Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czarlo napisał:

Witam. Mam do was pytanie. Czy ktokolwiek z was spotkał się z olejem Fuchs 5W30 PRO FLEX? Ostatnio gazownik mi taki polecił i zapewniał mnie że będę zadowolony. Stwierdził też że jeśli bierze mi olej to będzie najlepszym wyborem. Obecnie mam zalany LM SHT 5W40 i rzeczywiście zauważyłem że zaczął mi brać więcej oleju niż na poprzednim oleju (nie pamiętam nazwy ale był to 5W30). Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

niech się gazownik zajmie gazem 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 31.07.2018 o 12:34, k232 napisał:

Jak masz turbo to pasuje zmienić. 

Ok rozumiem. A jakie mniej wiecej temp oleju powinny byc w te ciepłe dni(25°C-35°C) bo na danym oleju ostatnio przy szybszej jezdzie max mi pokazalo 106°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mizur138 napisał:

Ok rozumiem. A jakie mniej wiecej temp oleju powinny byc w te ciepłe dni(25°C-35°C) bo na danym oleju ostatnio przy szybszej jezdzie max mi pokazalo 106°C

jak pokaże 180 to będziesz miał się czym martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dev napisał:

niech się gazownik zajmie gazem 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)

Edytowane przez czarlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, czarlo napisał:

1.  Czy ktokolwiek z was spotkał się z olejem Fuchs 5W30 PRO FLEX? Ostatnio gazownik mi taki polecił i zapewniał mnie że będę zadowolony.

2. Stwierdził też że jeśli bierze mi olej to będzie najlepszym wyborem. Obecnie mam zalany LM SHT 5W40 i rzeczywiście zauważyłem że zaczął mi brać więcej oleju niż na poprzednim oleju (nie pamiętam nazwy ale był to 5W30). Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

1. wyroby Fuchsa to jedne z lepszych w Europie, Fuchs jest głównym dostawca baz olejowych dla tych co oleje mieszają.

2. Jak znika olej 5w40 to oleju zależy na jakich bazach 5w30 może rzeczywiście więcej ubywać.

nie oznaczenia 5W40 czy 5W30 decydują a skład oleju.

Ile robisz km rocznie i ile tego oleju znika?.

Polecam oleje mało znane Neste Oil to również główny dostawca baz olejowych dla innych blendujących.

A jak masz kasę to weź coś od Millersa CFS lub XADO Black.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem łącznie jakieś 2 litry oleju na 10 tys. Dużo jeżdżę po mieście. Zamówiłem motula 8100 x-clean 5W30. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z jednym mechanikiem co jeździ Audi A6 C7 i mówi, że do swojego leje tylko oryginalny olej z ASO ze srebrnej beczki bo to jest prawdziwy olej. W poprzednim aucie audi A6 C6 zajechał silnik a jeździł na oleju Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czarlo napisał:

1. Dolałem łącznie jakieś 2 litry oleju na 10 tys. Dużo jeżdżę po mieście.

2. Zamówiłem motula 8100 x-clean 5W30. Zobaczymy.

1. To nie jest jeszcze duży pobór oleju szczególnie przy zagazowanym silniku.

2. Na efekty musisz co nieco poczekać, silnik łyknie go więcej.

Jak zacznie pić więcej przestaw go na olej Specol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k232 napisał:

Gadałem z jednym mechanikiem co jeździ Audi A6 C7 i mówi, że do swojego leje tylko oryginalny olej z ASO ze srebrnej beczki bo to jest prawdziwy olej.

A mechanik i Ty wiesz kto jest producentem tego "prawdziwego" oleju ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KINIAM napisał:

A mechanik i Ty wiesz kto jest producentem tego "prawdziwego" oleju ?.

Ogólnie olej to Castrol i do ASO idzie prosto z rafinerii ale co tam jest to nikt nie wie ale tamten twierdzi że na tym oleju najlepiej się zachowuje silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k232 napisał:

Ogólnie olej to Castrol i do ASO idzie prosto z rafinerii ale co tam jest to nikt nie wie ale tamten twierdzi że na tym oleju najlepiej się zachowuje silnik ?

Castrol na polskim rynku??nie wierze ze jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tajesi1003 napisał:

Castrol na polskim rynku??nie wierze ze jest dobry.

Ja tak do końca Castrola nie deklasuję ale ten z Niemiec ma ładniejszy zapach.

A tak poważniej to oleje Castrola 0W.... lub 10W50/60 są bardzo dobrze zblendowane na dobrych bazach.

Co do oleju ori VW i olejach Castrola 5W30 czy 5W40 to zapewniam, że istnieją lepsze wybory ekonomicznie Neste Oil a jak ktoś ma kasę niech spróbuje Millers CFS, XADO Black, MITASU według mnie oleje jedne z najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten gość mówił, że zwykłego castrola w sklepie nie kupiłby ale ten z szarej beczki z ASO jak najbardziej.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Posiadaczy Audi ;)

Mam Pytanie jaki polecacie olej do Audi A4 b6 1.8 T Avant BFB 163 km przy przebiegu 230 tys , dotychczas lany był Castrol Edge  5w 40 ale bardziej zmierzam co do zmiany oleju na Motula , ale czy Warto przy tym stanie kilometrów eksperymentować ?

Czy po prostu zostawić tak jak jest , Opinie na ten Castrola są co raz to gorsze , natomiast Motul ma z dnia na dzień wiecej zwolenników ... Zastanawiam Się nad Olejem  Motul 8100 X-cess 5w-40 , niby zmiana oleju może rozszczelnić układ , co później przekłada sie na dodatkowe koszta ...   ( Ile Oleju wchodzi przy wymianie , 3,7 litra?

prosiłbym o wypowiedzenie się i pomoc w zapytaniu , z góry dzieki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przepraszasz auto, że jeździ na gównie

2. Wlewasz płukankę (może też być Motul)

3. Spuszczasz bagno

4. Wlewasz Motul 8100 X-CESS 5W40 

5. Od teraz wymieniasz olej co 8000 - 10 000km

6. Jeszcze raz przepraszasz auto, że jeździło na gównie

7. Profit :)

Ps: Nic się nie rozszczelni. Za to pytanie brzmi jak ten silnik wygląda od środka, a zwłaszcza smok pompy oleju po 230k km przejechanych na Castrolu, bo prawdę mówiąc jak Ci zależy na silniku i chcesz pojeździć jeszcze tym autem długo to warto byłoby skontrolować ciśnienie oleju oraz zrzucić miskę i chociaż wizualnie spojrzeć na smok...

Edytowane przez Unf
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemek3067 napisał:

 Audi A4 b6 1.8 T Avant BFB 163 km  Olejem  Motul 8100 X-cess 5w-40 , niby zmiana oleju może rozszczelnić układ , co później przekłada sie na dodatkowe koszta ...   ( Ile Oleju wchodzi przy wymianie , 3,7 litra?

4,1 litra oleju, zainteresuj się olejami Neste Oil.

Zmiana oleju nie może rozszczelnić układu smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z 10w40 przeszedłem bez płukanki na 5W40 i jest okej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemek3067 napisał:

Witam Wszystkich Posiadaczy Audi ;)

Mam Pytanie jaki polecacie olej do Audi A4 b6 1.8 T Avant BFB 163 km przy przebiegu 230 tys , dotychczas lany był Castrol Edge  5w 40 ale bardziej zmierzam co do zmiany oleju na Motula , ale czy Warto przy tym stanie kilometrów eksperymentować ?

Czy po prostu zostawić tak jak jest , Opinie na ten Castrola są co raz to gorsze , natomiast Motul ma z dnia na dzień wiecej zwolenników ... Zastanawiam Się nad Olejem  Motul 8100 X-cess 5w-40 , niby zmiana oleju może rozszczelnić układ , co później przekłada sie na dodatkowe koszta ...   ( Ile Oleju wchodzi przy wymianie , 3,7 litra?

prosiłbym o wypowiedzenie się i pomoc w zapytaniu , z góry dzieki.

Pozdrawiam

 

Ja jak kupiłem b7 1.8t bfb jeździła na 10w40 motul ?

Jakis czas musiałem na tym pojeździć i ogólnie miałem dość duże ubytki oleju. 

Zrobiłem płukanke i poszło 5w40 motul i jestem zadowolony. Nawet jakby oliwy trochę mniej ubywalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) Postanowione , wybór padł na Motula . Zapewne spotkamy się w innych tematach /postach na forum . Miłego Dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...