Dziwne Stuki w Przednim Zawieszeniu
4 4

119 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

To dam znać mechanikowi żeby to zobaczył przy okazji

Wysłane z mojej Sony Xperia z2 za pomocą Tapatalk.

Gdyby to były jednak drążki to trzeba robić zbieżność po takim zabiegu?

Edytowane przez Jarek882

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Greg u mnie chyba będą winne amorki z przodu bo na prostej drodze auto nie ściąga ale jak wjadę w koleiny czy jakieś nierówności to auto jest niestabilne i raz wyjeżdża w prawo raz w lewo. Zbieżność była robiona we wrześniu przy wymianie zawieszenia wszystko było na zielono przód i tył. Opony 225.40.18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie przed wymianą drążka geometria też była na zielono,co do ściągania jak będziesz miał luz w układzie kierowniczym to cię będzie po koleinach rzucać ,też przed wymianą drążka miałem problem utrzymać auto na drodze ,teraz tego nie mam,nie mówię ,bo amory też możesz mieć słabe ,ale powiem ci że u mnie siedzą jeszcze fabryczne i w poprzednim roku na przeglądzie miały po 78%,tył wymieniałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecacie jakiś warsztat w okolicach Katowic, Częstochowy do sprawdzenia zawieszenia? Mój diagnosta nie widzi problemu a zawieszenie stuka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie przed wymianą drążka geometria też była na zielono,co do ściągania jak będziesz miał luz w układzie kierowniczym to cię będzie po koleinach rzucać ,też przed wymianą drążka miałem problem utrzymać auto na drodze ,teraz tego nie mam,nie mówię ,bo amory też możesz mieć słabe ,ale powiem ci że u mnie siedzą jeszcze fabryczne i w poprzednim roku na przeglądzie miały po 78%,tył wymieniałem

Wymieniłem amorki z przodu z odbojami i osłonami jeździłem z 20km nic nie puka zobaczymy później. Auto lepiej się trzyma drogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sie dolacze do tematu. Zaczelo sie tak stukniecia przy ruszaniu i chamowaniu i na dziurach. A teraz ciagly metaliczny stuk nawet na rownej drodze. przejechalem tak tylko ze 100km jakies pomysly od czego zaczac? Zawieszenie kompletne wymienione 20tys km temu

U mnie problem rozwiazany. Dzwonila poduszka skrzyni biegow wystarczylo dokrecic srobke i zrobione

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy luzy na (lozyskach??) tej czesci skrzyni biegow znajdujacyh sie po obu stronach skrzyni , moga objawiac sie grzechotaniem na nierownosciach/kostce czy raczej przyczyny szukac w zawieszeniu?

Zaobserwowalem ostatni maly luz na tych czesciach przy skrzyni bedac na kanale...

Edytowane przez Gentleman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Podepne się pod temat. U mnie w B6 pojawiło się ostatnio delikatne postukiwanie kiedy kręce kierownicą w miejscu. Nie podczas jazdy. Tak to ogólnie nic nie stuka, nic nie słychać nawet kiedy wpadne w dziure też jest cichutko ale gdy kręce kierownicą w miejscu to słyszę delikatne stuki. Co to może być? Sworznie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problem tego typu ze mi stuka po lewej stronie nawet na prostej drodze. Końcówki nowe, amory nowe. I mam tez dziwny objaw jak wjezdzam na rondo i jade w lewo to samochod kolysze mocno na boki. Wahacze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie coś stukało jak przejeżdząłem przez progi zwalniające,

odrkęciłem przednie koła poprawiłem sruby na drązkach kierowniczych i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam podobny problem, wymieniłem cały zawias wahaczy z przodu, mechanik poprawił poduszki na amortyzatorze (stwierdził że jeszcze są ok) no i wydaje mi się że dziur to on nie wybiera cicho.. poprawiło się ale nie do końca, ale to jest najmniejszy problem

najgorszy jest ten stuk kiedy podjeżdżam pod krawężnik.. zwykle robi się to na skręconych kołach parkując.. jest taki konkretny jednorazowy stuk, tak jakby gdzieś był luz.. drążki nie mają nawet 400km, jak i reszta zawiasu.

geometria zrobiona, kasa wydana a problem istnieje nadal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdzałeś amorki , u mnie właśnie one były odpowiedzialne za stuki .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypomnij kolego jak to sprawdzić ? widzę że ten samochód to wymaga gruntownego remontu :o

amortyzator, sprężyna czy całość ?

edit: już wiem w 90% co jest przyczyną, znalazłem konkretnego diagnostę który nie wywala po 2 minutach tylko szuka przyczyny. stuki w zawieszeniu ciągną się od tyłu, wszystkie amory ok, tylne łączniki, wahacze są okej poza jednym który ma luzy, nie wiem dokładnie jaki to ale znajduje się .. przy poduszce ? albo sama poduszka tylnego zawieszenia ?

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    On 12/1/2016 at 4:06 PM, TomOskroba said:

Przypomnij kolego jak to sprawdzić ? widzę że ten samochód to wymaga gruntownego remontu :o

amortyzator, sprężyna czy całość ?

edit: już wiem w 90% co jest przyczyną, znalazłem konkretnego diagnostę który nie wywala po 2 minutach tylko szuka przyczyny. stuki w zawieszeniu ciągną się od tyłu, wszystkie amory ok, tylne łączniki, wahacze są okej poza jednym który ma luzy, nie wiem dokładnie jaki to ale znajduje się .. przy poduszce ? albo sama poduszka tylnego zawieszenia ?

Chcesz mi powiedzieć, że uszkodzone tylne zawieszenie generuje stuki w przednim podczas wjazdu na krawężnik ze skręconymi kołami? Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stary post, który zapomniałem edytować. 

z tyłu faktycznie były do roboty tuleje na wahaczach, które powodowały 'bujanie tyłu auta' przy raptownych skrętach itp.

z przodu amortyzatory już padały, do tego łożyska i przegub. nie wiem jak sprężyny. generalnie auta już nie ma więc nie edytowałem posta :)

były jeszcze stuki po raptownym dodaniu gazu. poduszka silnika bądź jakaś belka z przodu miała luz ? nie znam dokładnie budowy b6 więc nie strzelam 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja wymieniłem 4 wahacze z prawej strony i dalej stuka z prawej strony z przodu np po zjechaniu z krawężnika, czy to drążki czy końcówki drążków mogą być? Wymienić to i to czy tylko końcówki drążków wystarczy?

Lozysko amortyzatora do wymiany

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 2.04.2017 o 20:07, avangarde1988 napisał:

Lozysko amortyzatora do wymiany

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

amorek też może byc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łożysko czyli górne mocowanie? Jest tam napewno łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Edytowane przez hugo911

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie... mam problem ze stukajacym zawieszeniem. problem występuje głównie na płytach betonowych ażurowych (te z trawą w środku) i głównie na skęconych kołach, nieraz na kostce, podczas zjeżdżania z niziutkich krawężników i przeważnie na skręconych kołach. Na dignostyce nic nie wykazało.  Z niepokojących objawów jest jeszcze utrata stabilnosci i lekkie puknięcie podczas jazdy z dużą prędkością po łuku na którym jest koleina poprzeczna. Mam wrażenie jakby auto się obsuwało na zewnętrzną...  

Nieraz jak wyjeżdżam z parkingu przodem to mam wrażenie takie "obsuwania".

Amory sprawne w okolicach 78- 83 %. 

Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie coś puka w lewym kole najbardziej na drodze z kostki...ale podczas jazdy gdy delikatnie wcisne hamulec przestaje. Odrazu pomyślałem że coś jest nie tak z zabezpieczeniem/sprężyna zacisku hamulcowego i lataja klocki ale wszystko niby wygląda ok. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o stukanie na kostce to na 90% luz na kulce  drążka kierowniczego. Najlepiej to sprawdzić: odkręcić końcówkę i oczepić ją od zwrotnicy, a następnie poruszać końcówką z drążkiem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, ja też mam problem ze stukami. Na prostej drodze, na zakrętach, na dziurach - cisza jak makiem zasiał natomiast przy nawracaniu np. na parkingu (niezależnie od podłoża) gdy wycofam i zaraz wrzucę jedynkę (zwłaszcza na skręconych kołach) tak pierdyknie jakby miało się coś urwać. Co radzicie sprawdzić? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, PavloRTS napisał:

Witajcie, ja też mam problem ze stukami. Na prostej drodze, na zakrętach, na dziurach - cisza jak makiem zasiał natomiast przy nawracaniu np. na parkingu (niezależnie od podłoża) gdy wycofam i zaraz wrzucę jedynkę (zwłaszcza na skręconych kołach) tak pierdyknie jakby miało się coś urwać. Co radzicie sprawdzić? Pozdro

Może przeguby do sprawdzenia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie przeguby ;) To całkiem inny dźwięk. Jest możliwe, żeby to były poduszki na amortyzatorach? Albo jakieś wahacze? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, PavloRTS napisał:

Na pewno nie przeguby ;) To całkiem inny dźwięk. Jest możliwe, żeby to były poduszki na amortyzatorach? Albo jakieś 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą być górne mocowania amorów, możesz też sprawdzić czy zwoje od sprężyn są całe i mogą przeskakiwać zwłaszcza na skręconych kołach jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Panowie mam taki problem, a mianowicie jak jadę po łuku w prawo czy zakręcie to słyszę jak huczy opona na prostej nic, na dodatek jak zjezdzam ze zniesienia na kamienistej drodze to słychać czasem takie puknięcie z  prawej strony wygląda mi to jak by gdzieś w kole był jakiś luz dodam tylko że wszystkie wahacze, końcówka, drążek, przerób zewnętrzny i łożysko wymienione. Brak mi już pomysłów na ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi