Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pomocnych pytan na temat 2.4


CCCO_fan

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.10.2015 o 17:12, Mlody:) napisał:

Witam. Chciałbym odświeżyć temat oleju. Jaki konkretnie polecacie? A po wymianie na jaki odzywały się łańcuchy pomimo tego, że wcześniej to nie występowało?

Prawda o odzywających się łańcuchach... to nie wina tego ze zalałeś inny olej... to wina tego, że są uszkodzone. Nie trzymają oleju. Mi rzęzi rano jeden... bede go wymieniać razem z łańcuchem. Niestety na razie szukam jakiegoś zamiennika... orginal 2500pln... zamienników nie znalazlem jeszcze sensownych... ja mam zalane volvoline 5W30. łancuchy słysze sporadycznie. Zdejmij pokrywy i zobacz stan ślizgów bo jak się wytrą... to będzie niewesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się pchać w duże koszty na dzień dobry to warto wpierw wymienić zawory zwrotne oleju, w ASO kosztują coś ok. 100zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BeyerBrown napisał:

Zamiast się pchać w duże koszty na dzień dobry to warto wpierw wymienić zawory zwrotne oleju, w ASO kosztują coś ok. 100zł/szt.

ZAWORY ZWROTNE NR 059103175F - 120 ZŁ BRUTTO/SZT. - CZAS OCZEKIWANIA 1 DZIEŃ - aso

Ja wymieniłem w nich oringi zewnętrzne bo nie miałem czasu czekać na zaworki... ale nie wyglądały na zużyte. Sprawdzałem ustami i się blokowały w jedną a w drugą puszczały - czyli prawidłowo. Czy zrobiłem źle...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy takie sprawdzenie wystarczy. Ludzie je wymieniają w V8 zanim zabiorą się za rozrząd i fazatory (tam to dopiero koszty naprawy są masakryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że temat żyje już o 2014 roku.?
Jak Wasze 2.4 się sprawują na przestrzeni lat? Jakieś problemy? Ewentualne wycieki opanowane?
Ile palą miasto/trasa?

Nigdzie nie mogę też znaleźć info na temat ceny kompletnego rozrządu w 2.4 - trzeba liczyć ok. 3.5tys z łańcuchami i napinaczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 12:14, jolley napisał:

Panowie, widzę, że temat żyje już o 2014 roku.?
Jak Wasze 2.4 się sprawują na przestrzeni lat? Jakieś problemy? Ewentualne wycieki opanowane?
Ile palą miasto/trasa?

Nigdzie nie mogę też znaleźć info na temat ceny kompletnego rozrządu w 2.4 - trzeba liczyć ok. 3.5tys z łańcuchami i napinaczami?

To nie 2,4 A6 C6 żeby takie koszty.:facepalm:To jest stare 2,4 na pasku w B6:).Niech ktoś z posiadaczy się wypowie.Ale coś koło 800-900 zł pewnie maks bez roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...