Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI


orti

Rekomendowane odpowiedzi

Nie celuje 300+ bo mam ośke bede szczesliwy jak dlubne w okolice 260 ;)

To uważam, że nie ma sensu za dużo kombinowac z IC. Wystarczy jakiś większy seryjny i będzie ok przy tej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że po kilku miesiącach przyzwyczajamy się do auta i znowu jest mało mocy. Wtedy znowu zaczyna się kombinowanie ;-) Ile KM i Nm byś nie miał, to zawsze będzie mało.

W tAakim razie działaj i informuj na bieżąco ja śledze temat zeby przypadkiem bledu nie popelnic ;)

No tak, zawsze lepiej uczyć się na czyichś błędach [emoji2] Edytowane przez orti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotostory z mojej strony nie będzie, bo musiałem zostawić auto na cały dzień i dopiero zobaczyłem efekt końcowy :)

Tak dla potomnych, to były pewne problemy z montażem tego IC z A6 3.0 biturbo. Mocowania są p&p, ale końcówki są szerzej rozstawione i pod innym kontem niż oryginalny IC, więc było trochę rzeźby przy montażu...

Efekty moich modów są tu:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/285224-cdnc-20-tfsidpic-s-tronic-qattro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś " mocowania sa p&P " Chodziło ci o seryjne mocowania colerów wzgledem nowego z 3.0 ?

Takie pytanko u Was w b8 są dwa smici czy jeden centralny ??

Jaka srednice wylotowa i wlotowa ma fmic z 3.0 tdi bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b8 jest jeden centralny na dole. Chodziło mi o mocowanie ic do nadwozia. Nie trzeba nic kombinować. Co do średnicy, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie może czy i jak modyfikacja programu wpływa na zużycie oleju w 2.0 TFSI ?

Robiłem remont silnika i jestem zadowolony z efektów, teraz mysle o CHIP'e ale nie chce nim popsuć nic jeżeli chodzi o zużycie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko odpowiedzieć w kwestii olejowej.

Mój 2.0 TFSI po remap w Compsport Stage 1 bierze ok. 0.5 litra na 10 000 km, a więc tyle co nic. Już po Stage 1 auto jeździ całkiem, całkiem. 265KM I 415 Nm.Miałem robić Stage 3 i wycisnąć z niej 380KM i 550Nm, ale ostatecznie kupiłem do zabawy Imprezę Type R, a obecna moc w Audi pozwala na przyjemne i bezpieczne poruszanie się z pkt. A do pkt. B.

Mam porównanie, bo wcześniej miałem kilkanaście Subaru, w większości turbo. Uważam, że 2.0 TFSI to świetna i wytrzymała jednostka. Przy czym ma stosunkowo mały apetyt na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz softować -nie ma to wpływu na zużycie oleju, co potwierdził kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex_555, gregor10 - dzieki za odpowiedź!

To sooooftuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś miał okazję jedzie a4 1.8tfsi cjeb 170km po dobrym modzie i 2.0tfsi 211km tez po modzie?

Patrząc na cyferki tzn 1.8cjeb zdrowo wychodzą po samym sofcie tj często okolice 240-245km i 400-420nm. Czy takie auto nie powinno jechać tak samo jak 2.0tfsi robione najczęściej na 260-270km i 400-420nm samym softem? Zważywszy na to ze waga 2.0 w q i stronic jest większa niż manual w oscie (zakładam ze manual bo multitronic raczej na takie mody chyba nie robia). Oczywiście pomijam fakt trakcji ze startu ale powiedzmy przy prędkościach 50-200 powinni chyba iść porównywalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak , powinno być porównywalnie ze względu na podobny moment ale mniejszą mase 1.8TFSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teoretycznie tak. Ale ty nie masz przyczepności tak?

Zanim ty ruszysz to jesteś 50m za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wydech polecacie dla stage 2 2.0 tfsi allroad? Jest mozliwosc zakupu czegos firmowego? Docelowo bedzie stage 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie downpipe 3,5">3" do polowy auta a potem 2,75" do samego końca na 2 tłumikach przelotowych magnaflow , jest także k04 , fmic 600x300x76 z orurowaniem 2,5" gdzie do b8 wchodzi idealnie, tipa i przerobiony dolot i czekam na finalne strojenie, teraz jest 1.2bara . Na codzień wydech w sam raz nie za głośno ale jak sie przyciśnie to fajnie gada :) dla porównania po programie na 280km/463nm 0-100 5.6 sek powtarzalne i 100-200 18.6 / 18,7 sek oczywiście na racelogiku na płaskim terenie , na aktualnym setupie po wstępnym strojeniu bez kompletnego wydechu 0-100 5.1 sek i 100-200 13,6 / 13,7 sek . Jak sie wytroi finalnie to zamieszcze czasy :)

Edytowane przez maciek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie zakładając nowego tematu chciałbym spytać o stage 3 jak wygląda jego cena bo spotkałem się z opiniami że jest on kilkukrotnie droższy od stage 2 a sprawdzając stronę Rperformance jest podana cena 4 tys. za stage 3 i czy faktycznie cena oscyluje w granicach 4 tys. jak podają czy jest ona błędna i wynosi więcej? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...