Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Liqui Moly Synthoil i Meguin to bardzo dobrej klasy oleje w dobrej cenie. Minimum klasę lepsze od tego przereklamowanego Motula. To samo tyczy się Ravenola VST który jest bdb póki co. Nie ma raczej sensu lać nic droższego. Chyba, że masz znacznie podniesioną moc w tym 1.8t i taki kaprys. Tak czy inaczej ważny jest interwał wymiany. Tak jak wyżej 8 do maks 10 tys km.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To tylko wyższa półka cenowa, nie klasy. Jakościowo najlepsze są Liqui Molly, Motul, Valvoline, Millers.

O ile nie masz 300% przyrostu mocy, nie kombinuj z niewiadomo jakimi olejami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Langista napisał:

To tylko wyższa półka cenowa, nie klasy. Jakościowo najlepsze są Liqui Molly, Motul, Valvoline, Millers.

O ile nie masz 300% przyrostu mocy, nie kombinuj z niewiadomo jakimi olejami. 

LM? lepiej kupic megin za polowe ceny a mamy to samo.. Motul siki jakich mało, hc-minerał w cenie syntetyku, podobnie millers ale plus taki, że wybitnie dobre mają hc ?. Mowa cały czas o 5w40.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Meguin nie kosztuję połowę ceny:)  No chyba, że mówimy o 0w40 i wyprzedaży u kolegi z Berlina. Pisząc już o 0w40 Amsoil robi taki wybitny olej. Szczególnie do tych mocniej upalanych 1.8t:)

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było: 1.8T, przebiegu 350 kkm + lpg, lałem co roku MOTUL 6100 SYNERGIE+ 10W40 i dawał radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem. Gówno a nie dawał rade w tym silniku. Nalał byś castrola 15w40 z beczki i wydawałoby ci się tak samo.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Randor napisał:

Liqui Moly Synthoil i Meguin to bardzo dobrej klasy oleje w dobrej cenie. Minimum klasę lepsze od tego przereklamowanego Motula. To samo tyczy się Ravenola VST który jest bdb póki co. Nie ma raczej sensu lać nic droższego. Chyba, że masz znacznie podniesioną moc w tym 1.8t i taki kaprys. Tak czy inaczej ważny jest interwał wymiany. Tak jak wyżej 8 do maks 10 tys km.

Randor czy możesz pokazać jakieś dowody na to wszystko co piszesz? I absolutnie się nie czepiam - jeśli od 3 lat bezproblemowo leję "przereklamowany" olej do tuningowanego auta to chętnie go zmienię na lepszy, tylko z reguły nie wierzę na słowo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak ja zaczynałem. Wystarczy poszperać w sieci i poszukać analiz. Chwila roboty. Najwięcej info jest na rosyjskich forach. Ruscy mają małego jobla na punkcie testowania olei. Motul nie wyróżnia się niczym w swojej klasie cenowej jest wręcz cienki. Motul to nie ten sam Motul którym był kilka lat temu. Teraz chyba jeszcze tylko seria 300v trzyma poziom.

Edytowane przez Randor
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Randor napisał:

Bez przesady. Meguin nie kosztuję połowę ceny:)  No chyba, że mówimy o 0w40 i wyprzedaży u kolegi z Berlina. Pisząc już o 0w40 Amsoil robi taki wybitny olej. Szczególnie do tych mocniej upalanych 1.8t:)

Dwa tygodnie temu meguin był w DE po przeliczeniu 100zl za 5l. Nie wiem jak teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 3.07.2019 o 15:37, viktorion napisał:

Witam, mam 1.8t BFB z przebiegiem 190k, zalany jest Motul X-Cess 5W40, zamierzam za jakiś czas zmienić olej i chciałbym zalać z tej najwyższej półki jakościowej, stąd kieruje pytanie do was, co sądzicie o tych olejach:

MITASU PLATINUM PAO SN 5W-40 - 4L

ENEOS SUSTINA 5W40 4L

Osobiście wolał bym do Motula dokupić Ceramizer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 22:49, Randor napisał:

Z całym szacunkiem. Gówno a nie dawał rade w tym silniku. Nalał byś castrola 15w40 z beczki i wydawałoby ci się tak samo.

Paweł ile razy dziennie ta twoja turbina dostaje po d*pie do odciny? Tak Bogiem a prawda to jeden ch.j jaki lejesz olej a ważne co ile wymieniasz i jak zachowujesz się względem silnika na zimnym i po jeździe. Możemy się spierać o marki a nalejesz GM oplowskiego z cpn 5l za 60 zł i nie odczujesz różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no:) Nie sądzisz, że biorąc pod uwagę cenę oleju i częstotliwość wymian lepiej dołożyć do czegoś porządnego i spać spokojnie? Oszczędzisz ile tym sposobem? 100zł? Może się okazać, że już po jednym dłuższym pałowaniu odczujesz różnicę. Dla mnie lanie taniej oliwy i wymiana jej rzadziej niż 10tys to drut w tym przypadku. Jak kupisz totalny ściek typu GM i będziesz wymieniał go nawet co 1000km to i tak nie zapewni on odpowiedniej ochrony dla tego silnika. Szczególnie w wysokich temp i po jakimś programie.

Pojeździj na jednym, później na drugim lepszym. Zrób analizy przepracowanego oleju i porównaj. Koszt nie jest duży bo w granicach 80zł.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 09:26, Mr.Lovalova napisał:

Polecam liqui moly.

Tańszy jest megiun a to samo w środku.. i nie baw się w archeologa w każdym prawie temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś CERATEC od Liqui Moly ?

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tym wynalazku:
OMIHEL 5W40 7900 CERAMICZNY OLEJ SYNTETYK?

Na Youtubie w Polsce jest tylko jeden rzetelny gościu o nazwie Piotr Tester i w jego testach wyszło, że MIHEL 5W40 Ceramic jest olejem lepszym od Liqui Moly, Motula, Millersa, Ravenola - mowa oczywiście o 5W40. Ruskie testują oleje na potęgę, mają na tym punkcie fioła, u nas niestety to tylko raczkuje i nie ma zbyt dużej oglądalności.
Chyba zaryzykuję i na próbę go zaleję. Bańka 5L Kosztuje 180zł w Filtry Gdańsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak tego testu nie brał do siebie. Szampon do włosów podobno też świetnie w nim wypada:) Lepiej się wstrzymaj do czasu kiedy będzie wiadomo coś więcej o tej oliwie. Jak dla mnie to maks średniak z rozdmuchaną kampanią reklamową. Lałbym coś sprawdzonego a nie kombinował na siłę.

 

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Randor napisał:

Ja bym tak tego testu nie brał do siebie. Szampon do włosów podobno też świetnie w nim wypada:) Lepiej się wstrzymaj do czasu kiedy będzie wiadomo coś więcej o tej oliwie. Jak dla mnie to maks średniak z rozdmuchanym marketingiem. Lałbym coś sprawdzonego a nie kombinował na siłę.

 

Może i masz rację.. Teoretycznie dobry olej (np. Ravenol) z dodatkiem ceratec od liqui moly będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od tego MIHELa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę?

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, viktorion napisał:

Może i masz rację.. Teoretycznie dobry olej (np. Ravenol) z dodatkiem ceratec od liqui moly będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od tego MIHELa.

Ravenol nie potrzebuje już dodatków. Odnośnie michałka, nic szczególnego (łysy nawet poleca bo hajs dostał, mylą pojęcia oznaczeń podatkowych i cisną kit dalej) . Piotrusia testy tylko i wyłącznie do popcornu można obejrzeć(co próbka inny wynik).

Jedynie niezależne badania laboratoryjne, uświadamiają nas z jakim produktem mamy do czynienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...