Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki w przednim zawieszeniu


adasm112

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na stacji kontroli pojazdów wszystko sprawdzone w zawieszeniu i nic nie zobaczyli amorki 80% sprawności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze amorki sprawne w 80 % to nie oznacza ze nie pukają , ja miałem to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego wydaje mi się ze będzie to magiel. Spróbuj zrobić tak że zdejmij koła i odkrec tylko sworzen od zwrotnicy od końcówki drążka. Jak już odkręcić próbuj ruszać i wtedy zobaczysz jaki masz luz na maglu.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego wydaje mi się ze będzie to magiel. Spróbuj zrobić tak że zdejmij koła i odkrec tylko sworzen od zwrotnicy od końcówki drążka. Jak już odkręcić próbuj ruszać i wtedy zobaczysz jaki masz luz na maglu.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

tylko że magiel by mi pukał za kierownicą a tutaj ewidentnie słychać jak np prawe koło wpadnie w studzienkę to puka lewe wpadnie puka ale to też nie zawsze. Mechanik mówił że najprawodopodobniej amorki tez mam pęknięty odbój od amortyzatora. W przyszłym tyg oddam to popatrzy co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i okazał się drążek,tam się robi luz przy maglu,odkręć końcówkę od zwrotnicy i energicznie szarp do siebie ,ciężko wyczuć luz ,a podczas jazdy stuka jakby miał się urwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i okazał się drążek,tam się robi luz przy maglu,odkręć końcówkę od zwrotnicy i energicznie szarp do siebie ,ciężko wyczuć luz ,a podczas jazdy stuka jakby miał się urwać

u mnie jest takie głuche puknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjedź na jakiś mały krawężnik i zjedź z niego cofając kierownica skręcona mocno w prawo,jak stuknie wg mnie drążek do wymiany,u mnie stukało jak przejeżdżałem przez rowek zostawiony na kostce do odpływu wody ,jak szarpałem ręką praktycznie nic nie było słychać ,na stacji diagnostycznej nic nie wyszło,podejrzewam że wiele osób ma tam luz ,a wymieniają magiel,zawiechy ,amory itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjedź na jakiś mały krawężnik i zjedź z niego cofając kierownica skręcona mocno w prawo,jak stuknie wg mnie drążek do wymiany,u mnie stukało jak przejeżdżałem przez rowek zostawiony na kostce do odpływu wody ,jak szarpałem ręką praktycznie nic nie było słychać ,na stacji diagnostycznej nic nie wyszło,podejrzewam że wiele osób ma tam luz ,a wymieniają magiel,zawiechy ,amory itp

Zauważyłem że jak jade na wprost i zjeżdżam z lekkiego krawężnika z lekko skręconymi kołami w lewo to jest puknięcie no i jak jadę prosto po dziurach i koło wpadnie np w studzienkę zapadniętą to też jest puk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne miałem objawy,wymieniłem prawy drążek i cisza,roboty na ok 1 godz na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dam znać mechanikowi żeby to zobaczył przy okazji

Wysłane z mojej Sony Xperia z2 za pomocą Tapatalk.

Gdyby to były jednak drążki to trzeba robić zbieżność po takim zabiegu?

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg u mnie chyba będą winne amorki z przodu bo na prostej drodze auto nie ściąga ale jak wjadę w koleiny czy jakieś nierówności to auto jest niestabilne i raz wyjeżdża w prawo raz w lewo. Zbieżność była robiona we wrześniu przy wymianie zawieszenia wszystko było na zielono przód i tył. Opony 225.40.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przed wymianą drążka geometria też była na zielono,co do ściągania jak będziesz miał luz w układzie kierowniczym to cię będzie po koleinach rzucać ,też przed wymianą drążka miałem problem utrzymać auto na drodze ,teraz tego nie mam,nie mówię ,bo amory też możesz mieć słabe ,ale powiem ci że u mnie siedzą jeszcze fabryczne i w poprzednim roku na przeglądzie miały po 78%,tył wymieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś warsztat w okolicach Katowic, Częstochowy do sprawdzenia zawieszenia? Mój diagnosta nie widzi problemu a zawieszenie stuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przed wymianą drążka geometria też była na zielono,co do ściągania jak będziesz miał luz w układzie kierowniczym to cię będzie po koleinach rzucać ,też przed wymianą drążka miałem problem utrzymać auto na drodze ,teraz tego nie mam,nie mówię ,bo amory też możesz mieć słabe ,ale powiem ci że u mnie siedzą jeszcze fabryczne i w poprzednim roku na przeglądzie miały po 78%,tył wymieniałem

Wymieniłem amorki z przodu z odbojami i osłonami jeździłem z 20km nic nie puka zobaczymy później. Auto lepiej się trzyma drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dolacze do tematu. Zaczelo sie tak stukniecia przy ruszaniu i chamowaniu i na dziurach. A teraz ciagly metaliczny stuk nawet na rownej drodze. przejechalem tak tylko ze 100km jakies pomysly od czego zaczac? Zawieszenie kompletne wymienione 20tys km temu

U mnie problem rozwiazany. Dzwonila poduszka skrzyni biegow wystarczylo dokrecic srobke i zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy luzy na (lozyskach??) tej czesci skrzyni biegow znajdujacyh sie po obu stronach skrzyni , moga objawiac sie grzechotaniem na nierownosciach/kostce czy raczej przyczyny szukac w zawieszeniu?

Zaobserwowalem ostatni maly luz na tych czesciach przy skrzyni bedac na kanale...

Edytowane przez Gentleman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne się pod temat. U mnie w B6 pojawiło się ostatnio delikatne postukiwanie kiedy kręce kierownicą w miejscu. Nie podczas jazdy. Tak to ogólnie nic nie stuka, nic nie słychać nawet kiedy wpadne w dziure też jest cichutko ale gdy kręce kierownicą w miejscu to słyszę delikatne stuki. Co to może być? Sworznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tego typu ze mi stuka po lewej stronie nawet na prostej drodze. Końcówki nowe, amory nowe. I mam tez dziwny objaw jak wjezdzam na rondo i jade w lewo to samochod kolysze mocno na boki. Wahacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...