Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Dedyk do turbo? Nie jest uniwersalny? Hmmm.... popatrzmy:

W ocenie ExxonMobil Mobil 1 New Life 0W-40 spełnia wymagania następującego poziomu jakości:

API CF

VW 503 01

Tak więc za opowieści dziwnej treści ja dziękuję... :):hi:

503 01 i wszystko jasne

ostatnie 3 wymiany na tym oleju, wczesniej ravenol ssl przy wyzszych obrotach zdecydowanie glosniej

na mixie ravenola ssl z motulem 300V trophy bylo podobnie do mobila, POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Propo mobila 0w40 kumpel ma t4 1.9 użytkowane "na co dzień" siodma wymiana na tym oleju i uwierzcie mi, to najlepszy wół roboczy jaki znam a przerabiam ich mnostwo

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Do dupowozow olej naprawdę niezły

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem się przez prawie wszystkie strony tego tematu, ale nigdzie nie znalazłem nikogo w podobnej sytuacji do mojej.

Stąd pytanie: mam właśnie remont silnika w moim 1.8T BFB i czym zalać gdy silnik będzie złożony? Czy nadal polecicie mi te, które się tutaj przewijają Millers/Motul/LM 5w40 lub 0w40? Powiem szczerze, że nie uśmiecha mi się dać prawie 200zł za olej i po 500km wymieniać go jeszcze raz i dać kolejne 2 stówki zwłaszcza, że sam remont trochę mnie będzie kosztował... Może coś zakombinować i na dotarcie dać coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za remont ile zapłaciłeś, że Ci na olej i filtr teraz szkoda 180zł? Motul stoi po 130zł za bańkę 5l... :wink:

Ja bym zrobił tak

Wlej teraz 10W40 byle z normą VW502 00, przejedź te 5tys.km a potem zalej docelowego syntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za remont ile zapłaciłeś, że Ci na olej i filtr teraz szkoda 180zł? Motul stoi po 130zł za bańkę 5l... :wink:

Ja bym zrobił tak

Wlej teraz 10W40 byle z normą VW502 00, przejedź te 5tys.km a potem zalej docelowego syntetyka.

5 tyś km chcesz docierać silnik po remoncie? Powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanie czy bede mógł zalac silnik olejem Motul 8100 x-clean c3 5w40 ? Przez pomyłke zamiast x-cess zamowiony zostal x-clean , czy to bedzie duza roznica ? Bo jak tak to zwroce i wymienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowanie na obecną do mojego BFB 1.8T 163HP co lać? Od dłuższego czasu Castrol 5W30, ale chcę zamówić na forum Motula oryginalnego bo to najbardziej polecacie. Aha no i czy on mi się nada do cywilnej jazdy... Nie katuje auta.

Zasadniczne pytanie:

Czy lepiej Motula kupić od kogoś z forum czy w sklepie? Czytałem, że trafiają się podróbki...

Edytowane przez dexter90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://galonoleje.pl/ u nich kupuję :hi:


https://sklep-oleje.pl/ - tych też polecam :)



Aha no i czy on mi się nada do cywilnej jazdy... Nie katuje auta.

On się też [Motul] z luzem nadaje do agresywnej jazdy, ludzie po torach [amatorsko] jeżdżą na oleju cywilnym [5W40 zgodnym z normą VW502 00] i twierdzą, że jest OK.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam że w tym temacie ale... zalany olej M1 5w30 ESP - auto tyle co kupione i wymiana już powinna być z 4 tyś km temu... bierze olej jak głupi ok 0,6 na niecałe 1000 km... płukać silnik i zalać Motulem albo Millersem czy od razu jechać do mechanika - uszczelniacze zaworowe ? troszke dymi na biało ale nie tak bardzo i płynu w zbiorniczku wyrównawczym też jest na poziomie MIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...