Jump to content
0
kicaj112

Swap Hamulców na jakie ?

Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań odnośnie tego co w temacie czyli zmiany hamulców z przodu z 288 na 320. Jest dużo o tym na forum ale ciężko się połapać bo jedni piszą to a inni co innego. Do sedna. Co trzeba zmienić i co podchodzi p&p a co wymaga przeróbek?

1. Zwrotnice od s4? Czy te Podchodzą bez przeróbek i czy są jkies inne której również podejda bez przerabiania czegokolwiek?

2. Zaciski i jarzma od a4 b7 3.0tdi, bo podobno zacisk od esy to szajs.

3. Jak z przegubami i polosiami? Czy da rade z wymianą tylko przegubu zewnętrznego na stronę od kola 38 a z drugiej strony do półosi 30?

4. Od czego tarcza i klocek? A4 b7 3.0 tdi?

Jeśli coś wymaga przeróbek to proszę żebyście to napisali.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Dodam że samochód to audi audi a4 b5 1.9 tdi avg oska.

Tutaj masz wszystko opisane:

http://audi.pacula.eu/page/2/

ewentualnie:http://www.passatplus.de/umbauten/bremsen/321/index.htm

Najlepiej będzie wrzucić zaciski od a4 b6 wyjdzie najprościej, ogólnie po zmiennie zwrotnic są duże możliwości.

Wiem już wszytko tylko meczy mnie to że trzeba wymienić poloski a to wiadomo kosztowna sprawa bo zaraz przeguby mogą być do zmiany. A jestem ciekawy czy ten przegub można zewnętrzny zmienić na 38/30i sądzie pod Zwrotnice bo ktoś pisał to na forum że można ale to bylo w 1.8t aeb i nie pamiętam czy oska czy quattro.

Wiem już wszytko tylko meczy mnie to że trzeba wymienić poloski a to wiadomo kosztowna sprawa bo zaraz przeguby mogą być do zmiany. A jestem ciekawy czy ten przegub można zewnętrzny zmienić na 38/30i sądzie pod Zwrotnice bo ktoś pisał to na forum że można ale to bylo w 1.8t aeb i nie pamiętam czy oska czy quattro.

Postaraj się sprawdzić jakie masz pół ośki oraz przeguby(numery), a resztę dobierzesz, sprawdzisz z etki, lub nawet na katalogu inter cars sprawdzisz ;), w 1.8t był jeden silnik AJL który miał inne pół ośki idealnie pasujące.

Pany jakich felg szukać przy konwersji z 288mm na 320 + jednotlok z A6 C6? 

Chodzi mi o szerokość i ET, 16tki jak i 17tki...

:audi:

Dnia 21.04.2017 o 16:29, omzig napisał:

Pany jakich felg szukać przy konwersji z 288mm na 320 + jednotlok z A6 C6? 

Chodzi mi o szerokość i ET, 16tki jak i 17tki...

ET35 

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Tylko? 

A biedrony mają ET42/3, tak jak te ala płatek śniegu z C6...

:audi:

Panowie, szukam kogoś kto by mi zrobił research i podpowiedział dokładnie jak zrobić hamulce w Passacie 3BG W8 z 2002 r (wiem, wiem... było na forum, ale nie mam czasu, ani chęci eksperymentować, szukam gotowego rozwiązania i chcę zapłacić za know how). Tam są te cholerne dwutłoczki i jakieś dziwne tarcze 321mm. Zamiast reanimować egzotyka chętnie zamieniłbym to na jakiś zestaw plug and play z audi (porsche) na 4 tłokach. Jak ktoś by się chciał podjąć poszukiwania i zrobienia takiej listy zakupów, to dajcie znać na PW.

12 godzin temu, was002 napisał:

Panowie, szukam kogoś kto by mi zrobił research i podpowiedział dokładnie jak zrobić hamulce w Passacie 3BG W8 z 2002 r (wiem, wiem... było na forum, ale nie mam czasu, ani chęci eksperymentować, szukam gotowego rozwiązania i chcę zapłacić za know how). Tam są te cholerne dwutłoczki i jakieś dziwne tarcze 321mm. Zamiast reanimować egzotyka chętnie zamieniłbym to na jakiś zestaw plug and play z audi (porsche) na 4 tłokach. Jak ktoś by się chciał podjąć poszukiwania i zrobienia takiej listy zakupów, to dajcie znać na PW.

w W8 były tarcze 334mm

zapodaj 4tloki z Q5tki

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.