Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, KINIAM napisał:

Ostatnio LM 5W40 Synthoil kupowałem 5 litrów za 130 -140 zł  a Millersa 5W40 CFS  za 150 zł.

No to powiem Ci nie wiem skąd i jakiej jakosci to olej był że w takiej cenie bo możliwe że jakieś podroby. Ja motula wczoraj zakupiłem za 135zl od forumowego kolegi gdzie myślę że to oryginalna oliwka A zarazem ciężko taniej znaleźć no chyba że ów podroby.

Edytowane przez Dydki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, KINIAM napisał:

Ostatnio LM 5W40 Synthoil kupowałem 5 litrów za 130 -140 zł

Podeślij linka, bo najtaniej 5l LM SHT kupiłem coś w granicach 190zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przem8 napisał:

Podeślij linka, bo najtaniej 5l LM SHT kupiłem coś w granicach 190zł :D

Tak na szybko rozejrzałem się, za 170 zł nabędziesz.

Linków do swoich zakupów nie podam z tej przyczyny, że tam bywają okazjonalnie zbyt małe ilości.

Dwa komplety wahaczy Lemfordery za 1900 zł kto nie weźmie ?.

Podróbki potrafię rozpoznać, jakby nie było za mną kilka dekad na tym rynku.

Nie jestem handlarzem i nie kupuję dla zysku, zużywam na swoje skromne potrzeby, wymieniam się, wspomagam mechaników co dobrze robią moim pojazdom.

Tu na forum przez priv proponowałem kilku osobom swoje nadstany magazynowe po cenie zakupu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się na amazonie udało wyrwać LM'a o którym mówicie za 160 zł ^^' plus filtr mana za niecałe 40. Bedzie w sam raz za 3k km. Zmieniam z  motula zobaczę czy będzie faktycznie mniej ubywać LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 23:10, HatefulEvil napisał:

Mi się na amazonie udało wyrwać LM'a o którym mówicie za 160 zł ^^' plus filtr mana za niecałe 40. Bedzie w sam raz za 3k km. Zmieniam z  motula zobaczę czy będzie faktycznie mniej ubywać LM

Słuchaj A dasz jakiś namiar czy coś ba ten olej? Dobra cena też stoję przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj A dasz jakiś namiar czy coś ba ten olej? Dobra cena też stoję przed zakupem.
Nie wiem czy do Polski wysyłają. Jak tak to po prostu wyszukaj z głównej strony.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zmianie, zalałem Motul 5W40, dodam jeszcze że warto zrzucić michę i przeczyscic smoka, u mnie było kupę syfu, no i dodatkowo płukanka  silnika przed zmianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie mi w kwesti oleju moja audi a4 b6 1,8 t bfb dotad smiga na oleju

LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40

w kwietniu 2017 załozyłem sekwencje lpg a na dniach musze wymienic olej i tu pytanie czy zostac na tym samym oleju czy moze polecacie cos innego co bedzie lepsze pod lpg?

 

Edytowane przez bialy118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Castrol. Na krótkich trasach robi się majonez co jest oznaką bardzo słabej jakości oleju. Tyle na temat Castrol. Nigdy więcej go nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fwl7 napisał:

Odnośnie Castrol. Na krótkich trasach robi się majonez co jest oznaką bardzo słabej jakości oleju. Tyle na temat Castrol. Nigdy więcej go nie kupię.

Na krótkich odcinkach to na najlepszym oleju będzie budyń pod korkiem. Taka przypadłość silników spalinowych.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fwl7 napisał:

Odnośnie Castrol. Na krótkich trasach robi się majonez co jest oznaką bardzo słabej jakości oleju. Tyle na temat Castrol. Nigdy więcej go nie kupię.

W innym aucie od nowości rodzicie zalewają tylko Castrol i nigdy nie spotkałem takiego przypadku, chyba, że przebieg robi różnicę to wtedy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taka ciekawostka:

Jest taki koleś zwany "Coobcio" -kopalnia wiedzy od saabów i Nissanów 350-370Z

I tu opisał fajny przypadek zmiany oleju w nowym nissanie 370z

https://www.facebook.com/pg/coobcio/photos/?tab=album&album_id=2068385186511570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy możecie polecić jakiś sprawdzony sklep albo użytkownika z forum, gdzie kupię pewny olej i filtry w dobrej cenie?

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, franc321 napisał:

Panowie, czy możecie polecić jakiś sprawdzony sklep albo użytkownika z forum, gdzie kupię pewny olej i filtry w dobrej cenie?

pozdro ;)

@dzik, @tomekhxc 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taka ciekawostka:
Jest taki koleś zwany "Coobcio" -kopalnia wiedzy od saabów i Nissanów 350-370Z
I tu opisał fajny przypadek zmiany oleju w nowym nissanie 370z
https://www.facebook.com/pg/coobcio/photos/?tab=album&album_id=2068385186511570
Polityka koncernów.... Liczy się aby szybko wrócić do serwisu [emoji3]

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/htmlview

 

Panowie a co sadzicie o takim teście??

Z tego co w nim wynika to LM i Motul wypadaja slabo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy wg. mnie nie odzwierciedlają pracy oleju w silniku, a tarcie to jeden z elementów, z którymi musi zmierzyć się olej i tych wyników nie traktowałbym jako wyroczni.

Podstawa to regularnie wymieniać olej (u nas max co 10 tys., przy butowaniu częściej) i lać z normami, jakie zaleca producent. Fajnie, że komuś się chce robić takie testy ale nie popadajmy w paranoje.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Te testy wg. mnie nie odzwierciedlają pracy oleju w silniku, a tarcie to jeden z elementów, z którymi musi zmierzyć się olej i tych wyników nie traktowałbym jako wyroczni.

Podstawa to regularnie wymieniać olej (u nas max co 10 tys., przy butowaniu częściej) i lać z normami, jakie zaleca producent. Fajnie, że komuś się chce robić takie testy ale nie popadajmy w paranoje.. :P

Tez tak uwazam i tak sie zastanawiam na jakiej zasadzie oni przeprowadzaja takie test , w jaki spisob to mierzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 10k km to max co powinno się wymieniać. Po 10k km olej już nie jest olejem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...