Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Też te testy są średnie według mnie. Silnik ma smarowanie cały czas, a w jego testach to to praktycznie w ogóle smarowania nie ma bo widać jak olej rozwala po całym otoczeniu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, ELLIOTT napisał:

Ravenol nie potrzebuje już dodatków. Odnośnie michałka, nic szczególnego (łysy nawet poleca bo hajs dostał, mylą pojęcia oznaczeń podatkowych i cisną kit dalej) . Piotrusia testy tylko i wyłącznie do popcornu można obejrzeć(co próbka inny wynik).

Jedynie niezależne badania laboratoryjne, uświadamiają nas z jakim produktem mamy do czynienia..

O Łysym i jego wciskanych kitach nie chciałem już nawet nic pisać. Jego kanał to coś pokroju mango TV.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chlenix1337 napisał:

Jestem przed wymianą oleju, poprzedni właściciel lał shella 5w40. Zalać tym samym czy zmienić na LM? 

Jak Cię stać to zmień na LM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, k232 napisał:

Jak Cię stać to zmień na LM ?

No proszę Cię. Rozumiem że poprzedni post napisał właściciel który nie ma ochoty na chociażby pobieżnie przejrzeć temat gdzie miliony razy padało takie pytanie i odpowiedź ale stary forumowicz nie powinien już zwracać uwagi na takie rzeczy. 

Ogólnie to uważam że ten temat powinien być już dawno zamknięty a dla leniwych za zadawanie takich pytań powinno od razu dawać się bana i zakaz pisania przez co najmniej pół roku.

O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mu tak odpisałem bo jak wiadomo odpowiedź już dawno została napisana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zrobić sondę i to nie jaki olej polecamy a jaki sami lejemy, temat zamknąć i pytań nie będzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T AGU 210KM/360NM więc trochę dostaje po gaciach i niestety zalany motul 10w40..

Chce przejść na 5w40, lać jakąś płukankę przed zmianą?

Na początek chce zalać Motula X-cessa 5w40, a dalej sie pomysli z ravenolem czy lm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matt7955 napisał:

1.8T AGU 210KM/360NM więc trochę dostaje po gaciach i niestety zalany motul 10w40..

Chce przejść na 5w40, lać jakąś płukankę przed zmianą?

Na początek chce zalać Motula X-cessa 5w40, a dalej sie pomysli z ravenolem czy lm.

najpierw płukanka a potem micha w dól i czysczenie smoka

oliwa 5W40 bez C3

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądając ten wątek widzę że generalnie króluje przekonanie że oleje motul lub LM są najlepsze.

Tu jeden przykładowy test oleju na zrywanie filmu olejowego.

A tutaj obszerny spis przetestowanych olejów przez tego testera. Zapraszam do lektury:

uI6CHXzblPD3a_I2EpgvmA5y2nlgzwj9qgXiqVjJ
DOCS.GOOGLE.COM

Arkusz1 Najlepsze wyniki w testach tarcia/ Best results so far in friction tests,If you want to help?,<a...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było omawiane. Ten test nie jest dobry, bo pokazuje tylko, który z tych olei jest gęstszy, i dłużej zostaje na śrubie. W silniku masz ciągły obieg oleju. Powinien zrobić taki test jak ta śruba jest ciągle smarowana, w tedy byłby sensowny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, okoG60 napisał:

Witam.

Przeglądając ten wątek widzę że generalnie króluje przekonanie że oleje motul lub LM są najlepsze.

Tu jeden przykładowy test oleju na zrywanie filmu olejowego.

A tutaj obszerny spis przetestowanych olejów przez tego testera. Zapraszam do lektury:

uI6CHXzblPD3a_I2EpgvmA5y2nlgzwj9qgXiqVjJ
DOCS.GOOGLE.COM

Arkusz1 Najlepsze wyniki w testach tarcia/ Best results so far in friction tests,If you want to help?,<a...

 

Te testy to takie 2/10 w silniku panują inne warunki, zmiany temp. itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą widać to w życiu. Gdyby te testy miały odwzorowanie w rzeczywistości, to musielibyśmy po 10k km blok silnika wymieniać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że po przejściu z Motul X-Cleana 5W30 na X-Cess 5W40, zauważalnie zmieniła się na lepsze praca silnika oraz nieco mniejszy ubytek oleju między wymianami. W tym momencie jest to ok 0,5l na 8/9kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem we wcześniejszych postach, że po przejściu z LM na motula xcessa również zauważyłem mniejszy ubytek oleju między wymianami. Imo oba oleje są bardzo dobre, sprawdziłem na własnym aucie i wolę motula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ile osób tyle opinii. U mnie częściej gości motul ?

 

IMG_20190911_173058~02.jpg

Edytowane przez franc321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...