieży auta ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania, bo po badaniu oryginalnego kluczyka (pod mikroskopem?) odkryli ślady świadczące o tym, że kluczyk był użyty do dorobienia duplikatu.

http://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/271418-kradziez-samochodu-dorobiony-kluczyk.html

http://www.newsweek.pl/dorobiony-kluczyk--odszkodowania-nie-bedzie,74366,1,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kluczyk jest oryginalny z niemieckiego ASO zarejestrowany w bazie wraz z starym kluczykiem

Pytałem w serwisie pico potrzebują moje dane i kluczyka drugiego wlasnie wrazie jakich kolwiek problemow by miec podkładkę dla ubezpieczyciela tak mnie zapewniano

A grot jeszcze nie dorabiałem jedyne gdzie dorobię grot to w ASO poto by miec potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...