Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nadal nie rozumiem tych co tu przychodzą z pytaniem "Jaki olej", których jest tu (jakby do kupy zebrać) z 40 stron, z czego reszta to odpowiedzi jaki dokładnie. Wyszukać słowo, znaleźć coś co się poleca i później zapytać, który z wybranych będzie lepszy lub kto ma jakie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 minuty temu, sky2k napisał:

a widzisz ja wole poznać na bierząco opinie innych niż trzymać się jakiegos stereotypu i książki jak ty

No k**wa jasnowidz na forum Panowie !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał:

Ja nadal nie rozumiem tych co tu przychodzą z pytaniem "Jaki olej", których jest tu (jakby do kupy zebrać) z 40 stron, z czego reszta to odpowiedzi jaki dokładnie. Wyszukać słowo, znaleźć coś co się poleca i później zapytać, który z wybranych będzie lepszy lub kto ma jakie opinie.

skoro wszyscy pytają to czego ja nie moge ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, żeby wykazać się minimalną oznaką inteligencji i samozaparcia żeby czegoś poszukać, a nie dostawać wszystkiego na tacy? Przeszło Ci przez głowę chociażby na chwilę, że gdybyś na własną rękę poszukał, to przeczytałbyś już tyle opinii, że nie pytałbyś o nic, a wyniósłbyś z tego dużo więcej wiedzy na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie, bo temat ma 63 strony w sumie z kilku lat, jak wiadomo kilka lat lub nawet pół roku robi teraz diametralnie różnice w wielu dziedzinach, motoryzacji również, dlatego mnie interesuje teraźniejszość a nie co pisali kiedyś, dlatego nie widzę sensu wertowania x stron skoro teraz coś co rok temu było dobre może być lipne... Zadałem proste pytanie i liczyłem na odpowiedź a nie fame, nie każdy ma możliwość na bierzaco sprawdzac nowości w praktyce tak jak wy.  Teoria mnie nie interesuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już Ci odpowiedzieli jaki masz zalać to po co dalej drążyć temat ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zaczyna się tutaj nieprzyjemna rozmowa. Każdy z Was ma trochę racji: jest dużo stron tego tematu, ale i olej na przestrzeni lat się zmienił dlatego jeśli ktoś nie jest na bieżąco to dobrze że zadał pytanie. Dziś bezkonkurencyjnie wygrywa Ravenol chociaż ja sam na nim nie jeżdżę. Najważniejsze żebyś kupił olej z pewnego źródła a nie "szczypał" się z kilkoma złotymi. Dziś masa olejów jest podrabianych dlatego lepiej jakbyś zadał pytanie: gdzie w Twojej okolicy kupić pewny olej, bądź gdzie w internecie taki zakupić?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 18:20, DivaynEays napisał:

to bez sensu bo olej nigdy nie osiagnie temp roboczej a co za tym idzie nie bedzie dzialac jak powinien. Zalej Ravenol VST i starczy ;) 

olej każdorazowo ma temp roboczą jak jedziesz i masz temp 90st. po prostu róznica polega na lepkości w temperaturze 90st

Cytat

Im lepkość jest niższa, tym mniejszy jest opór oleju, a więc mniejsze są straty mocy silnika. Z kolei wyższa lepkość daje lepsze zabezpieczenie silnika przed zużyciem. Lepkość oleju musi zatem być pewnym kompromisem między tymi skrajnymi wymaganiami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kosza 

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Audi 1.8T BFB quattro 252KM Jaki olej polecicie? Normalna jazda,  trochę upalania na ciepłym. Słynny Ravenol VST 5w40? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtasbbi napisał:

Panowie Audi 1.8T BFB quattro 252KM Jaki olej polecicie? Normalna jazda,  trochę upalania na ciepłym. Słynny Ravenol VST 5w40? 

jak najbardziej ;) 

20180927_162058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sky2k napisał:

macie jakis pewny sklep z ravenolem vst?

Pisz do @dzik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sky2k napisał:

macie jakis pewny sklep z ravenolem vst?

Maiłem ostatnio kupić, ale @tomekhxc mi odradził i  się z nim zgadzam. Cena ciągle idzie w górę, zrobił się bum na tej olej i ciągle windują ceny. Ja bym brał na twoim miejscu Motul 8100 X-cess 5W40 :) Jako że jesteś z RZ pisz do Tomka (Kolbuszowa) a najlepiej dzwoń na numer z jego sklepu http://best-parts.pl/ .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cysiek18 napisał:

Maiłem ostatnio kupić, ale @tomekhxc mi odradził i  się z nim zgadzam. Cena ciągle idzie w górę, zrobił się bum na tej olej i ciągle windują ceny. Ja bym brał na twoim miejscu Motul 8100 X-cess 5W40 :) Jako że jesteś z RZ pisz do Tomka (Kolbuszowa) a najlepiej dzwoń na numer z jego sklepu http://best-parts.pl/ .  

Nie to że tak odradził bo nie powiem że w/w olej jest złym produktem , kwestia ceny która producent ciagle podnosi a testując i xcessa i vst na b6 ktora dostawała baty na jednym i drugim oleju vfiz pokazywal  ta sama temp oleju , głównie tym sie kierowałem więc moje zdanie jest takie ze do naszych benzynowych silników xcess  jest bardzo dobrym produktem , pewnie jakbym mial grubo pomodzone to jednak wybrałbym coś z 5w50 ;)  Inne zdanie mam do LM STH , co prawda testuje w 3.0 tdi ale cala reszta 5w30 która była wczesniej jak to w ropniaku zaraz po zmianie olej jest czarny , gdzie tu po zmianie i przejechaniu 1,5 tys  jeszcze  ma swój kolor ;) Ale to tylko moje zdanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomekhxc napisał:

Nie to że tak odradził bo nie powiem że w/w olej jest złym produktem , kwestia ceny która producent ciagle podnosi a testując i xcessa i vst na b6 ktora dostawała baty na jednym i drugim oleju vfiz pokazywal  ta sama temp oleju , głównie tym sie kierowałem więc moje zdanie jest takie ze do naszych benzynowych silników xcess  jest bardzo dobrym produktem , pewnie jakbym mial grubo pomodzone to jednak wybrałbym coś z 5w50 ;)  Inne zdanie mam do LM STH , co prawda testuje w 3.0 tdi ale cala reszta 5w30 która była wczesniej jak to w ropniaku zaraz po zmianie olej jest czarny , gdzie tu po zmianie i przejechaniu 1,5 tys  jeszcze  ma swój kolor ;) Ale to tylko moje zdanie ;) 

Odradził z uwagi na ciągle rosnąca cenę a nie jakość ? Tak miało być :D

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum BMW pisali, że Helix Ultra 5w40 to półsyntetyk. Nie wiem ile w tym prawdy. Może tak ma być, że równie "dobry".

Na oryginalneoleje.pl Ravenol VST 5l podrożał przez 2 miesiące o 6zł i ptaszki ćwierkają, że nadal ma lepszy współczynnik jakości do ceny od Xcessa.

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...