Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampka sygnalizacji awarii układu hamulcowego


Marjucho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Po odpaleniu auta ( nie raz natychmiast ,innym razem po pewnym czasie) zapala mi się na desce kontrolnej na pomarańczowo kontrolka hamulców . Sprawdzaliśmy stan klocków i są dobre . Diagnoza na komputerze też nie wykazała aby było coś z hamulcami. Czy jest jakaś zależność pomiędzy czujnikiem temperatury silnika (bo chyba on coś szwankuje) a wyświetlaniem się kontrolki hamulców. Co należy sprawdzić w układzie hamulców żeby wyeliminować to zapalanie się kontrolki .Jest to denerwujące bo gdy ona się zapala to już nie pokazują wskazania temperatury. Prosiłbym o podanie mi kolejnych kroków sprawdzania tego problem.


Mam w opisie podane inne auto niż mam . Problem dotyczy AUDI A4 B5 rocznik 2001 po lifcie.Jak wejść na własne konto by to zmienić bo chciałbym mieć aktualne swoje dane.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Może to głupie pytanie bo nie wiem jak jest w wersji poliftowej, ale u mnie jak zapalała się kontrolka to wystarczyło dolać płynu :whistling: No i zapalała się kiedy jechałem pod górkę :D

Co do profilu to w prawym, górnym rogu jest Twój profil tzn nazwa, i później tak samo w prawym górnym jest opcja edycji profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może to głupie pytanie bo nie wiem jak jest w wersji poliftowej, ale u mnie jak zapalała się kontrolka to wystarczyło dolać płynu :whistling: No i zapalała się kiedy jechałem pod górkę :D

Co do profilu to w prawym, górnym rogu jest Twój profil tzn nazwa, i później tak samo w prawym górnym jest opcja edycji profilu.

Dziękuję za poradę ,liczyłem na coś więcej. Poziom płynu sprawdziłem w pierwszej kolejności i jest odpowiedni. Lampka nie zapala mi się jadąc pod górkę tylko na równym podłożu w parę chwil po odpaleniu silnika nawet bez jakiegokolwiek wciskania pedału hamulca. Bywają też momenty że nie zapala się natychmiast lecz po jakimś czasie w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest kontrolka czujnika zużycia klocków ??? Jeśli tak to sprawdź połączenia pomiędzy wtyczką czujnika zużycia klocków a wtyczką klocka. Lubi się tam dostawać woda i takie szopki powstają. Może być też gdzieś kabel uszkodzony w tym obwodzie. Sprawdź to !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem i nie wiem o co chodzi. Po odpaleniu silnika kontrolka od hamulca mi mruga pierwsze 3 razy z dźwiękiem a później cały czas bez. Stan płynu w zbiorniczku ok, czujników na klockach nie posiadam w hamowaniu żadnych zmian. Czy miał ktos może podobny problem? Czy może mieć to coś wspólnego ze sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz powiedzieć jaka to lampka???

ABS budzi się do zycia?

Miałem podobnie i okazało się że to od końca klocków ale były grube więc zmostkowalem kostkę w nadkolu i z głowy.

Innym razem czujnik ABS był nie tam gdzie miał być i też świecił się błąd ale po dopchaniu ww czujnika problem znikł.

Lampka też zapala się jak masz słabe aku więc i jak zdechnie altek to będzie się świeciła.

Chodz raz miałem taki przypadek w ibi że kontrolka nie świecił a się a altek dawał za mało.

Z czasem wyszło to bo zaczęła się lekko jarzyc na desce.

Jak zaczynamy temat to dajemy zdjęcie żeby było wiadomo ocb.

Acha jak czujnik poziomu płynu w zbiorniczku hamulcowym nie złapie sygnału że zbiorniczka lub sam w sobie będzie popsuty to też kontrolka będzie się swiecila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...