Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KINIAM napisał:

Nie ma potrzeby stosowania płukanek przy zlaniu oleju prawie o tych samych parametrach i na podobnie proporcjonalnych bazach.

Pod koniec eksploatacji oleju tak raczej w 2/3 interwału przed wymianą oleju o ile jest miejsce na dolewkę warto zalać dawkę TBN i nie stosować płukanek.

Rzeczywiście płukanka od BG 109 jest dobra choć to nie ta sama formuła co kiedyś : płukanie trwało 3X15 minut z przerwami 5-10 minut aby olej spłynął do miski ale czas mechanika kosztuje i aktualnie to czas płukania 10 czy 15 minut, może bardziej ją skoncentrowali.

Podobnie bardzo rzadko teraz są dostępne  płukanki z którymi jeździło się 100-1000 km.

Oleje Ravenol są wyśmienite choć polecam Ci przetestować Neste Oil.

Na forum jest człowiek od strony zmienolej może jego podpytaj.

Tylko, że motul to HC a Ravenol to PAO także proporcjonalności w bazach brak. Nie mniej jednak plukac faktycznie nie musi, ale nie zaszkodzi, a może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

21 godzin temu, DivaynEays napisał:

Tylko, że motul to HC a Ravenol to PAO także proporcjonalności w bazach brak.

Masz rację motyl generalnie na HC ciekawe czy dodali coś  PAO ? a w Ravenolu z przewagą bazy PAO ilość HC jest minimalna.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 12:02, KINIAM napisał:

Masz rację motyl generalnie na HC ciekawe czy dodali coś  PAO ? a w Ravenolu z przewagą bazy PAO ilość HC jest minimalna.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

 

W formulacji Ravelona z USVO nie uświadczysz HC. Tam mieszanina jest PAO+mPAO+ jeszcze jakaś odmiana PAO:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ELLIOTT napisał:

W formulacji Ravelona z USVO nie uświadczysz HC. Tam mieszanina jest PAO+mPAO+ jeszcze jakaś odmiana PAO:whistling:

Nie mam dostępu do tajnych danych producenta oleju.

Wiem, że w PAO nie da się rozpuścić dodatków.

Chyba trzeba zapytać Piotra ze zmienolej, on ma sporą wiedzę na temat olejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie

W związku z tym że muszę trochę iść w ekonomię postanowiłem że zmieniam olej w swojej a4 b6 1.8t 

Obecnie lałem motula x cess 8100 5w40

Możecie mi doradzić co wlewać innego tańszego ale też w miarę na poziomie ?

Filtr oleju brałem manna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bird71 napisał:

Mam szybkie pytanie

W związku z tym że muszę trochę iść w ekonomię postanowiłem że zmieniam olej w swojej a4 b6 1.8t 

Obecnie lałem motula x cess 8100 5w40

Możecie mi doradzić co wlewać innego tańszego ale też w miarę na poziomie ?

Filtr oleju brałem manna 

Ile na tym oleju oszczędzisz? Różnice w cenach olejów "w miarę na poziomie" są niewielkie. Może Valvoline Synpower 5W40 będzie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, R4xx napisał:

Ile na tym oleju oszczędzisz? Różnice w cenach olejów "w miarę na poziomie" są niewielkie. Może Valvoline Synpower 5W40 będzie tańszy.

Właśnie o Valvolinie myślałem, sprawdzę.

Interwały robię co 10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przeszedłem na VALVOLINE synpower 5w40, i powiem że po 8tyś jest ok, a nawet mniej oleju pobiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bird71 napisał:

Mam szybkie pytanie

W związku z tym że muszę trochę iść w ekonomię postanowiłem że zmieniam olej w swojej a4 b6 1.8t 

Obecnie lałem motula x cess 8100 5w40

Możecie mi doradzić co wlewać innego tańszego ale też w miarę na poziomie ?

Filtr oleju brałem manna 

Meguin Super Leichtlauf 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zamierzam wymienić olej w a4 b7 i tu moje pytanko jaki olej wybrać. Z tego co wyczytałem w tym temacie na pewno nie castrol i nie 5w-30. Dokładnie to lał poprzedni właściciel.

Kod silnika bfb, przebieg 144kkm (poprzednia wymiana przy 134kkm)

Motul-8100-X-Cess-5W40-5L
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 102,95 zł - Motul 8100 X-Cess 5W40 5L (8387911374). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, toxo94 napisał:

Witam! Zamierzam wymienić olej w a4 b7 i tu moje pytanko jaki olej wybrać. Z tego co wyczytałem w tym temacie na pewno nie castrol i nie 5w-30. Dokładnie to lał poprzedni właściciel.

Kod silnika bfb, przebieg 144kkm (poprzednia wymiana przy 134kkm)

Motul-8100-X-Cess-5W40-5L
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 102,95 zł - Motul 8100 X-Cess 5W40 5L (8387911374). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Nada się?

jo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko czy zalać coś "lepszego?" typu Ravenol, jak to się ma w stosunku jakość-cena? Planuję pojeździć tym autem kilka lat więc wolałbym nie lać syfu, choć z tego co tu wyczytałem to Motul najbardziej polecany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, toxo94 napisał:

A jeszcze pytanko czy zalać coś "lepszego?" typu Ravenol, jak to się ma w stosunku jakość-cena? Planuję pojeździć tym autem kilka lat więc wolałbym nie lać syfu, choć z tego co tu wyczytałem to Motul najbardziej polecany :)

Ravenol tez ok, do tego Valvoline LiquiMoly Millers

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, toxo94 napisał:

A jeszcze pytanko czy zalać coś "lepszego?" typu Ravenol, jak to się ma w stosunku jakość-cena? Planuję pojeździć tym autem kilka lat więc wolałbym nie lać syfu, choć z tego co tu wyczytałem to Motul najbardziej polecany :)

Olejem auta nie naprawisz, ma się norma silnika zgadzać a co wlejesz to nie ma znaczenia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL-8100-X-CESS-5W40-5L-Filtry-do-40-C
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 106,99 zł - MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5L...

 Ja kupuję kilka lat od tego allegrowicza najpierw elf do megi ll, a teraz jeszcze motul do audi.

Myślałem o oleju PMO do audi. 

Kojażycie? 

Na YouTube Kickster  był w Holandii,

Duda reklamował,

Mają swoją stronę na Facebooku-super szybko odpowiadają na pytania.

Ale mi osobiście to jakieś takie wszystko robione na siłę.

To tak jak z nową marką wódki. 

Na początku robią super premium żeby klientów przyciągnąć a później siki.

Obawiam się że i w tym przypadku może być to samo.

No i nie ma baniek 5 litrów. Poza tym jest droższy od motula( zapewne i lepszy) ale czy warto lać taki olej przy wymianie co 10 tys km?

Dodam że zamierzam robić płukankę silnika przy każdej wymianie oleju

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę po świętach czeka mnie wymiana oleju w moim 1.8T BFB który z tych 2 olejów zaznaczam z tych 2 lepszy? Valvoline synpower 5W40 czy Helix Ultra 5W-40? Dziękuję i Wesolych Świat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, influencer napisał:

Bardzo proszę o poradę po świętach czeka mnie wymiana oleju w moim 1.8T BFB który z tych 2 olejów zaznaczam z tych 2 lepszy? Valvoline synpower 5W40 czy Helix Ultra 5W-40? Dziękuję i Wesolych Świat 

SynPower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z ciekawości napisze. Swój olej wymieniam co 8-10 tys km max,cały czas leje LM SHT 5W40 ale ostatnim czasem zauważyłem ze łapie dość duża temp przy szybszej jeździe. Temp są 110 stopni co za tym idzie im większa temp oleju mniejsze ciśnienie oleju. Możliwe ze trafiła mi gorsza partia oleju ale w sumie to jest możliwe w ogóle ?? Oraz jaki olej byście polecili na zmniejszenie tych temp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś trafić jakąś podróbkę, ogólnie to że temperatura rośnie oznacza zużycie oleju, po prostu stracił swoje właściwości. Kwestia przy jakim przebiegu masz już tą wyższą temperaturę, jak od świeżego wlania to ewidentnie jakaś podróba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mizur138 napisał:

Panowie tak z ciekawości napisze. Swój olej wymieniam co 8-10 tys km max,cały czas leje LM SHT 5W40 ale ostatnim czasem zauważyłem ze łapie dość duża temp przy szybszej jeździe. Temp są 110 stopni co za tym idzie im większa temp oleju mniejsze ciśnienie oleju. Możliwe ze trafiła mi gorsza partia oleju ale w sumie to jest możliwe w ogóle ?? Oraz jaki olej byście polecili na zmniejszenie tych temp. Pozdrawiam

Właśnie pytanie zagadka są dwa oleje A i B temp oleju na A podczas jazdy 100 stopni temp oleju B 90 stopni, zakładamy że podczas testu było takie same obciążenie i warunki pracy. Pytanie za milion który olej lepiej chłodzi? Ten który ma niższa temp czy ten który ma wyższa? Fizyka i logika podpowiada że że olej A lepiej chłodzi bo odbiera więcej energi cieplnej z motoru, tak rozumuje ja ?

Co wy na takie podejście do tematu i kwestii zmiany oleju bo ma niższa temp pracy? 

Oraz sprpstuje cytowanego kolegę że ciśnienie nie spada że wzrostem temp, ciśnie spada wraz ze spadkiem lepkości w danej temp ?

Edytowane przez Kejsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...