Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Potrzebuję rady. Zastanawiam się nad kupnem felg 18 do mojej A4 B6 1.8t, zawieszenie standardowe( nie s-line). Mam dwie konfiguracje do wyboru :

2x 18 8,5j ET40 i 2x 18 9,5j ET30 

Lub

4x 18 8,5j ET40

I teraz pytanie, czy bez bawienia się w dystanse wejdą mi te felgi bez ocierania itp. Opony na przód chcę dać 225/40 a na tył ewentualnie 235/40, chociaż wolałbym też 225/40. Wiem że z przodu będzie lekki naciąg a z tyłu już większy, ale to jestem w stanie zaakceptować. Grunt to to, żeby to wszystko mi weszło bez dystansów bo to już by przerosło mój budżet. I jeszcze mam pytanie czy na przód weszły by mi opony 235/40 bo spotkałem się z różnymi opiniami i nie jestem pewien. A jakbym miał już kupować opony pod te felgi to lepiej by było w jednym rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 25.07.2018 o 21:11, Doctore napisał:

Cześć wszystkim. Potrzebuję rady. Zastanawiam się nad kupnem felg 18 do mojej A4 B6 1.8t, zawieszenie standardowe( nie s-line). Mam dwie konfiguracje do wyboru :

2x 18 8,5j ET40 i 2x 18 9,5j ET30 

Lub

4x 18 8,5j ET40

 

Po co pakować 18tki do serii? jak to koza będzie,a felgi wyjdą za krawędź błotnika

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą? Pakuję bo zamierzam obniżyć, wtedy ewentualnie jakieś dystanse i reszta zabawy. Na razie będzie koza ale na jednorazowy rzut obniżenie to już za duży koszt bo oprócz felg to jeszcze dwa komplety opon i po prostu trochę już wychodzi. Nie od razu Rzym zbudowano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5i9.5 będzie wystawać przy obecnym zawieszeniu,do 9.5 musi być minimum et40 i gleba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do tyłu to w ogóle się nie obawiałem że będzie wystawać, bardziej że ET będzie w dalszym ciągu za duże. Na razie mam felgi oryginały Audi r16 7j et42 i się dosyć chowają w nadkolach, zapas jest spory, w szczególności z tyłu. Policzyłem jeszcze na kalkulatorze kół jak by to wszystko wyglądało i jeśli by wystawało to minimalnie, co jako opcję przejściową jeszcze zaniosę. Długo na nich w tym roku nie pojeżdżę. Zanim założę w przyszłym roku to już ogarnę wszystko jak ma być. Chcę po prostu kupić i żeby się zmieściły na oponach 235/40 r18 bez żadnych tarć. To mnie najbardziej interesuje. Ciekawi mnie dlaczego na tył et 4o przy takiej szerokości, z tym ET by mi raczej już obcierały. Co do przodu to teoretycznie też powinno wejść, najwyżej delikatny dystans założę, ale tak jak mówiłem, na razie żeby weszło i było na końcówkę sezonu bo zakup jakoś we wrześniu będzie 

I jeszcze jest taki problem że tych felg z innym ET w tych rozmiarach nie dostanę 5x112, w każdym razie nigdzie ich nie widziałem z innym ET a przeleciałem już masę stron 

Edytowane przez Doctore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 9.5 będzie minimalnie wystawiać?

Będzie dobrze ???

2_1983781363_gdyarb_(25).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5j/et25/-40mm wystaje 4mm z tyłu ? 

Screenshot_20180727-232044.png

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak jak w tym Golfie to nie ? Ale tak mi się wydaje że 4 mm to niedużo. Nie wiem czy nie brać wszystkich 8,5j et 40 czy wziąć te i później coś kombinować. Przeglądałem jeszcze trochę tematów, postów i kilka takich pytań było, zdania podzielone co do tego czy i jak by się na tych 9,5j jeździło. Może by wystarczyło delikatnie podrolować nadkola, to nie jest duży koszt podobno a wiadomo że efekt wizualny 9,5j jest lepszy niż 8,5 (większa wklęsłość felgi). Zastanawiam się bo w perspektywie czasu trochę z tym autem jeszcze planuję zrobić, tylko że nie od razu. A co do wystawiania o te 4mm, to poza tym co przewiduje kodeks drogowy to są jakieś minusy? Bo te 4mm to tylko felga będzie wystawać, lekki naciąg będzie na oponie 235/40

Edytowane przez Doctore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nicco napisał:

Audi A4 B6, zawieszenie 1BA

Czy felgi 17" 7,5J ET35  z oponkami 225/45 spasują bez problemu z przycieraniem nawet przy pełnym aucie?

Bedzie lezec jak ulal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wafel135 napisał:

19" 8,5 cala et 43 spasuje do b6?

Tak, bez problemu. Jeszcze dystans bedziesz chcial wrzucic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie która opcja będzie lepsza do B6 zawias 1BV, planowana opona 235/40/18 tak żeby nic nie wystawało i obcierało o rant szczególnie przy załadowanym tyle

8 et 35

czy

8,5 et 35.

ewentualnie np z A5 8,5 et 29?

Lub jakie inne parametry byście polecili? Nie chce przesadnie szerokiej felgi typu 9 czy 9,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,  szukam kół 19 " do a4 b8, mógłby mi ktoś podpowiedziec jakie et wybrać przy danej szerokości felgi aby leżało ładnie na aucie bez dystansów?  Jak bedzie np z 8J et 42?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolego Brasileiro25 temat omawiany kilkaset razy na forum.

Wystarczy poszukać.

Optimum będzie 8,5 x 19" ET32

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 zawias 1BE, felgi AEZ 5x112 ET40 8Jx18H2. Będą pasowały? Z oponkami 225/40/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolego m.kott temat omawiany kilkaset razy na forum.

Wystarczy poszukać.

Przy 8 cali szerokości przy 1BV mam ET30. 

Jest to rozmiar homologowany w TUV.

Także 8 cali z et 40 wskoczy na luzie, jeszcze dystans podejdzie ;D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...