Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI


orti

Rekomendowane odpowiedzi

Do Stage 2 już trzeba IC zmieniać żeby to miało ręce i nogi.

A potem to fakt, zmiana turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nikt nigdzie nie pisze o zmianie wtrysków w tej generacji TFSI, nawet przy mocach 400+.

Mam CAEB , moje wtryski dadza rade przy hybrydzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdzie nie pisze o zmianie wtrysków w tej generacji TFSI, nawet przy mocach 400+.

Mam CAEB , moje wtryski dadza rade przy hybrydzie ?

dadza rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne wtryski są wydajne , natomiast pompa wysokiego ciśnienia w 2.0 tfsi w b8 starcza do 340, max 350 km i wtedy moc jest w okolicach 6300-6500 obrotów , ja mam u siebie taki problem że tiptronic zmienia biegi 6200 i mam 340 km przy 6000 tys, największy problem jest z paliwem w górnych partiach obrotów od 5000 tys , aby wykorzystać potencjał k04 przydał by się wkład pompy wysokiego ciśnienia od autotecha :)

Edytowane przez maciek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś u siebie cały wydech, czy tylko DP na 340KM ?

Zmieniałem cały wydech , ale teraz wiem że nie ma takiej potrzeby na takie moce , wystraczy DP 3-3,5" do połowy auta i połączenie tego z seryjnym wydechem i na moce 350 km spokojnie starcza , jedynie jak zrobisz cały wydech masz fajna barwę dźwięku, ja na początku miałem sam DP 3,5" potem zejście na 3" i w seryjny wydech 2,5" to idealne rozwiązanie na trasy i miasto cichutko można powiedzieć jak seria , dopiero jak się butowało było słychać że to nie seria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , tylko że DP robisz aż po połowy auta do łączenia się wydechu na złączce przed środkowym tłumikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne wtryski są wydajne , natomiast pompa wysokiego ciśnienia w 2.0 tfsi w b8 starcza do 340, max 350 km i wtedy moc jest w okolicach 6300-6500 obrotów , ja mam u siebie taki problem że tiptronic zmienia biegi 6200 i mam 340 km przy 6000 tys, największy problem jest z paliwem w górnych partiach obrotów od 5000 tys , aby wykorzystać potencjał k04 przydał by się wkład pompy wysokiego ciśnienia od autotecha :)

te 340KM to masz po jakich zmianach? masz zmieniony DP + wydech, pewnie IC wiekszy (od czego/jaki?) i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K04 z s3 jest ale wymaga to sporo przeróbek , teraz bym zrobił hybrydę p&p na tą moc , chociaż wiadomo ze z k04 można zrobić hybrydę i celować w 400, fmic 600x300x76 z orurownaiem 2,5" , wkładka pipercrossa i zmodyfikowana puszka filtra oraz sztywny TIP 3" oraz wydech 3,5>3>2.75" , zimą będę robił branie oleju prawdopodobnie oraz wydajniekszy wkład pompy wysokiego ciśnienia autotecha i jak ktoś w Polsce bedzie w stanie zrobić soft skrzyni do 8 biegowego tiptronika to i wleci hybrydyda i 400+ powinno byc :)

Edytowane przez maciek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. APR oferuje K04 z S3 dla A4.

https://www.goapr.com/products/turbo_long_20t_fsi_vl_k04.html

tylko pewnie cena jest gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hybryda kompletna to jaki koszt?

Zakładając, że fabrycznego turbo po takim przelocie chyba się nie opłaca przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt gotowej hybrydy 4-4,5 tys , natomiast jak ma się dawce tzn całe żeliwo wtedy 2-2,5 tys zl , jak rozumiec to ze fabrycznego nie warto przerabiać ?

Edytowane przez maciek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...