Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, w moim aucie mam zalany castrol 0w30 i dziś zaświeciła mi się kontrolka od oleju jest to dziwne tym bardziej, bo wczoraj robiłem dolewkę i stan oleju jest w normie. Olej był wymieniany 6 tyś km temu, więc jeszcze nie czas na wymianę. Miał ktoś podobny przypadek? Może to znak że trzeba już wymienić olej? Tym razem jak będę wymieniał olej zaleje raczej Motul albo Ligui Moly tylko jaki byście polecili ?

Castrol najgorszy syf nie wiem po co to lejesz teraz są tego skutki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie cały czas musi się palić jak już zamrugała. U mnie było tak samo. Zamrugała, nie zdążyłem dobrze spojrzeć co się dzieje i przestało. Stanąłem, sprawdziłem stan oleju i wróciłem do domu. Micha w dół i smok lekko przytkany. Po wyczyszczeniu zapomniałem o problemie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim aucie mam zalany castrol 0w30 i dziś zaświeciła mi się kontrolka od oleju jest to dziwne tym bardziej, bo wczoraj robiłem dolewkę i stan oleju jest w normie. Olej był wymieniany 6 tyś km temu, więc jeszcze nie czas na wymianę. Miał ktoś podobny przypadek? Może to znak że trzeba już wymienić olej? Tym razem jak będę wymieniał olej zaleje raczej Motul albo Ligui Moly tylko jaki byście polecili ?

Problem rozwiązany, winny był czujnik poziomu oleju.

Edytowane przez smokey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to wystarczy poczytać ostatnich parę stron i będziesz wiedział jaki olej kupić . Castrol nie polecam i następnym razem zalej 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to wystarczy poczytać ostatnich parę stron i będziesz wiedział jaki olej kupić . Castrol nie polecam i następnym razem zalej 5W40

Nowy olej już też zalany - Motul 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem opisać jak wrazenia po plukance i dodatku LM Motorprotect , ogólnie jestem zadowolony szczególnie z płukanki czego wczesniej nie robilem , teraz byla pierwsza przy przebiegu 230 tys , super sprawa wypłukało cały syf olej jest teraz jak kryształ sprawdzam caly czas na bagnecie ... Motorprotect tez spoko motor chodzi plynnie no i troszke ciszej takze polecam jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem a4b6 bfb 1.8 t 190tys i wczesniejszy wlasciciel lał 10w40 z tego co czytam to zły olej do tego silnika.

Jaki teraz zalac olej?prosba o wasza opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wystarczyło przewertować pare stron wstecz i już byś wiedział

5w40 LM synthoil albo motul 5w40, co nie wlejesz bedzie dobrze :wink:

lepszych oleji do tych silnikow nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wystarczy poczytać 5 ostatnich stron i będziesz wiedział wszystko jaki olej i parametry .

Przyspieszę Ci to 5W40 LM , motul , millers


Ja leję taki i zamawiam na tej stronie od kolegi z forum . Polecam

http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w40-1l-p-1089.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie mi poradzić. Jak już kupiłem auto była zalana srajstrolem 10w40 (niestety ;//) tak wynikało z nalepki. Teraz zgodnie ze wskazaniem licznika trzeba go wymienić i tak jak mówicie silnik nie pracuje zadowalająco na wolnych obrotach po jakimś czasie słychać klepanie. To już jasne że zmienie na 5w40 z tego co czytam. Moje pytanie czy podczas zmiany z 10w40 na 5w40 konieczna jest płukanka ? I jaki olej polecacie do 130 zł ? bo rozumiem ze z beczki odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie mi poradzić. Jak już kupiłem auto była zalana srajstrolem 10w40 (niestety ;//) tak wynikało z nalepki. Teraz zgodnie ze wskazaniem licznika trzeba go wymienić i tak jak mówicie silnik nie pracuje zadowalająco na wolnych obrotach po jakimś czasie słychać klepanie. To już jasne że zmienie na 5w40 z tego co czytam. Moje pytanie czy podczas zmiany z 10w40 na 5w40 konieczna jest płukanka ? I jaki olej polecacie do 130 zł ? bo rozumiem ze z beczki odpada

Kolego wystarczy poczytać ostatnie 3 strony i będziesz wszystko wiedział , bez sensu klepać ciągle to samo . 130 zł tylko chcesz wydać to dobrego oleju nie kupisz :grin:

Ja co wymianę stosuję płukankę i bardzo sobie chwalę ten zabieg .

Olej ok 180 zł płukanka 30 zł , filter mann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum sprzedaje , ja zalewam zawsze millers i płukankę lm lub millers

http://pro-choice.pl/xf-longlife-5w40-5l-p-633.html

http://pro-choice.pl/engine-flush-p-348.html


Zawsze kupuj ze sprawdzonego żródła .


Oleje jakie powinieneś brać pod uwagę to millers , LM , motul 5W40 lub 0w40

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pro choice nick dzik. Sprzedaje mpotula x-cess za 135 chyvba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 120 idzie kupic valvo bez problemu 4L wiec da sie kupic dobry i tani olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem taki zestaw, jednak przekonałem sie zeby nie być skąpy... <a href=https://zapodaj.net/5a8ff7fdf558b.jpg.html>IMG_20160528_112622.jpg</a>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem taki zestaw, jednak przekonałem sie zeby nie być skąpy... <a href=https://zapodaj.net/5a8ff7fdf558b.jpg.html>IMG_20160528_112622.jpg</a>

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...