Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie aktualnie jeżdżę na oleju SHT LM 5W40 i nie narzekam ale ciekawi mnie troche olej 300V Power 5W40  czy ktos taki olej uzywa ? Intresuja mnie opinie na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Mizur138 napisał:

...ale ciekawi mnie troche olej 300V Power 5W40  czy ktos taki olej uzywa ? Intresuja mnie opinie na jego temat

Jak możesz go kupić w jakiejś promocyjnej cenie lub wyprzedaży do możesz zlać na próbę.

Olej bardzo dobrze zblendowany ale wątpię abyś jego właściwości wykorzystał w posiadanym silniku.

Najważniejsza cecha tego oleju to stabilne HTHS powyżej 4 w temperaturach silnika 150 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki bo głowinie polecacie tylko motula i lm a co powiecie np o Valvoline ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dawid221 napisał:

chłopaki bo głowinie polecacie tylko motula i lm a co powiecie np o Valvoline ?

Synpower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro.pl/liqui-moly-1307-1856-high-tech-synthoil-5w40-5l-i6908620653.html

Powiedzcie co sądzicie o Tym oleju. Cena dziwnie zaniżona czy dla Was raczej w porządku. Nie chce się natknąć na podróbkę a różne ceny są w internecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m_kott napisał:

allegro.pl/liqui-moly-1307-1856-high-tech-synthoil-5w40-5l-i6908620653.html

Powiedzcie co sądzicie o Tym oleju. Cena dziwnie zaniżona czy dla Was raczej w porządku. Nie chce się natknąć na podróbkę a różne ceny są w internecie. 

A musisz kupować na allegro skoro i tak musisz zapłacić za przesyłkę?

Masz u nas na forum @dzik i u niego kupuj ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m_kott napisał:

allegro.pl/liqui-moly-1307-1856-high-tech-synthoil-5w40-5l-i6908620653.html

Powiedzcie co sądzicie o Tym oleju. Cena dziwnie zaniżona czy dla Was raczej w porządku. Nie chce się natknąć na podróbkę a różne ceny są w internecie. 

Ja wiem czy zanizona :)

plus przesylka i wyjdzie na jedno, ale po co kupowac na alledrogo uj wie od kogo.

Tak jak kokega napisal wyzej ,zamawiaj u sprawdzonych sprzedawcow ;)

Ja u dzika za ten olej placilem chyba 200zl z wysylka juz nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2018 o 08:40, Mizur138 napisał:

Panowie aktualnie jeżdżę na oleju SHT LM 5W40 i nie narzekam ale ciekawi mnie troche olej 300V Power 5W40  czy ktos taki olej uzywa ? Intresuja mnie opinie na jego temat

jak chcesz w dobrej cenie na testy to zapraszam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie niedawno zakupiłem b6 z 1.8t bex jest tam olej gm 5w-30 wiem ze na pewno muszę zmienić na co najmniej xW-40 albo xW-50 ponieważ jeżdżę często autostradami (Polska-Holandia) i mam dosyć ciężką nogę co polecacie 40 czy 50?

Słyszałem ze olej w turbo ma wyże tem. niż w wolnossący dlatego nie mogę się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piter97 napisał:

Słyszałem ze olej w turbo ma wyże tem. niż w wolnossący dlatego nie mogę się zdecydować

Turbo lubi oleje na dobrych bazach HC i syntetycznych.

Wiedz, że nie ma olejów pełnosyntetcznych czy 100% syntetyk, to jest mieszanina odpowiednich baz i dodatków.

Syntetyk co najwyżej w 70/80%.

Jak często będziesz wymieniał olej ?

Jak półka cenowa ? Ekonomiczna: SPECOL, GULF czy też wysoka MITASU, XADO ?.

Tak na początek to poleciłbym NESTE OIL 5W40 nie doceniane oliwy w Polsce.

Kolega z tegoż forum  w postach wyżej wymieniał dystrybutora zmienolej.pl zajrzyj na stronę tego sprzedawcy, jeden z lepszych fachmanów olejowych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak często będziesz wymieniał olej ?

max 10tys. Widziałem w tym temacie nie pamiętam jaka str. ze powinno się wymieniać w tym silniku co 7,5tys

>Jak półka cenowa ?

pólka cenowa nie ma znaczenia ale raczej wybrał bym coś z motula ponieważ wiem na 100% ze to dobry olej a nie to co np. castrol 

 

Edytowane przez Piter97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, auto sprowadzone ponoć zalane 5w30. Jakim 5w40 obecnie zalać? Rozważałem Motul 8100 X-Cess bądź Motul 8100 X-Clean, czym się one różnią i który lepszy dla silnika 1.8t BFB. A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WojtekB7 napisał:

Witam panowie, auto sprowadzone ponoć zalane 5w30.

Jak sprowadzone to zacznij od płukanki, czyszczenie michy ze smokiem olejowym i zalej 5w40 z normą vw 502 00, którą spełniają chyba wszystkie oleje o takiej lepkości ?  Ważniejsza jest regularna wymiana oleju w tym silniku max co 10tys niż spieranie się nad wyższością jednego oleju nad drugim oraz jego pewne pochodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie oleju obecnie miałem zalany LM 5W30 przez poprzedniego właściciela i będę wymieniał na nowy pytanko zdecydowałem się na LM tylko czy dalej pozostać przy 5w30 czy inny polecacie?Jeśli możecie podajcie linka do allegro lub sklepu gdzie mógłbym zakupić olej z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, swirusa4 napisał:

Witam mam pytanie odnośnie oleju obecnie miałem zalany LM 5W30 przez poprzedniego właściciela i będę wymieniał na nowy pytanko zdecydowałem się na LM tylko czy dalej pozostać przy 5w30 czy inny polecacie?Jeśli możecie podajcie linka do allegro lub sklepu gdzie mógłbym zakupić olej z góry dzięki.

Pisz do @dzik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś miał styczność z takimi olejami

RAVENOL Turbo VST 5W40

RAVENOL  SSL 0W40

 

Edytowane przez frezergt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, frezergt napisał:

RAVENOL Turbo VST 5W40

Pisałem już o nim w tym wątku. Jak dla mnie nr1 jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch lat jeżdże na liqui moly synthoil energy 0w40, mam takie wrażenie, że ten olej szybko się starzeje, po około 6 tys km silnik jakby głośniej pracuje. nie długo kolejna wymiana i chyba przyszedł czas na zmiane i dlatego zastanawiam się między tymi dwoma olejami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ravenolu latam już od 30tyś,opinia jak wyżej, najlepsza cena do jakości, a trochę marek olejowych przerobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...