Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, S1Przemo napisał:

A na jakiej podstawie nie brać Castrola?

Temat jaki olej do 1.8t i dlaczego nie castrol byl tu juz walkowany przynajmniej 100 razy (lacznie ze zdjeciami jak wyglada silnik po jezdzi na syfie castrola). Nie wiem czy ktokolwiek ma sile wykladac to 101 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dobra to teraz konkretne pytanie, na stronie motul.com.pl jest 12 stron z różnymi olejami, czy olej Motul Specific 504 00 507 00 5W-30 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czytales ze do 1.8t lepiej 5w40 niz 5w30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem i już zgłupiałem, poprzednio był lany 5w30 i tym się zasugerowałem żeby był taki sam

tylko rodzaji tych olejów jest od zajeba..a i kazdy pisze cos innego, odniose się do wędkarstwa, bo wędkuje. Jeden poleci wędkę mikado, drugi Prologic, a trzeci anaconda, a teraz pytanie czy sztywna, paraboliczna, a moze półparabolik ? I 20 osób napisze co innego bo czego innego używa i z 3 wymienionych firm zrobi się 15 firm. Pózniej dochodzi kwestia młynka, czy ma byc z wolnym biegiem czy nie, Okuma, Jaxon, a moze penn? Aaaa nie Shimano bedzie najlepszy z wolnym biegiem i przednim hamulcem, a moze Okuma ale z tylnym hamulcem i bez wolnego biegu? Ale jaka żyłka???? Trabucco, jaxon, traper, mikado...???? ALE NIE... TYLKO PLECIONKA!!!!!!!!!! Ale jaka? 0,20 0,30 czy 0,10 na młynek? A żyłka jaka? 0,30 czy 0,20, a moze 0,40? A przypon jaki? z zylki czy plecionki????? jak z zylki to 0,16? czy 0,10? a z placionki... ????

Edytowane przez tadzikg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tadzikg napisał:

Zapytam bo czytam i juz nie wiem :) Piszecie, żeby lać 5w40, ja u siebie mam oznaczenie 5w30 ale nie wiem jaka firma. Dzwoniłem do mechanika, dziś mam do odstawienia auto, i teraz jaka firma oleju? Mechanik mi poleca Castrol, tutaj czytam, że Castrol w żadnym wypadku. Coś mi tłumaczył dlaczego castrol ale nie bardzo zapamiętałem więc nie napisze żeby nie namieszac.

edit.

kolega mi poleca ten https://allegro.pl/oferta/oryginalny-olej-5w30-lll-3-504-507-vw-audi-g052195-7852609789?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_chemia_samochodowa&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=EAIaIQobChMI1vGOoqmO4gIVjxsYCh0-hQM5EAQYAyABEgK0O_D_BwE

Castrol Castrolowi nie równy.

Tych z półek supermarketów unikaj szczególnie w Polsce

Godne polecenia Castrole to 0W... i 10W50/60 lub zakupione w dystrybucji np. na Niemcy.

A ten w linku co Ci kolega poleca to robiony przez Castrola dla ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tadzikg napisał:

czytałem i już zgłupiałem, poprzednio był lany 5w30 i tym się zasugerowałem żeby był taki sam

tylko rodzaji tych olejów jest od zajeba..a i kazdy pisze cos innego, odniose się do wędkarstwa, bo wędkuje. Jeden poleci wędkę mikado, drugi Prologic, a trzeci anaconda, a teraz pytanie czy sztywna, paraboliczna, a moze półparabolik ? I 20 osób napisze co innego bo czego innego używa i z 3 wymienionych firm zrobi się 15 firm. Pózniej dochodzi kwestia młynka, czy ma byc z wolnym biegiem czy nie, Okuma, Jaxon, a moze penn? Aaaa nie Shimano bedzie najlepszy z wolnym biegiem i przednim hamulcem, a moze Okuma ale z tylnym hamulcem i bez wolnego biegu? Ale jaka żyłka???? Trabucco, jaxon, traper, mikado...???? ALE NIE... TYLKO PLECIONKA!!!!!!!!!! Ale jaka? 0,20 0,30 czy 0,10 na młynek? A żyłka jaka? 0,30 czy 0,20, a moze 0,40? A przypon jaki? z zylki czy plecionki????? jak z zylki to 0,16? czy 0,10? a z placionki... ????

Ty znasz się na wędkowaniu a ja na tym co zalać do silnika.

Jak będę wędkował, gdyż zwykle wystarcza mi robienie za balast to zwrócę się do Ciebie o pomoc.

A do silnika zalej to co dla niego najlepsze za kasę na jaką Cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S1Przemo napisał:

A na jakiej podstawie nie brać Castrola?

To co mocno popularne jest oszczędnie blendowane, wiele firm tak robi.

Zapraszam na prywatne korepetycje przez priv co zalać do Twojego silnika z korzyścią dla niego.

Nikt nie broni zalać Castrola kup ten dla ASO lub te na lepszych bazach 0W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tadzikg napisał:

czytałem i już zgłupiałem, poprzednio był lany 5w30 i tym się zasugerowałem żeby był taki sam

tylko rodzaji tych olejów jest od zajeba..a i kazdy pisze cos innego, odniose się do wędkarstwa, bo wędkuje. Jeden poleci wędkę mikado, drugi Prologic, a trzeci anaconda, a teraz pytanie czy sztywna, paraboliczna, a moze półparabolik ? I 20 osób napisze co innego bo czego innego używa i z 3 wymienionych firm zrobi się 15 firm. Pózniej dochodzi kwestia młynka, czy ma byc z wolnym biegiem czy nie, Okuma, Jaxon, a moze penn? Aaaa nie Shimano bedzie najlepszy z wolnym biegiem i przednim hamulcem, a moze Okuma ale z tylnym hamulcem i bez wolnego biegu? Ale jaka żyłka???? Trabucco, jaxon, traper, mikado...???? ALE NIE... TYLKO PLECIONKA!!!!!!!!!! Ale jaka? 0,20 0,30 czy 0,10 na młynek? A żyłka jaka? 0,30 czy 0,20, a moze 0,40? A przypon jaki? z zylki czy plecionki????? jak z zylki to 0,16? czy 0,10? a z placionki... ????

Ok, to wez olej stad:

http://pro-choice.pl/8100-xcess-5w40-5l-p-10.html

http://pro-choice.pl/ravenol-turbo-vst-5w40-5l-p-1421.html

Tylko dobre oleje maja. Ravenol troche zdrozal, jak za drogo dla Ciebie, to ten Motul tez bedzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w40 do 1.8t najlepszy.

Ewentualnie 0w40.

1.8t osiaga dosyc wysokie temperatury dlatego lepiej lac 5w40 niz 5w30. No chyba ze juz ktos jezdzi jak dziadek.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tadzikg napisał:

Człowieku,co Ty tutaj wypisujesz?!!!Podają Ci tutaj koledzy gotowe rozwiązanie stosowane od wielu,wielu lat a Ty zawracasz d*pę pytaniami których odpowiedzi i tak gówno Cię interesują bo masz w głowie zakodowane castrol 5w30 bądź inny 5w30.

Na Twoje pytanie odpowiadam:Tak!Kup sobie Castro 5w30,bardzo dobry olej!!!!

My używamy h*jowego 5w40 i nie wiemy co robimy!!!!

Skończ już i zajmnij się czymś pożyteczniejszym!

Przepraszam za słownictwo ale ile można razy czytać cały czas to samo?Spróbuj wyszukać na forum jakąkolwiek odpowiedź na jakiś problem.Tematów znajdziesz milion gdzie odpowiedź znajdzie się może w jednym,dwóch postach a reszta to śmieci których nie chce się czytać i Ty robisz to samo!Przyznaj się ile stron przeczytałeś tego tematu?!!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej Meguin 0w40 (to samo co LM Synthoil Energy za dużo więcej siana). Olej o minimum klasę lepszy od przereklamowanego Motula x-cess. Kolega z Berlina ma go teraz w śmiesznej kasie. W opisie jest, że olej ma datę produkcji 2017 ale zamowilem 3 bańki i wszystkie były z drugiej połowy 2018.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JarekST202 napisał:

Człowieku,co Ty tutaj wypisujesz?!!!Podają Ci tutaj koledzy gotowe rozwiązanie stosowane od wielu,wielu lat a Ty zawracasz d*pę pytaniami których odpowiedzi i tak gówno Cię interesują bo masz w głowie zakodowane castrol 5w30 bądź inny 5w30.

Na Twoje pytanie odpowiadam:Tak!Kup sobie Castro 5w30,bardzo dobry olej!!!!

My używamy h*jowego 5w40 i nie wiemy co robimy!!!!

Skończ już i zajmnij się czymś pożyteczniejszym!

Przepraszam za słownictwo ale ile można razy czytać cały czas to samo?Spróbuj wyszukać na forum jakąkolwiek odpowiedź na jakiś problem.Tematów znajdziesz milion gdzie odpowiedź znajdzie się może w jednym,dwóch postach a reszta to śmieci których nie chce się czytać i Ty robisz to samo!Przyznaj się ile stron przeczytałeś tego tematu?!!

i dalej nie odpisałeś mi o to co pytam. Na pytanie jaki kołowrotek kupić, odpowiedz OKUMA by cię usatysfakcjonowała? Tutaj muszę dodać, że to zależy jak chcesz łowić. Spławik, grunt, spinning, podlodowo. Jaka woda? Rzeka, jezioro, staw? Jak rzeka to prąd mocny czy słaby. Czy będziesz wywozić zestaw na 20metrów, 100, a może 300? Łowione będzie z łódki czy brzegu? Jakie ryby, czy karpie 2kg czy ponad 10kg, a może płotki, karasie lub sandacze czy szczupaki? I tak dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ już w tymi rybami bo ryby to nie samochody. Dostałeś konkretne marki i modele olejów, łącznie z linkami. Czego jeszcze więcej chcesz i nie rozumiesz?

Wyszukiwarka nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja do swojej audi stosuje xado 5w40, bardzo dobry olej w przystępnej cenie. W poprzedniej b6 1.8t stosowałem Castrola (zalecany przez audi), to jakies nieporozumienie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mogę polecić sprawdzony Shell Helix Ultra 0W40 - poprzedni właściciel lał również 0W40, więc postanowiłem kontynuować kierując się poniekąd ceną - wychodzi bdb od importera niecałe 100zł/ 4l ?

Leję juz 5 rok - zaznaczę że mój egzemplarz nie bierze oleju po 12 latach - więc chyba ok ;)

Edytowane przez panfranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś znaczna różnica między 0W40 a 5W40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, k232 napisał:

Jest jakaś znaczna różnica między 0W40 a 5W40 ?

Znacząca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakoś wierzyć mi się nie chce, że mając turbo koledze przy 0W40 nic oleju nie pobiera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...