Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, k232 napisał:

Dzieje Ci się coś z silnikiem czy po prostu masz taki kaprys ? ?

Kaprys oczywiście :decayed:

A tak poważnie, jeśli mam dopłacić kilka zł i lać "lepszy" olej bądź nie przepłacać za samą nazwę Motul to dlaczego się nad tematem nie pochylić? :wink:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 11.01.2021 o 20:14, R4xx napisał:

Kaprys oczywiście :decayed:

A tak poważnie, jeśli mam dopłacić kilka zł i lać "lepszy" olej bądź nie przepłacać za samą nazwę Motul to dlaczego się nad tematem nie pochylić? :wink:

Bo sam napisałeś, że używasz kilka lat i jest dobrze więc zostań przy tym, zmieniaj jak należy a to co miałbyś dopłacić to wydaj na coś innego, żadnym olejem nie naprawisz silnika, wymiana co 10k km przy krótkiej jeździe i 15k km przy dłuższej i to wszystko ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 08:24, pelonek1 napisał:

No jak tak to rozumiesz to trudno, Twoja sprawa ... . Ja liczyć umiem i znalazłem ten sam olej w niższej cenie, przez co jedną wymianę w roku (koszty samego oleju) mam gratis. 

wymieniam olej w silniku co 3000km i mam gdzieś ile kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k232 napisał:

Nie no co 3k km to przesada ?

w moim starym 1.8T po 10000km ten sam olej wygladał o niebo lepiej jak teraz po 3000km w tfsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał:

w moim starym 1.8T po 10000km ten sam olej wygladał o niebo lepiej jak teraz po 3000km w tfsi

A to wyjaśnia wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dev napisał:

w moim starym 1.8T po 10000km ten sam olej wygladał o niebo lepiej jak teraz po 3000km w tfsi

Aż tyle nagaru to tfsi produkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o nagar

4 łańcuchy i 8 ślizgów robią swoje

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 20:51, k232 napisał:

Bo sam napisałeś, że używasz kilka lat i jest dobrze więc zostań przy tym, zmieniaj jak należy a to co miałbyś dopłacić to wydaj na coś innego, żadnym olejem nie naprawisz silnika, wymiana co 10k km przy krótkiej jeździe i 15k km przy dłuższej i to wszystko ?

Jak lubisz mineralkę w motulu to spoko. Nie namawiaj na średniej jakości oleje, gdzie konkurencja mimo,  że jest trochę droższa deklasuje ten syf. Nawet taki Ravenol 10w40tsi( jest to olej 5w40) deklasuje tego motula 5w40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ELLIOTT napisał:

Jak lubisz mineralkę w motulu to spoko. Nie namawiaj na średniej jakości oleje, gdzie konkurencja mimo,  że jest trochę droższa deklasuje ten syf. Nawet taki Ravenol 10w40tsi( jest to olej 5w40) deklasuje tego motula 5w40 :)

Widziałeś jakieś testy gdzie Ravenol deklasuje Motula ? Pytam z ciekawości czy to wyczytana opinia czy podparta jakimś testem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! widziałem testy, badania laboratoryjne świeżego oraz przepracowanego oleju po przelocie 10k( parametry techniczne jak i opis produktu zgadza się z danymi producenta). Motul to minerlaka typu HC. Ravenol 10w40 tsi to 30% syntetyku chociaż oraz noack na poziomie 8% to jest przepaść w jakości względem szrotula 10% :kawa:

Taki VST 5w40 to już całkiem inna liga :hi:

Edytowane przez ELLIOTT
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ELLIOTT napisał:

Taki VST 5w40 to już całkiem inna liga :hi:

dlatego takim zalewam :wink4:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jeżdżę na oleju Valvoline 5w40 synpower cena ok 85 za 4l za 2 tysiące km czeka mnie wymiana oleju wym co 10tys. I zastanawiam się co wlać do mojego 1.8T BFB bo słyszałem ostanie opinie że Valvo już nie jest za dobry proszę o polecenie jakieś dobrej oliwy? tylko w jakieś rozsądnej cenie wiem że naj naj jest Ravenol i Meguin, LM ale szczerze nie chce płacic ponad 150 zł za olej jak tak wymieniam co 10tys. Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, influencer napisał:

Witam panowie jeżdżę na oleju Valvoline 5w40 synpower cena ok 85 za 4l za 2 tysiące km czeka mnie wymiana oleju wym co 10tys. I zastanawiam się co wlać do mojego 1.8T BFB bo słyszałem ostanie opinie że Valvo już nie jest za dobry proszę o polecenie jakieś dobrej oliwy? tylko w jakieś rozsądnej cenie wiem że naj naj jest Ravenol i Meguin, LM ale szczerze nie chce płacic ponad 150 zł za olej jak tak wymieniam co 10tys. Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi 

zostan przy Valvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj, nie ma potrzeby, Valvoline to dobra oliwa, wymieniaj tylko w terminie i będzie ok.

A jakbyś się jednak " uparł" na coś lepszego to tylko Ravenol wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, influencer napisał:

Zastanawiają mnie jeszcze olej Neste i  Eurol jakieś opinie o nich? 

Eurol super lite 5w40 lub ravenol 10w40 tsi (jest to olej 5w40). Odnośnie wymian oleju co 10k i dziadowaniu, zostawię bez komentarza. 

Edytowane przez ELLIOTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ELLIOTT napisał:

Eurol super lite 5w40 lub ravenol 10w40 tsi (jest to olej 5w40). Odnośnie wymian oleju co 10k i dziadowaniu, zostawię bez komentarza. 

Każdy ma wybór chcesz wymieniaj olej co 1000km i lej taki za 300zl twoja sprawa forum służy do poszerzania wiedzy i do zadawania pytań i nie napinaj się tak ??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, influencer napisał:

Zastanawiają mnie jeszcze olej Neste i  Eurol jakieś opinie o nich? 

Miałem obydwa zalane, zostałem przy Eurolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...