Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, przem8 napisał:

Jak zaczynałem przygodę z ravenolem turbo vst to bańka 5l kosztowała 119zł, a tydzien temu płaciłem ponad 165  ?

A myslalem ze kupie cos tańszego od lm synthoil:) no ale jak dobry trzeba zamowic :).

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

43 minuty temu, tajesi1003 napisał:

lm synthoil

Ten kosztuje średnio około 210-220 zł za 5l więc jest duża różnica zwłaszcza jak się wymienia olej 2-3 razy w roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguin Super Leichtlauf 5w40 5l idzie wyrwać za 140zł. To dokładnie ten sam olej co LM Synthoil (LM nie produkuje olei, Meguin je dla nich robi). Polecam. Trzeba mieć małe kuku żeby bulić za Synthoil różniący się bańką 220zł:)

Po co ogóle żonglować tymi olejami? Jest sprawdzony na wszystkie sposoby Meguin/LM więc go lać i nie kombinować. Lepsze zawsze jest wrogiem dobrego.

Ravenol był świetnym wyborem w przedziale 120-130zł. Teraz cena to trochę porażka. Ciekawe czy nadal nie będzie rosła. Ogólnie zraziłem się trochę do tej firmy przez ich kombinacje i próby zamykania ludziom ust.

 

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 13:55, Rapz0 napisał:

Witajcie,

mam 1.8T 290KM i 480 NM aktualnie zalałem LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 dobry wybór czy lepiej coś lepszego wlać ? Jeśli coś lepszego to co polecicie? Styl jazdy raczej spokojny, gdy jest już ciepły trochę go przyciskam ale nie ma szału. Ogólnie jazda po mieście.

 

Kolego, stosuje ten właśnie LM juz drugi cykl i sprawdziłem, że zdecydowanie można go polecić.  Za 700km znowu czeka mnie wymiana i po raz kolejny zaleje tego właśnie Liqui Moly. Wcześniej lalem tańszego 5W40 Liqui Moly top tech. Teraz obserwuję niemalże zerowe zużycie oleju, za to dosyć znaczne zabrudzenie. Mój cykl wymiany to 8000km. 

Zdecydowanie polecam ten olej co wspomniałeś, ale przede wszystkim skrócenie interwalu wymiany do 6-8 tys. Km.

Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podrożał to zawsze można zalać Motula  Xcesa za jedyne 120 zeta.

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 09:54, hervi89 napisał:

A co powiecie o tym:

sklep: https://sklep.pmo-oils.com/pl_PL/

Wiadomo reklama, więc chwalą, ale...

Jest w tym choć trochę prawdy? Ktoś coś o tych olejach wie więcej? Warty uwagi czy raczej pozostają te oleje z poprzednich postów?

Ja jeżdżę na PMO od roku (swojej dziewczynie zresztą też kupiłem to samo). Nawet nie wiedziałem, że ten celebryta był w ich fabryce ?

 

Co do oleju, to uważam, że w tej cenie ciężko kupić coś lepszego i co ważne, kupując ten olej płacimy za jakość a nie za reklamę. Nie oszukujmy się ale kupują Castrola czy Motula 50% ceny to jest reklama i to, że ktoś musiał władować grube miliony w reklamowanie. A tutaj płacimy za czysty produkt.

 

A oleje są dosyć nieznane ale to zaleta, bo przynajmniej nie ma podróbek (mam nadzieje)

 

P.S przesiadłem się z Motula na PMO i tak już zostanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się - to czy jakiś olej jest lepszy czy gorszy to sprawdzić można tylko w laboratorium. Z punktu widzenia klienta największy udział ma placebo - wlewasz inny "lepszy" olej i natychmiast słyszysz, że silnik lepiej pracuje... taaaaa ;) Ślepy test szybko by pokazał prawdę nie jednemu z nas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ze można sobie dużo wmówić. Np to, że silnik ciszej chodzi, więc pomimo tego, że mam takie odczucie to o tym nie piszę. Ale np to, że na PMO nie dolewam praktycznie wcale oleju a na Motulu dolewałem ok 800 ml, jest już mierzalne i to nie jest placebo :D No a druga ważna rzecz jak dla mnie przy wyborze oleju jest cena. Zakładam, że oleje po 200-300 bylyby jeszcze lepsze, ale calkiem sporo jeżdzę, więc kilka wymian oleju w roku i już parę stówek w kieszeni jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekórzy sobie wmawiają, ale prawda jest taka, że da się sprawdzić i bez laobratorium czy olej jest dobry czy nie. Mi w poprzednich autach na słabych olejach hałasowały hydraluiczne popychacze a na lepszych prawie wcale albo i wcale. Albo tak jak kolega napisał na górze, można tez poznać czy silnik będize brał olej czy nie ;) I tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Powoli zbliżam się do zmiany oleju u siebie a a4 b6. Aktualnie mam zalany 5w 30 Castrola, auto kupiłem w styczniu i aktualnie mam minimalne zużycie oleju. Tygodniowo robie około 300/400 km. Poczytałem trochę  tym wątku o olejach  i wyciągam wniosek z tego taki że nic nie wiem z tego... 

A więc jakiek marki  wlać mu olej tylko i wyłącznie 5w30?

Nie chce na razie innej klasy bo na tym fajnie pracuje. 

Pacjent audi a4 b6 bfb 163 +lpg 

Pytam bo widzę że producenci ostro grają w  ch#ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lolek94 napisał:

Siema. Powoli zbliżam się do zmiany oleju u siebie a a4 b6. Aktualnie mam zalany 5w 30 Castrola, auto kupiłem w styczniu i aktualnie mam minimalne zużycie oleju. Tygodniowo robie około 300/400 km. Poczytałem trochę  tym wątku o olejach  i wyciągam wniosek z tego taki że nic nie wiem z tego... 

A więc jakiek marki  wlać mu olej tylko i wyłącznie 5w30?

Nie chce na razie innej klasy bo na tym fajnie pracuje. 

Pacjent audi a4 b6 bfb 163 +lpg 

Pytam bo widzę że producenci ostro grają w  ch#ja. 

Wlej 5W40 A3 /B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lolek94 napisał:

Siema. Powoli zbliżam się do zmiany oleju u siebie a a4 b6. Aktualnie mam zalany 5w 30 Castrola, auto kupiłem w styczniu i aktualnie mam minimalne zużycie oleju. Tygodniowo robie około 300/400 km. Poczytałem trochę  tym wątku o olejach  i wyciągam wniosek z tego taki że nic nie wiem z tego... 

A więc jakiek marki  wlać mu olej tylko i wyłącznie 5w30?

Nie chce na razie innej klasy bo na tym fajnie pracuje. 

Pacjent audi a4 b6 bfb 163 +lpg 

Pytam bo widzę że producenci ostro grają w  ch#ja. 

0w40/5w40, ja od siebie polece Ravenol SSL/VST 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekgolczynski napisał:

Ponieważ?

sklad, charakterystyki, badania - juz kilku krotnie bylo to powtarzane w tym temacie ;) oleje o podobnej specyfikacji sa 2x drozsze u konkurencji.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lolek94 napisał:

Siema. Powoli zbliżam się do zmiany oleju u siebie a a4 b6. Aktualnie mam zalany 5w 30 Castrola, auto kupiłem w styczniu i aktualnie mam minimalne zużycie oleju. Tygodniowo robie około 300/400 km. Poczytałem trochę  tym wątku o olejach  i wyciągam wniosek z tego taki że nic nie wiem z tego... 

A więc jakiek marki  wlać mu olej tylko i wyłącznie 5w30?

Nie chce na razie innej klasy bo na tym fajnie pracuje. 

Pacjent audi a4 b6 bfb 163 +lpg 

Pytam bo widzę że producenci ostro grają w  ch#ja. 

No Castrol to zdecydowanie słaby wybór. Przereklamowany olej.

 

Ja z kolei poleciłbym PMO. Cena trochę niższa od Ravenola, duży dodatek baz PAO i dobre parametry. Ostatnio w drugim aucie przeszedłem z Liqui Moly i jestem zadowolony (zresztą Liqui parametry na papierze tez ma gorsze)

 

A drugą opcją jest Millers, oparty o PAO, może bardziej znany, z tym, że dużo droższy. Ja osobiście nie lubię aż tyle dopłacać do oleju, ale jak ktoś jest fanem motoryzacji to czemu by nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o olej to miałem  motula 8 k przejechanie dolałem ok 600ml teraz mam valvoline I wlałem 1.5 ponad 7 tysięcy przejechane.

Ale teraz spróbuje tego ravenol i zobaczymy 

Edytowane przez marekgolczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekgolczynski napisał:

Ogólnie jeśli chodzi o olej to miałem  motula 8 k przejechanie dolałem ok 600ml teraz mam valvoline I wlałem 1.5 ponad 7 tysięcy przejechane.

Ale teraz spróbuje tego ravenol i zobaczymy 

Mówisz , że na Valvoline Ci więcej bierze? Ja do Siebie planuję wlać Valvoline synpower 5W40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline ma NOACK dla 5w40 ponad 11% co jest wynikiem poniżej wszelkiej krytyki. To już polski Specol ma około 10%. A wiadomo, że czym mniej tym lepiej.

Oleje teoretycznie czym więcej mają w sobie bazy PAO tym mniejszy NOACK powinny osiągać. Oleje z bazami PAO to np. PMO, który ma NOACK=9% a oleje full PAO typu Amsoil mają nawet NOACK-8,3% (dla 5w40 oczywiście). Z tym, że to już inna półka cenowa. Ravenol nie wiem ile ma, nigdy nie natknałem się na takie pomiary dla tego producenta.

Więc ja się w ogóle dziwię, że na Valvoline ludzie jeżdzą. Te oleje były dobre kiedyś, jak jeszcze były produkowane w Holandii. Teraz to olej z niższej półki ;)

 

P.S Oczywiśćie parametr NOACK w dużym stopniu odpowiada za "znikanie" oleju z silnika dlatego o tym napisałem :)

Edytowane przez Koliber731
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie kupił to złe, Ravenol nie dawno wszedł na rynek to jest spoko ale chwila minie i będzie taka sama lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...