Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Wybór zmieniony.

Wybór padł ostatecznie na Valvoline Synpower 5w40. Powinno być ok :)

Dzięki za opinie Panowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do napinacza bez wtyczki to jest wszystko opisane w odpowiednim temacie. Kilka osób zrobilo taką zamianę i nie narzekają. 

Co do oleju to od kilku miesięcy jeżdżę na ravenolu 5w40 i jest elegancko i tanio jak na taką jakość. Napinacz jeszcze rzadziej się odzywa niż na wcześniejszym liqui moly sht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto i zamierzam zrobić serwis. Wleje najprawdopodobniej LM Synthiol High Tech lub Motula X-Cess 5W40. Z tego co widziałem zawieszki to lane było 5W30 ale nie wiem co. Zamierzam zlecić mechanikowi żeby zrzucił miskę i wyczyścił smok wraz z miską. Czy zastosować płukankę? Boje się żeby rozpuszczony syf nie pozatykał kanałów olejowych. A4 B7 Silnik 1.8T BFB Quattro. Przebieg 127 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damianq napisał:

Kupiłem auto i zamierzam zrobić serwis. Wleje najprawdopodobniej LM Synthiol High Tech lub Motula X-Cess 5W40. Z tego co widziałem zawieszki to lane było 5W30 ale nie wiem co. Zamierzam zlecić mechanikowi żeby zrzucił miskę i wyczyścił smok wraz z miską. Czy zastosować płukankę? Boje się żeby rozpuszczony syf nie pozatykał kanałów olejowych. A4 B7 Silnik 1.8T BFB Quattro. Przebieg 127 tysi.

najpierw plukanka a potem micha w dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na nowym oleju najpierw sprawdzić ciśnienie? Może nie ma sensu tego narazie robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie smoka w 1.8t po zakupie powinno być uwzględnione w pakiecie startowym razem z wymianą oleju. Ciśnienie może być jeszcze w normie, co nie znaczy, że smok będzie zupełnie czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2017 o 19:39, Damianq napisał:

Kupiłem auto i zamierzam zrobić serwis. Wleje najprawdopodobniej LM Synthiol High Tech lub Motula X-Cess 5W40. Z tego co widziałem zawieszki to lane było 5W30 ale nie wiem co. Zamierzam zlecić mechanikowi żeby zrzucił miskę i wyczyścił smok wraz z miską. Czy zastosować płukankę? Boje się żeby rozpuszczony syf nie pozatykał kanałów olejowych. A4 B7 Silnik 1.8T BFB Quattro. Przebieg 127 tysi.

Ja robiłem tak :) :

Olej wymieniony oczywiscie na Motul X-clean 5W40 

do tego przed wymianą płukanka Liquy Moly Pro-Line Engine Flush 0,5L 

i na koniec po wymianie CERATEC LIQUI MOLY

Jutro zobaczę ile już po wymianie km narobiłem choć to drugie auto w domu i raczej w długie podróże rodzinne nim nie jeżdżę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lałeś X-Clean a nie X-Cess? Jaka jest różnica pomiędzy tymi olejami?

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo podobne oleje Tam gdzie zawsze kupuje olej czyli Gliwice Ul.  Pszczyńska  taki mi gość polecił akurat do 1.8T A motula lałem zawsze czy to do moto czy auto. Oczywiście trzeba mieć sprawdzony sklep bo dużo podróbek . Do moto można łatwo rozpoznać org. Motul  bo ma taki cukierkowy zapach :) 

Motul 8100 X-Clean, X-Cess Oleje Syntetyczne

 

 

Motul 8100 to oleje syntetyczne X-Clean 5W-40 i X-Cess 5W40 stworzone do silnikow benzynowych i wysokoprężnych. Olej X Clean jest olejem typu MidSaps z obniżoną zawartością popiołów i fosforu i przystosowany do długich okresów między wymianami. Spełnia wymagania producentów : BMW LL-04, MB 229.51, VW 502.00, 505.00 i 505.01 oraz GM Opel Dexos2. Opracowany dla nowych silników spełniających normy emisji spalin Euro IV w Renault, Nissanie i Fiacie wyposażonych w DPF. Motul 8100 X Cess 5W40 jest olejem, który zastępuje 8100 X-Max 5w30 i 5W40. Zalecany do silników OPLA 2.0 i 2.2 DTI. Spełnia normy BMW LL-01, Porsche A40, MB 229.5, VW 502.00, 505.00 oraz Renault RN0700 i 0710. Redukuje zużycie oleju  oraz wydłuża okres użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tepeeno napisał:

Valvoline Maxlife

Raczej SynPower 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co polecacie do AVJ zrobiony na 240ps, do tej pory zalany był valvo ale nw konkretnie jaki, planuje zrobić płukanke z racji że moc świeżo podniesiona i zalać valvoline synpower 5w40, coś lepszego w podobnej cenie? Sprzedawca wciska mi w dobrej cenie castrola. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tamek141 napisał:

Witam, co polecacie do AVJ zrobiony na 240ps, do tej pory zalany był valvo ale nw konkretnie jaki, planuje zrobić płukanke z racji że moc świeżo podniesiona i zalać valvoline synpower 5w40, coś lepszego w podobnej cenie? Sprzedawca wciska mi w dobrej cenie castrola. Pozdrawiam

Lej valvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tamek141 napisał:

Witam, co polecacie do AVJ zrobiony na 240ps, do tej pory zalany był valvo ale nw konkretnie jaki, planuje zrobić płukanke z racji że moc świeżo podniesiona i zalać valvoline synpower 5w40, coś lepszego w podobnej cenie? Sprzedawca wciska mi w dobrej cenie castrola. Pozdrawiam

Tyle stron i jeszcze takie dylematy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przem8 napisał:

Tyle stron i jeszcze takie dylematy :facepalm:

Dylematy będą zawsze :) bo konkretna odpowiedź na konkretne pytanie to najpszyjemniejsza odpowiedź :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tamek141 napisał:

Dylematy będą zawsze :) bo konkretna odpowiedź na konkretne pytanie to najpszyjemniejsza odpowiedź :)

Ale czasem warto zadać sobie trochę trudu, a nie od razu na gotowe czekać :P Od siebie polecam ravenol turbo vst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę ucichlo o motulu, na początku tematu raczej królował teraz jakby mniej przesciga go LM. Czy LM stał się o wiele lepszy A motul gorszy czy co może być tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dydki napisał:

Panowie trochę ucichlo o motulu, na początku tematu raczej królował teraz jakby mniej przesciga go LM. Czy LM stał się o wiele lepszy A motul gorszy czy co może być tego powodem?

Pensje rosną, więc droższy Lm nie wydaje się już taki droższy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tamek141 napisał:

Dylematy będą zawsze :) bo konkretna odpowiedź na konkretne pytanie to najpszyjemniejsza odpowiedź :)

Aby było ekologicznie to 5W30 ale to niekoniecznie dobrze dla silnika więc 5W40 ale mamy gaz więc z wysokim TBN.

Sporo zagazowanych silników ma zalewany 10W40, mój znajomy zalewa SPECOL 5W40 GOLD.

Zmienia olej co 10-12 tys. km w tym czasie dolewa ok. 1-1,2 litra, więc kupuje 5 litrów oleju za ok. 70 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, HatefulEvil napisał:

Pensje rosną, więc droższy Lm nie wydaje się już taki droższy :D

Ostatnio LM 5W40 Synthoil kupowałem 5 litrów za 130 -140 zł  a Millersa 5W40 CFS  za 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...