Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelek pokrywy zaworów


haller111

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wymieniał ktoś już uszczelki pod pokrywą zaworów? Cieknie mi olej z pod jednego kapturka (pierwszy od strony kokpitu) dokręciłem trochę nakrętkę ale dalej cieknie. Pytanie czy dużo to jest roboty bo tam odma jest itp..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci odma przeszkadza? pociagnij mocniej do gory i wyjdzie. Pod srubami masz gumowe kapturki ,moze wystarczy czarnym silikone lekko przejechac i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup komplet uszczelek dobrej firmy.....pod pokrywę zaworów wraz z podkładkami na śruby. A co do montażu to opini są setki.....jedni składają na silikon inni nie.....ważne żeby za mocno nie dociągać.....z wyczuciem i Powodzenia)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na silikon to w komarku sobie można po przyklejac kartery ,tu tylko dobre uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko ze poł silnika nie uszczelni kolega jak z pod 1 nakretki mu cieknie.

Czarny silikon reinza odrobine i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota bardzo prosta.

Jak zdejmiesz pokrywe to i tak będziesz musiał dać nową uszczelkę a pod kapturki daj troche silikonu bo nowe prędzej czy później zaczną ponownie ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj nowe uszczelki, złóż na sucho, dokręć z głową a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie mogłem uporać 3 lata ;/ non stop nowe uszczelki to reinz to glacier w końcu i z serwisu siadła i nic nie pomagało. a stary dobry mechanik podpowiedział żeby trochę podklepać dekiel tam gdzie są mocowania śrub. i pomogło :D tłumaczył że jak się dokręca to po latach się zapadnie i nie trzyma tak jak powinno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam załozona cała pokrywe na silikon bo musiałem zdjac i akurat nie miałem nowych uszczelek kupionych

i chodzi to juz ponad 5 lat z tym silikonem i nawet kropelka oleju nigdzie nie poleciała :)

jak Ci tylko z pod 1 srubki sie sączy to sprobuj na silikon, tylko dobrze odtłuść miejsca klejenia,

bo te uszczelki lepszych firm to koszt conajmniej 60zl.

załozysz sobie nowe przy okazji zmiany rozrzadu czy innej naprawy jak i tak bedziesz cały dekiel zdejmował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6dych to masz duzy pojemnik silkonu REINZ-a i wystarczy na dluuuugo.

Ja mam miske olejowa na silikonie bez zadnej uszczelki i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siÄ z tym nie mogĹem uporaÄ 3 lata ;/ non stop nowe uszczelki to reinz to glacier w koĹcu i z serwisu siadĹa i nic nie pomagaĹo. a stary dobry mechanik podpowiedziaĹ Ĺźeby trochÄ podklepaÄ dekiel tam gdzie sÄ mocowania Ĺrub. i pomogĹo :D tĹumaczyĹ Ĺźe jak siÄ dokrÄca to po latach siÄ zapadnie i nie trzyma tak jak powinno.. 

Niby takie oczywiste a ludzie pakujÄ silikonu pĂłl kilo Ĺźeby uszczelniÄ. Ja teĹź klepaĹem, ale uszczelkÄ zaĹoĹźyĹem i cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest tak jak ktoś pisał wyżej to ze pokrywa zagina się do środka pod wpływem czasu ewentualnie zbyt dużej siły użytej przy przykręcaniu.

Bardzo rzadko są to "przedmuchy"

Silikon do wysokich temp trochę rozpuszczalnika i po sprawie :decayed:

Nakładamy silikon na głowice kładziemy uszczelkę na nią dajemy silikon zostawiamy tak na 10min dajemy pokrywę,dokręcamy,byle nie za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam ten sam problem.Lalo sie ze wszystkich otworów.

Kupilem komplet uszczelek reinza(te wewnetrzne i zewnetrzne) nie wymienialem tylko glownej uszczelki pokrywy.

Po zalozeniu pojezdzilem kilka tyg i teraz patrze ,ze jest dalej to samo mimo,ze wszystkie uszczelki nowe.

Dolaczam foto.2z83hwl.jpgk3pzir.jpg30m625j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrec nakretki,sciagnij metalowe nakladki i te gumki pod nimi nastepnie podklej czarnym silikonem reinza,

Po tym zabiegu bedziesz miał spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie.

Czy mogę użyc innego silikonu oprócz tego silikonu Victor reinz?

Gdzie mogę go dostać oprócz alledrogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w motoryzacyjnym

Ja szczególnie polecam reinza bo od lat go uzywam i to jak zachowuje sie po czasie mi pasuje tzn.nie twardnieje i nie kruszy sie.\

Kupuje go u kolegow w sklepie za ok 4dyszki (dokladnie taki http://allegro.pl/masa-uszczelniajaca-silikon-victor-reinz-reinzosil-i4880283433.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...