Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki w przednim zawieszeniu


adasm112

Rekomendowane odpowiedzi

mechanior ja sprawdzal niby ok jesli chodzi o ta poduszke pod wydechem


wydaje mi sie ze to lewa strona puka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z wyglądu była też była ok,jak nówka ,ale wszedłem w kanał ,a druga osoba ruszała do przodu i do tyłu ,wtedy poducha wyskakiwała z tulei i właśnie było to podwójne puknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja na kanale musze sprobowac jazda w tyl i przod moze jakos sie zlokalizuje te pukanie ale niestety dopiero za 2 tygodnie sprobuje bo wyjezdzam dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolego powiec czy ci pukalo czasem na skreconych kolach i dolkach? bo mi nie zawsze ale czasem tak za to zawsze podczas chamowania i ruszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy skręconych kołach i na dołkach nie pamiętam ,ale właśnie zawsze przy ruszaniu ,często przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę kotleta.

Pany mam taki problem że przy ruszaniu jest takie stuknięcie (cyk) i poźniej nie ma nic, ale jak wbije wsteczny to zaś jest (cyk) jak by zaś sie coś przestawiło. Myślicie że to może być przegub ? (wahacze wymienione mają niecały miesiąc jak i 2 poduchy pod silnik i jedna pod skrzynie) te stuki były również przed wymianą zawiechy.

Druga sprawa jest taka że wjeżdżając w dziurę lub jadąc po kostce brukowej tłucze się coś niemiłosiernie (przed wymiana wahaczy było gorzej bo tłukły się jeszcze górne) zostaje albo amor ? albo górne mocowanie - chodź one jak na nie patrzyłem wygląda na takie co raczej się nie powinno wyrobić.
Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest cały czas na czasie:P ja sie borykam z swoim problemem juz dluzszy czas i wymienilem kilka nie potrzebnych podzespołow bo jak pukało tak puka dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę kotleta.

Pany mam taki problem że przy ruszaniu jest takie stuknięcie (cyk) i poźniej nie ma nic, ale jak wbije wsteczny to zaś jest (cyk) jak by zaś sie coś przestawiło. Myślicie że to może być przegub ? (wahacze wymienione mają niecały miesiąc jak i 2 poduchy pod silnik i jedna pod skrzynie) te stuki były również przed wymianą zawiechy.

Druga sprawa jest taka że wjeżdżając w dziurę lub jadąc po kostce brukowej tłucze się coś niemiłosiernie (przed wymiana wahaczy było gorzej bo tłukły się jeszcze górne) zostaje albo amor ? albo górne mocowanie - chodź one jak na nie patrzyłem wygląda na takie co raczej się nie powinno wyrobić.

Jakieś sugestie ?

Podejrzewam ze amor , miałem to samo po wymianie amorków nastała cisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslałem celuje że amory i przegub tak tyka.. patrzylem na amora to jeden jest mokry także zaś kasa... :D ile by sie nie wsadziło zawsze coś wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj problem rozwiazany po prostu mechanik ktory wymieniał mi zawieszenie po prostu nie dokrecił sworznia na bananie i on generował takie pukanie odkrył to i zrobił jak należy mechanik tu z tego forum Paweł69 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też coś puka w prawym przednim kole.jeszcze nie wiem co ale podejrzewam górne wahacze,pytanie pasuja od b5 do b6?

Nie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś stuka w przednim zawieszeniu z prawej strony, byłem dzisiaj u diagnosty, powiedział, że winą może być nieustawiona dobrze zbieżność, amortyzatory 78 %, tarcze mają słabe bicie. Czy to rzeczywiście może być wina zbieżności, dodam, że buja mi trochę bardziej przodem, niż 2 tygodnie wcześniej, wymieniałem hydropodstawy na wahaczach, ale szczególnej poprawy niema, dalej stuka i buja przodem. Czy czeka mnie wymiana amortyzatorów ?, chciałbym przejść z zawieszenia s-line na zwykłe, co oprócz amortyzatorów i sprężyn będę musiał wymienić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś stuka w przednim zawieszeniu z prawej strony, byłem dzisiaj u diagnosty, powiedział, że winą może być nieustawiona dobrze zbieżność, amortyzatory 78 %, tarcze mają słabe bicie. Czy to rzeczywiście może być wina zbieżności, dodam, że buja mi trochę bardziej przodem, niż 2 tygodnie wcześniej, wymieniałem hydropodstawy na wahaczach, ale szczególnej poprawy niema, dalej stuka i buja przodem. Czy czeka mnie wymiana amortyzatorów ?, chciałbym przejść z zawieszenia s-line na zwykłe, co oprócz amortyzatorów i sprężyn będę musiał wymienić ??

Odboje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawiecho masz dobre, to sprawdz banał- osłone silnika ;) może tam jakas śruba luźna i bije po aucie. W moim odgłos wydawała jakby koło miało mi odpaść, problem zniknął po wymianie na nowy komplet spinek i zaczepów osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Przeglądałem juz wszystkie tagi i nic nie odpowiada mojemu przypadkowi. Otuz od jakiegos czasu mam dziwne stuki w przednim zawieszeniu. Kiedy jade po nierownościach z stałą predkoscią nic nie słychać, ale kiedy zaczynam zwalniać i jade na luzie to zaczyna coś drzeć dziwnie jakby wpadało cos w rezonans i kiedy przejezdzam przez chopke rowniez słychać stuk. Starałem sie jezdzic zeby okreslić bardziej w ktorym miejscu mniej wiecej ale ciezko jest okreslic. jeżdziłem specjalnie po kostce i słychac jak jakis element drzy. Wszystko jest sprawdzone całe zawieszenie, na trzepakach nic nie wyszło. Nie mam juz pomysłów co to moze byc. Wymieniłem pare dni temu poduszke silnika lewa. Proszę pomozcie, moze ktoraś osoba spotkała sie z tym, a moze okazać sie ze jest to błachostka. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Podepne i odświeżę pierwszy post. Otóż u mnie sytuacja jest taka sama jak w przedstawionym poście, mechanik stwierdził że to dolny banan z lewej strony, wymieniłem i dalej to samo, dodam jeszcze (choć to może być nieistotne) że gdy ruszam z jedynki to lekko mi trzęsie budą albo nie umiem ruszać :D aha i nie ustawiałem geometrii po wymianie tego wahacza, czy to może być przez to?

Jeszcze chcialem dodac ze auto strasznie myszkuje po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puka mi coś z przodu zawieszenie wymieniłem całe bez sprężyn i amorków firma RTS (podobno dobre) zauważyłem że mam pęknięty odbój amortyzatora z przodu lewy i lekko prawy. Czy one mogą być przyczyną pukania ? czy bardziej celować w amorki i magiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...