Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pomocnych pytan na temat 2.4


CCCO_fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Byc moze jutro stane sie miejmy nadzieje szczesliwym posiadaczem a4 b6 2.4

i w zwiazku z tym chcialbym poradzic sie.

Nigdy z tym silnikiem stycznosci nie mialem, wczesniej wszystkie diesle 1.9

Panowie na jakie bloki pomiarowe zwrocic szczegolna uwage? jaki olej do tych silników wlewacie? jaki jest polecany?

Przebieg niby 208tkm nie wiadomo jaki jest wlany, silnik to chyba bdv 2004r

Kazde wskazowki cenne, z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntetyk 5w40 ma byc lany...

przygotuj sie , jest duza szansa na pobor oleju przez ten silnik... mi przy tym przebiegu ciagnie okolo litra na 4000km .

bloki pomiarowe, aby przeplywomierz dobrze pokazywal, okolo 137-8g/s przy odcince

grupa 93 , blok 3 i 4 ma byc jak najblizej 0 , swiadczy to o poprawnie ustawionym rozrzadzie....

sprawdz tez koretkty w grupie 32 i 33, powinny byc bliskie zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi juz u mnie, teraz pytanie czy wlasnie wlewac ten syntetyk,

podobno wlany jest polsyntetyk, czy robic plukanke i czy nic po takim zabiegu sie nie stanie?

Przegladalem odmy jest troszke takiego stwardnialego nalotu.

Jak cos takiego jest w silniku boje sie ze to wyplucze i moga zaczac sie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie zalej jakis markowy olej np motul 5w40 i spokoj. nalot wyczysc ale pewnie odmy do wymiany dla swietego spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje z tym syntetykiem, na jednym banku cylinder 4,5,6 strona kierowcy, przy swiecach jest olej

najwiecej na czwartym garnku, panowie co to uszczelka pod pokrywą zaworów?

Na zewnatrz suchutko, nigdzie olej nie wycieka

na drugiej głowicy wokół świec suchy jak pieprz.

Niebawem porobie logi statyczne, dynamiczne i wrzucę do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten olej jest bardzo prosta odpowiedz :-) silnik bierze olej bo one maja to w zwyczaju i ktos jak lal olej to go rozlewal a swieczka 4 jest zaraz obok korka wleu oleju :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soul87 tak myślisz?

Wydaje mi się ze to uszczelnienie na fajce nie powinno puścic oleju tak głęboko aż cała świeca w oleju.

Wybrałem go narazie z tamtąd pojeżdze troche i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank :) uszczelnienie powoli powoli puszczalo i sie tam nazbieralo oleju z dluzszego przebiegu... olej nie paruje ...

na zdrowy rozum tez to wez... zobacz jak blisko jest wlew oleju wyzej i jak latwo nie trafic ... :)

u mnie bylo tak samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpie masz racje jak najbardziej :) wlew jest centralnie nad czwartym garnkiem.

Brałem to pod uwagę.

Obecnie walczę z innym problemem nie mam wstecznych i parktronik nie działa, prąd na bezpieczniku jest bezpiecznik dobry

wtyczke przy skrzyni od czujnika odpinałem, zrobiłem mostek i do lamp nadal prąd nie dochodzi.

Co jeszcze moze być jakiś przekażnik?


Wsteczny opanowany, przecięty kabelek od czujnika świateł wstecznych przy skrzyni,

na długości około 30cm od wtyczki.

Olej motul x-cess 5w40 bez płukanki, miałem obawy co do tego.

Narazie wszystko oki, silnik pracuje jakby ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co mieć obaw odnośnie płukanki,. Jeśłi silnik jest w należytym stanie to śmiało a na prawdę warto. Do tego później MSo2 i jets rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaguspisz co to jest MSo2? jesli możesz to roztłumacz.

Myślałem tak ze pojeżdze z 5tys i znow wymienie olej, teraz na motulu jak silnik jest zimny to przez jakas sekunde

przy odpalaniu słyszę fazatory czy łancuszki, nie wiem trudno mi powiedziec co to jest.

Wiem tylko że na oleju z którym kupiłem samochód jak odpalałem

była kompletna cisza, niezależnie ciepły czy zimny az sie dziwiłem, jednak niedługo :(

dopuki nie wlałem fulsyntetyka, sprzedajacy powiedział ze jest połsyntetyk, troche zaczynam załować tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiedzialem co bylo wlane, wlalem 5w40 valvoline i tez slysze z rana przez pare sekunde lancuchy...

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niby producent zacela olej 5w40 na takim powinno sie jezdzic. Wymienisz pożniej efekty nieporządane wychodzą,

w postaci odzywających sie elementów silnika

szczególnie przy rozruchu zimnego motoru. Ahhhh... jak mnie to drażni :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to co w koncu lac w ten silnik połsyntetyk czy syntetyk ? ja teraz mam zalany polsyntetyk i niby zadnych dziwnych odglosow nie slysze. Jedni pisza ze 5w40 inni ze 10w40. Dość duzo jezdze i nieche zajechac silnika przez nieodpowiedni olej. Dodam ze przebieg u mnie jakies 215 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu zakupiłem adasia z 2.4 obecnie mam zalany olej 10w40, szykuje mi sie wymiana i nie wiem czy zostawic ten czy zalac 5w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odświeżyć temat oleju. Jaki konkretnie polecacie? A po wymianie na jaki odzywały się łańcuchy pomimo tego, że wcześniej to nie występowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moje auto ma juz na liczniku 290 tys ale wolalbym zalac go olejem w specyfikacji pelny syntetyk. Na tym 10w40 lancuszki rano milcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam zalany liqui moly 10w/40 i nawet po dwóch dniach nie jeżdżenia przy przymrozku jest cisza przy odpalaniu. ( przebieg ponad 270 tys )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...