Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam audi A4b6 1.8t który obecnie ma zalany olej silnikowy Motul 5w40 i wziął oleju na 7 tys km ok

1litr oleju to uważam że jest spoko przy mojej nodze bo wkrecam ja wysoko na obroty. Mam do Was pytanie, zamierzam w następnym miesiącu zrobić rozrząd wraz z wymianą oleju jak i wstawić gaz do audi i nasuwa się pytanie jaki olej zalać do audi jeśli ma chodzić na gazie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co czytam to każdy chwali ten Olej i zastanawiam się żeby przerzucić się z oleju Motul na lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę testował niebawem Millersa Energy Efficient 5W40, ale najpierw czeka mnie czyszczenie michy i smoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej po przeczytaniu 30 stron wątku zdecydowałem się wybrać 5w40 (niemiec lał 5w30 ) i tu moje pytanko brał już ktoś zestawik od pana dzika ? http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-xcess-5w40-5l-filtr-oleju-knecht-oc470-p-871.htmlmyślicie ze mogę zamawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul, LM i Millers... byle 5W40

Gwarantuje to, że silnik będzie miał w każdych warunkach dobrze - i na benie i na gazie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.8T lej motula x-max 0W40.będzie lepszy niż każdy 5W40

Zapomniałeś kluczowego parametru dla zimnego startu:

X-max 0W40 temp.płynięcia -45*C

X-cess 5W40 temp.płynięcia -36*C

Przewagą X-max 0W40 jest mniejsza gęstość w niższych temp. Dzięki temu silnik krócej chodzi "na sucho" gdyż rzadszy olej dociera wszędzie szybciej i wycisza łańcuszek przy porannym starcie skuteczniej niż każdy motul 5W40 a szczególnie x-cess

Mocno zauważalne gdy jest zimno i sprawdzone na kilku jednostkach 1.8T

Jeśli już tak bardzo zwracasz na to uwagę, to przykładowo Liqui Moly SHT 5W40 ma temperaturę płynięcia na poziomie -42st.C. :hi:

włóż próbki 0W40 i 5W40 do zamrażarki zaledwie na -5*C to zobaczysz różnicę.nie trzeba Alaski

Jesteś w stanie zauważyć różnicę 3st.C. (X-max 0W40 vs. SHT 5W40) badając oleje w warunkach domowych (w zamrażalce)?

Już to widzę :D

ok jednak postanowiłem dołożyć do LM 5w40 :) dzieki za odp . Po wymianie napisze co i jak :)

W tym roku też przetestuję tego LM-a :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób próbę motula x-max 0W40 i "najlepszego do benzyny VAG"(jak napisałeś)x-cess 5w40 w zamrażarce a potem porozmawiamy.

ja to robiłem i wiem jak to wygląda

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij mi próbkę 0W40 --> PW :)

Ewentualnie zrób filmik porównawczy, bo ja zakupiłem właśnie LM SHT 5W40 (temperatura jego płynięcia to -42st.C ) :hi:

Rozważałem jeszcze Valvoline SynPower MST C3 5W40 (temp. płynięcia -45st.C, tyle co X-max 0W40!)... może w przyszłym roku wleję :wink:

Mimo wszystko dalej jestem za 5W40... wyższa lepkość w 100st.C (w której to silnik pracuje przez większość czasu) jest dla mnie istotniejszym parametrem niż gęstość oleju w chwili rozruchu, więc nie widzę powodów by wycofać się z słów, że to najlepszy olej dla benzyniaków z grupy VAG :)

Pytanie do szpeców po olejologii:

A nie jest też tak, że gęstszy olej bardziej "przykleja się" do smarowanych części a rzadszy słabiej (większa tendencja do spływania)? Więc w chwili rozruchu paradoksalnie silnik może mieć lepsze warunki pracy na 5W40 niż na 0W40, nie? :mysli:

Tak na chłopski rozum biorąc :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czym się różni motul x-clean od motula specific? wg strony producenta oba podejda do 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specific jest zrobiony ściśle pod wytyczne jednej normy, w tym przypadku VW. Moim zdaniem lepszym wyborem jest olej spełniający więcej standardów, bo dzięki temu w niektórych aspektach może być przez to lepszy. I jednocześnie nie gorszy.

No i jest tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. a tak z czystej ciekawosci - z czego wynikają tak kiepskie opinie o castrolu? np zakładając, że zalewam z opakowania, kupionego w sprawdzonym źródle (nie z beczki) - tez szajs?

Edytowane przez sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol jest chyba najpopularniejszym olejem na rynku i najwięcej jest jego podróbek więc stąd pewnie część kiepskich opinii.Znam takich którzy jeżdżą na oryginalnym Castrolu i sobie chwalą.Choć osobiście bym wybrał bym inny niż Castrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem olej na Motul 5w40 x-cess,płukanka Lm, filtr paliwa mann,filtr oleju mahle/knecht(originalny był Audi/VW firmy mahle) i filtr powietrza mahle/knecht . Niestety wcześniej lany był c**jstrol 5w30 LL,po płukaniu olej kolor ciemny brąz(wymiana byla robiona 3000km temu w servisie),ale po 5000km znowu przepłucze silnik i zaleje Motula albo LM. A i olej filtry brane u Dziak-a(pro-choice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wziołem płukanke LM , Olej zmieniłem na LM 5w40 i filtr MANNA, kultura pracy silnika inna i też spadło spalanie co najważniejsze .Też miałem Castrola wcześniej wiecej tego gówna nie zaleje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Castrol był wlany wcześniej?

Dwie wymiany temu miałem Castrol Edge 5w40. -- Nie polecam☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to zalane

CASTROL EDGE PROFFESIONAL LONG LIFE III.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 taki wg specyfikacji po VIN zalali mi w ASO, no ale od tego jest forum żeby wlać lepszy.Jak ktoś nie żałuje pieniążka to niech leje , napewno zauważy różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...