Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

nie mecz mie takimi pytaniami bo nie o to biega

padl zarzut ze olej Xw30 jest za slaby do 1.8T Ja mowie ze to bzdura i tyle w tym temacie

nie miałem takiego zamiaru chodziło mi o dyskusję w temacie. Ja swoją opinie poparłem artykułem i instrukcją i chciałem abyś też podał dlaczego uważasz że warto zostać przy 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wlejta lotosa 5w40 i tez bedzie na tym jezdził i nic mu niebedzie .znajomy z belgii przyprowadził a6 AEB na blacie 400tys a na wlepkach jakiś serwisów olej (dziwna nazwa nie pamietam) 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpętało. Chodziło mi dokładnie o to co pisał w swoim poście kol. Ploteros. A decyzja i tak należy do każdego z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpętało. Chodziło mi dokładnie o to co pisał w swoim poście kol. Ploteros. A decyzja i tak należy do każdego z osobna.

Dobrze ze sie rozpetalo bo chodzi oto zeby wymienic poglady,podpowiedziec, doradzic a i tak kazdy zdecyduje sam. Ciagniemy dalej temat za i przeciw, moze jeszcze jakies ciekawe propozycje padna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się trzymasz instrukcji to czemu nie serwisujesz go w longlifie? Filtr paliwa wymieniales? Po co skoro instrukcja auta nie nakazuje

Czasy są takie ze producenci maja gdzieś ze można zrobić cos lepiej. Po co zalewać lepszy olej jak i tak na każdym nawet mineralnym auto przejedzie ten okres gwarancji. Tylko pytanie brzmi co będzie po 10 latach czy silnik przejedzie kolejnych dziesięć czy pójdzie na złom

Rski tez. Kogoś stać na rse to i pójdzie kupi druga nową z salonu jak stara zacznie przy stwarzać problemów a martwić się będą ci co kupują używane auta bo ich nie stać na nowe

Jak dla mnie to i lejcie kujawski olej

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się trzymasz instrukcji to czemu nie serwisujesz go w longlifie? Filtr paliwa wymieniales? Po co skoro instrukcja auta nie nakazuje

Czasy są takie ze producenci maja gdzieś ze można zrobić cos lepiej. Po co zalewać lepszy olej jak i tak na każdym nawet mineralnym auto przejedzie ten okres gwarancji. Tylko pytanie brzmi co będzie po 10 latach czy silnik przejedzie kolejnych dziesięć czy pójdzie na złom

Rski tez. Kogoś stać na rse to i pójdzie kupi druga nową z salonu jak stara zacznie przy stwarzać problemów a martwić się będą ci co kupują używane auta bo ich nie stać na nowe

Jak dla mnie to i lejcie kujawski olej

instrukcja nie podaje lepkości tylko normy, nie informuje również co ile wymieniać tylko w jakim trybie to ja sam zdecydowałem że przejdę na w40 mimo że serwis zaleca 5w30 ale raczej ze względu na ekologie i normy emisji a nie ochronę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt mi nie powie ze 5w30 jest w jakiś sposób lepszy niż 5w50 czy nawet 40. Bo sam różnice widzę w trasie na wskaźniku temperatury oleju miedzy 5w50 a 5w40 to co by dopiero było porównując do 5w30

No właśnie ekologia. Tylko ze dzisiaj przedkłada się cala ta śmieszna ekologia ponad żywotność aut i jednostek napędowych. Silniki są zgodne z jakimiś normami ale robią niższe przebiegi niż te poprzednich generacji.

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przetrzepalem troche interenet w poszukiwaniu artykułów i informacji odnosnie wyoboru oleju 5w30 czy 5w40 i faktycznie wiekszosc art. sklania sie ku 5w40 co mnie chyba przekonalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłacznie 5W40


mozna teźż dac 0W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że należy wystrzegać się oleju rozlewanego z beczki. Okres przechowywania oleju jest długi więc nawet produkt z "ubiegłego" roku spokojnie nożna używać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam Valvoline Max Life 5w40. Rok czasu, 14 tys km zrobione na nim. Olej tylko delikatnie ciemniejszy się zrobił:) z max na bagnecie zeszło do poziomu 3/4. Poza tym silnik zauważalnie duzo ciszej pracuje niż na poprzednim oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chce wymienić olej w moim AVJ i również zastanawiam się nad 5/40 tylko waham się pomiędzy x-cess motula a LM synthoil high tech 5/40.. Jak myślicie?

Edytowane przez DarePB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...