Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja Klimy - Słabo Chłodzi


AB7

Rekomendowane odpowiedzi

Aha blok pomiarowy 2/2 wskazuje na problem z dyszą bo ciśnienie w układzie było za duże i odłączyło klimę ta wartość 1.0 na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Może źle dobrana dysza, albo zabrudzona, albo wilgoć w układzie.

Najprościej odciągnąć czynnik wyjąć dyszę zobaczyć co jest, zmienić na wszelki wypadek na nową i nowy osuszać dobrej firmy. Nabić ile trzeba i kontrolować

No zawsze mogę pojechać aby odciągnęli czynnik, ale nie wiem czy to nie są pieniądze w błoto, bo robiłem to w tamtym roku i już wtedy bywały te sporadyczne problemy.
Osuszacz jest nowy Behr i od momentu jak go założyłem to podłączyli mi maszynę w ciągu kilku minut (montowałem u nich na placu), więc raczej nie zdążyło złapać wilgoci.

Z tą dyszą to nie wiem, wsadziłem coś takiego:


Tak się zastanawiam czemu zamienili dławik na taki z 2 oringami. Może właśnie te z jednym przepuszczały ciśnienie czy coś?

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie wiesz pewnie co z układem działo się wcześniej, na moje to albo zabrudzenie albo wilgoć w układzie. Dlatego najlepiej odciągnąć czynnik i zobaczyć co się dzieje z dyszą. Przy okazji napełniania założyć dla pewności nową dyszę i osuszacz, gdyż ten ma ograniczoną zdolność do pochłaniania wilgoci. Wydaje mi się że jest to najtańsze co można zrobić, albo podjedź do zakładu który faktycznie zajmuje się klimą i niech podłączą manometry i zrobią jakąś diagnostykę układu. 

Dodatkowo może być tak że skraplacz masz przybrudzony i przepływ powietrza jest zbyt mały i stąd wzrosty ciśnienia przed dyszą co może prowadzić do różnych anomalii w układzie, ew. masz nieszczelność i czynnika jest już zbyt mało i stąd zamarzanie za dyszą co prowadzi do wzrostu ciśnienia przed nią. Choć patrząc na temperatury na parowniku i kratkach to wydaje się najmniej prawdopodobną opcją.

 

a, ta dysza NRF jest OK. a osuszacz z hella/behr też jest dobry jakościowo.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...