Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)  jaki olej polecacie do 1.8T z przebiegiem 275 kkm. obecnie zalany jes LM 10W40 takim zalał mechanik w Niemczech. Niestety A4 bierze olej... najprawdopodobniej uszczelniacze na zaworach. Mechanik mówił żeby spróbować zmienić olej i wlać jakiś ceramizer, a jeśli to nie pomoże to rozbieranie silnika. Co myślicie o tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak na poczatku lałem castrola 5w40 i dolewałem zmienilem na motul  xcess 5w40 i nie bierze mi oleju odziwo tak ze polcam motul 5w40 nie castrol przekonalem sie na własnej skórze ze castrol jest przereklamowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy jak na razie jest Liqui Molly 5w40, pracuje w moim audi, aktulanie  265KM i jakoś szybko się nie przepala. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kupiłem samochód i planuje wymianę oleju. Prawdopodobnie aktualny to Castrol 5w30. Chciałbym kupić polecany tutaj 5w40 tylko nie wiem jakiej firmy oraz czy wykonać płukankę przed zmianą? 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Userr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić płukankę ale musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie czyścić smoka i ściągać miskę bo cały syf z silnika zleci właśnie do miski. Olej jaki chcesz najważniejsze żeby spełniał normę silnika, najpewniejsze to masz Valvoline, Motul, Liqui Moly, masz na forum sprzedawcę @dzik i u niego możesz śmiało kupować. ?

Filtrów nie musisz wszystkich ale przy wymianie oleju filtr oleju obowiązkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k232 napisał:

Filtrów nie musisz wszystkich 

nie przesadzajmy :) z opisu mozna wnioskowac ze swiezo sprowadzone auto wiec podstawa olej filtry a do tego jakies wycieki.

Nie zawracaj sobie glowy plukankami tymbardziej ze masz wycieki i jeszcze gorzej moze ci cieknac.

Zajmij sie lokalizacja skad to cieknie , naprawd i dopiero mysl o wymianie podstawowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś inny coś napisze i tak Ci się popierdoli w głowie, że nie będziesz sam wiedział co robić :D

Rób to co Ci serducho podpowiada ;)

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tajesi1003 napisał:

z opisu mozna wnioskowac ze swiezo sprowadzone auto wiec podstawa olej filtry a do tego jakies wycieki.

A może nie ma na to pieniędzy?

Sam zdecyduje czy trzeba czy nie i adwokata mu nie potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k232 napisał:

A może nie ma na to pieniędzy?

Sam zdecyduje czy trzeba czy nie i adwokata mu nie potrzeba ;)

A może nie ma na to pieniędzy?

Sam zdecyduje czy trzeba czy nie i adwokata mu nie potrzeba ;)

Zaraz zaraz bo czegos nie rozumiem.
Ktos wydaje ok 17tys na auto i nie ma 250zl na wymiane rzeczy ktore trzeba wymieniac, bez przesady .
A po drugie niech przeczyta caly watek "jaki olej do 1.8t" i napewno bedzie mial wieksza wiedze.
Kazdy ma inne zdanie.
FILTRY OLEJ PODSTAW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Userr napisał:

Cały silnik jest jakby brudny od oleju. Porobię zdjęcia, może coś pokażą. 

To go umyj i dokładnie zlokalizuj skąd masz wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mało oleju w silniku a nie mam tego samego na dolewkę i nie mogę go kupić u siebie byłem w dwóch sklepach i na zamówienie a nie mam czasu czekać i mam w domu 10w40 ale z innej firmy. 
Czy mogę np wymieszać mobila 10w40 z motulem 10w40 synergie ? Niedługo i tak będę zmieniał na 5w40 za jakieś 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mugolina napisał:

Witam, mam mało oleju w silniku a nie mam tego samego na dolewkę i nie mogę go kupić u siebie byłem w dwóch sklepach i na zamówienie a nie mam czasu czekać i mam w domu 10w40 ale z innej firmy. 
Czy mogę np wymieszać mobila 10w40 z motulem 10w40 synergie ? Niedługo i tak będę zmieniał na 5w40 za jakieś 1000 km.

Można mieszać te same lepkości innych producentów jeśli już zmusza Cię do tego sytuacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mugolina napisał:

Rozumiem że tylko patrzeć na to żeby był 10w40 no i wiadomo że benzyna :P

Można zalać olej w innych lepkościach a jak to zagazowany silnik to diesla nawet korzystniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie,od poprzedniej wymiany oleju zrobilem 2 tys km przez caly rok na oleju LM SHT 5W40 i za kilka dni mi pokzuje serwis. Czy taki olej juz nalezy wymieniac czy jeszcze troche pojezdzic na nim ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mizur138 napisał:

Panowie mam takie pytanie,od poprzedniej wymiany oleju zrobilem 2 tys km przez caly rok na oleju LM SHT 5W40 i za kilka dni mi pokzuje serwis. Czy taki olej juz nalezy wymieniac czy jeszcze troche pojezdzic na nim ???? 

Jak masz turbo to pasuje zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie. Czy ktokolwiek z was spotkał się z olejem Fuchs 5W30 PRO FLEX? Ostatnio gazownik mi taki polecił i zapewniał mnie że będę zadowolony. Stwierdził też że jeśli bierze mi olej to będzie najlepszym wyborem. Obecnie mam zalany LM SHT 5W40 i rzeczywiście zauważyłem że zaczął mi brać więcej oleju niż na poprzednim oleju (nie pamiętam nazwy ale był to 5W30). Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...