Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie nowego pilota wymiana bateri kluczyka


ziomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

Kilka dni temu stałem się posiadaczem Audi a4 B8 w sedanie, niestety, otrzymałem do niego jeden kluczyk.

Wiem, że dorobienie w serwisie kluczyka to 900 - 1000 zł, jednak wpadłem na pomysł dokupienia drugiego, używanego kluczyka o tym samym nr. seryjnym i zakodowaniu go.

Koszt samego kodowania w ASO to ok. 150 zł, jednak nikt nie potrafi mi powiedzieć i dać gwarancji czy taka czynność się uda ( mowa o serwisantach w ASO )

Co za tym idzie nie wiem, czy dokupić ten używany kluczyk czy będzie to strata pieniędzy.

Spotkaliście się może z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, że w ASO nie dadzą Ci gwarancji na używane części. Oni wolą jak kupisz od nich wszystko nowe :) Ja bym kupił używany, pojechał do ASO zakodować, a jakby się nie udało, to zwróciłbym ten kupiony kluczyk.

Pamiętaj też, że kluczyk to nie tylko pilot, ale też grot do awaryjnego otwierania auta. To też kosztuje kilka zł w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest taka, że od 3 generacji immobilizera, nie da się dokodować używanego kluczyka. A przynajmniej tak twierdzi producent VCDS'a

a w b8 pewnie jest immo 4 gen

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz trochę racji, ale trochę też nie. Dokodować się co prawda nie da, ale do ASO jedziesz z kompletem wszystkich kluczyków i tam podmieniają kod na nowy we wszystkich urządzeniach. Nie da się skopiować kodów (kluczy szyfrujących) z jednego kluczyka do drugiego, ale da się je wymienić na nowe. Ja przechodziłem taką operację kiedy potrzebowałem dorobić kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra "jakie to proste"

Nie dziwne że zawinąć fure to teraz kilka sekund :(

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie dziwne że zawinąć fure to teraz kilka sekund :(

to nasze wspaniałe polskie wynalazki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wie, że takie dorabianie nowego grotu na podstawie starego może przynieść więcej problemów niż korzyści. Słyszałem kilka razy, że po kradzieży auta ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania, bo po badaniu oryginalnego kluczyka (pod mikroskopem?) odkryli ślady świadczące o tym, że kluczyk był użyty do dorobienia duplikatu.

http://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/271418-kradziez-samochodu-dorobiony-kluczyk.html

http://www.newsweek.pl/dorobiony-kluczyk--odszkodowania-nie-bedzie,74366,1,1.html

Niestety to prawda, wczoraj żona zgubiła albo jej ukradli kluczyk. Po obdzwonieniu PZU i serwisu wyszło na to że trzeba niestety nowe zamki wymieniać i nowe kluczyki zastosować.

Pani w PZU na pytanie co stanie się jeśli mi ukradną auto a został mi jeden kluczyk ( pomimo że zagubienie/kradzież została zgłoszona w PZU ) musiała się przejść do osoby bardzie kompetentnej, po powrocie powiedziała że w takim przypadku będzie sprawa rozpatrywana indywidualnie - czytaj zapomnij o kasie z ubezpieczenia za skradziony samochód.

Wiedziałem o tym bo znajomemu ukradli kluczyk jak szedł do lekarza, po wyjściu z przychodni ani kluczyka ani auta. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z polisy AC. Poszli do sądu, sprawę przegrali i skończyło się 60k w plecy + koszta sądowe.

Moje auto stoi w ASO, we wtorek ma być do odbioru to napisze ile tak naprawdę kosztuje zgubienie kluczyka. Liczę +/- 6000 zł

Dziwnie to policzyli, wyszło 2400, po rabacie 2150 ( wymiana zamków + 2 kluczyki + kluczyk serwisowy )

Za sam jeden kluczyk z kodowaniem chcieli prawie 1500 zł :) - nie wiem jak to możliwe ale nie drążyłem zbytnio tematu :)

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wie, że takie dorabianie nowego grotu na podstawie starego może przynieść więcej problemów niż korzyści. Słyszałem kilka razy, że po kradzieży auta ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania, bo po badaniu oryginalnego kluczyka (pod mikroskopem?) odkryli ślady świadczące o tym, że kluczyk był użyty do dorobienia duplikatu.

http://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/271418-kradziez-samochodu-dorobiony-kluczyk.html

http://www.newsweek.pl/dorobiony-kluczyk--odszkodowania-nie-bedzie,74366,1,1.html

Niestety to prawda, wczoraj żona zgubiła albo jej ukradli kluczyk. Po obdzwonieniu PZU i serwisu wyszło na to że trzeba niestety nowe zamki wymieniać i nowe kluczyki zastosować.

Pani w PZU na pytanie co stanie się jeśli mi ukradną auto a został mi jeden kluczyk ( pomimo że zagubienie/kradzież została zgłoszona w PZU ) musiała się przejść do osoby bardzie kompetentnej, po powrocie powiedziała że w takim przypadku będzie sprawa rozpatrywana indywidualnie - czytaj zapomnij o kasie z ubezpieczenia za skradziony samochód.

Wiedziałem o tym bo znajomemu ukradli kluczyk jak szedł do lekarza, po wyjściu z przychodni ani kluczyka ani auta. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z polisy AC. Poszli do sądu, sprawę przegrali i skończyło się 60k w plecy + koszta sądowe.

Moje auto stoi w ASO, we wtorek ma być do odbioru to napisze ile tak naprawdę kosztuje zgubienie kluczyka. Liczę +/- 6000 zł

Dziwnie to policzyli, wyszło 2400, po rabacie 2150 ( wymiana zamków + 2 kluczyki + kluczyk serwisowy )

Za sam jeden kluczyk z kodowaniem chcieli prawie 1500 zł :) - nie wiem jak to możliwe ale nie drążyłem zbytnio tematu :)

W B8 to w zasadzie jest tylko jeden zamek (wkładka) i kosztuje pewnie niewiele a wymiana to jakieś dwie minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu,ale po nowym roku podjade do punktu gdzie dorabiaja i sie okaze:).Ale chyba powinien przyjac kodowanie,w koncu jest od Audi a nie np:od Szkody albo Panzerwagena:)

Żaden punkt tego ci nie zrobi :wink: tylko ASO ON LINE lub bardzo dobry magik co posiada np.Arbitusa

dowiem sie to dam znac.

Kluczyk dorobiony przez rodaka ktory ma firme zajmujaca sie dorabianiem grotow i programowaniem kluczykow.Kodowal Arbitusem.Kluczyki od A6 nie podejda do A4,tzn po kodowaniu mozna odpalic auto,ale nie dziala otw/zam auta i bagaznika.Na szczescie mial przy sobie kluczyki do A4 i mi jeden dal :banan: bo zostal bym z kluczykiem ''tylko odpalajacym'' :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu,ale po nowym roku podjade do punktu gdzie dorabiaja i sie okaze:).Ale chyba powinien przyjac kodowanie,w koncu jest od Audi a nie np:od Szkody albo Panzerwagena:)

Żaden punkt tego ci nie zrobi :wink: tylko ASO ON LINE lub bardzo dobry magik co posiada np.Arbitusa

dowiem sie to dam znac.

Kluczyk dorobiony przez rodaka ktory ma firme zajmujaca sie dorabianiem grotow i programowaniem kluczykow.Kodowal Arbitusem.Kluczyki od A6 nie podejda do A4,tzn po kodowaniu mozna odpalic auto,ale nie dziala otw/zam auta i bagaznika.Na szczescie mial przy sobie kluczyki do A4 i mi jeden dal :banan: bo zostal bym z kluczykiem ''tylko odpalajacym'' :grin:

Ile taka frajda i gdzie to robiłeś? Pytam, bo też mam jeden a przydałby się drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu,ale po nowym roku podjade do punktu gdzie dorabiaja i sie okaze:).Ale chyba powinien przyjac kodowanie,w koncu jest od Audi a nie np:od Szkody albo Panzerwagena:)

Żaden punkt tego ci nie zrobi :wink: tylko ASO ON LINE lub bardzo dobry magik co posiada np.Arbitusa

dowiem sie to dam znac.

Kluczyk dorobiony przez rodaka ktory ma firme zajmujaca sie dorabianiem grotow i programowaniem kluczykow.Kodowal Arbitusem.Kluczyki od A6 nie podejda do A4,tzn po kodowaniu mozna odpalic auto,ale nie dziala otw/zam auta i bagaznika.Na szczescie mial przy sobie kluczyki do A4 i mi jeden dal :banan: bo zostal bym z kluczykiem ''tylko odpalajacym'' :grin:

Ile taka frajda i gdzie to robiłeś? Pytam, bo też mam jeden a przydałby się drugi.

Robilem w Swords.Ja sie z gosciem dogadalem barterowo.Wysle Ci jego nr na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak używanego klucza od innego (takiego samego) audi już nie można dograć? Dobrze ten temat rozumiem?

Źle. Da się wymienić kod w każdym kluczyku, ale nie da się odczytać kodu z Immo. Więc w ASO muszą wygenerować nowy kod i wymienić go we wszystkich kluczykach i w sterowniku (Immo) w aucie. Jest to operacja w jedną stronę, więc nie da się ani skopiować kodu pomiędzy kluczykami, ani z immobilizer'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z uzywka ale do tego trzeba miec konkret sprzet za pare tysiaków :wink:

ASO tego ci nie zrobi jesli chodzi o uzywke .

Tu masz info ; http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer


http://www.programujklucz.pl/Vag-Commander/Home_files/vag%20commander.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO tego ci nie zrobi jesli chodzi o uzywke .

A niby dlaczego? Skoro mogą zmienić kody w Twoim starym kluczyku, to dlaczego nie mogą tego zmienić w innym starym kluczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czysty kluczyk :hi:

Zadzwoń sobie to taka sama odpowiedz dostaniesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem, przez całe moje długie życie, to nie da się używanego wcześniej klucza przypisać do innego auta. Mówię o B8. Klucz przychodzi z fabryki przypisany już do konkretnego VIN. Znajomy, który para się magią, powiedział jednak, że taki klucz kupiony z ASO, jeśli np. ktoś zamówił i nie odebrał, można przypisać do innego A4. Ale tylko raz oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawa informacja. Dzieki :hi:

Za sam pilot płaciłem 2 lata temu jakieś 400-500 zł, więc dużej tragedii nie ma ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli taki sam 315MHz zamawiać? Kodowanie w serwisie czy może u jakiegoś speca? Jest jakaś różnica poza ceną?

Zadzwon i popytaj :) w ASO masz najtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...