Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Strazak93 dziękuję za odpowiedź. Poczytałem trochę forów motoryzacyjnych na temat olejów najpopularniejsze i najlepsze które się tam przewijaly to Ravenol, Meguin podobno to samo co Liqui Moly. Ale mnie interosowal dobry średniak bo tak jak pisałem żegnam się z Valvoline Synpower 5w40 oto według mnie trójka takich średniaków warta uwagi

1. Eurol super lite 5w40

2.Neste premium+ 5w40

3.Shell helix 5w40

Ja skłaniam się do zastosowania Eurola ma niezły skład olejowy mniejszą liczbę noack niż Valvo i cena bardzo podobna. Może komuś się mój post przyda w poszukiwaniu oleju, oczywiście każdy z wymienionych ma normę 502 00 do 1.8T.??

Edytowane przez influencer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, influencer napisał:

1. Eurol super lite 5w40

2.Neste premium+ 5w40

3.Shell helix 5w40

1. Eurol ma bardzo dobry film olejowy oby tylko utrzymali jakość mam z nim styczność trzeci rok.

2. Neste dobra oliwa produkowana na ich własnych bazach, zachowuje się podobnie jak Valvo.

3. Shell tutaj mam różne doświadczenia, na stałe go nie zalewam, zwykle po płukaniu silnika.

4. Bizol polecam o ile trafisz go w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 12:08, influencer napisał:

Witam panowie jeżdżę na oleju Valvoline 5w40 synpower cena ok 85 za 4l za 2 tysiące km czeka mnie wymiana oleju wym co 10tys. I zastanawiam się co wlać do mojego 1.8T BFB bo słyszałem ostanie opinie że Valvo już nie jest za dobry proszę o polecenie jakieś dobrej oliwy? tylko w jakieś rozsądnej cenie wiem że naj naj jest Ravenol i Meguin, LM ale szczerze nie chce płacic ponad 150 zł za olej jak tak wymieniam co 10tys. Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi 

eurol super lite 5w40, znacznie lepszy od Valvo/Motula/wiekszosci LM, a do dostania taniej od Valvo ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :) czeka mnie pierwszy serwis w moim Exeo . Mam pytanie odnośnie tego Eurola super lite 5w40 . Czy ten  olej jest bezpieczny dla 1.8t w pełni, jeśli chodzi o jego wzrost temperatury w trakcie dłuższej jazdy , czy szybko rozprowadza się po silniku. Rozważam go jako olej na przepłukanie silnika po niemieckim longlifie 2x 1000 km ze względu na dobrą cene i przed sezonem wakacyjnym docelowo RAVENOL VST TURBO 5W40. Z tego co czytałem TBN jet okej 10,5 , lepkość kinetyczna w 100 również 15,2 a jak z noack i HTHS? turbo i napinacz bedzie sie mieć dobrze , przy tym oleju?. Przebieg mam 117600 napinacz po postoju sie nie odzywa silniczek pracuje cicho jeszcze jest zalany w niemcowni  5w30. Zaznaczę że mógłby być używany na stałe bo cene ma naprawde okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PiotrekEXEO napisał:

Witam panowie :) czeka mnie pierwszy serwis w moim Exeo . Mam pytanie odnośnie tego Eurola super lite 5w40 . Czy ten  olej jest bezpieczny dla 1.8t w pełni, jeśli chodzi o jego wzrost temperatury w trakcie dłuższej jazdy , czy szybko rozprowadza się po silniku. Rozważam go jako olej na przepłukanie silnika po niemieckim longlifie 2x 1000 km ze względu na dobrą cene i przed sezonem wakacyjnym docelowo RAVENOL VST TURBO 5W40. Z tego co czytałem TBN jet okej 10,5 , lepkość kinetyczna w 100 również 15,2 a jak z noack i HTHS? turbo i napinacz bedzie sie mieć dobrze , przy tym oleju?. Przebieg mam 117600 napinacz po postoju sie nie odzywa silniczek pracuje cicho jeszcze jest zalany w niemcowni  5w30. Zaznaczę że mógłby być używany na stałe bo cene ma naprawde okej

Ravenol bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

Ravenol bedzie ok

to wiem :) a na płukanke sie nada ten eurol? czy od razu lać ravenola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PiotrekEXEO napisał:

a na płukanke sie nada ten eurol?

Jak chcesz tak plukać to na takie coś lej najtańszy olej. Znając te silniki i jak potrafią być zanagarowane to takie płukanie Ci i tak nic nie da. Zalałbym do tego co masz płukankę i zalał docelowy olej. Jak pod pokrywą zaworów czysto, a przy takim przebiegu powinno być, to można mieć nadzieję, że i smok jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, przem8 napisał:

Jak chcesz tak plukać to na takie coś lej najtańszy olej. Znając te silniki i jak potrafią być zanagarowane to takie płukanie Ci i tak nic nie da. Zalałbym do tego co masz płukankę i zalał docelowy olej. Jak pod pokrywą zaworów czysto, a przy takim przebiegu powinno być, to można mieć nadzieję, że i smok jest czysty.

czekam do 10 i mam zamiar sprawdzić ciśnienie też, wydaje mi się że smok jest czysty bo nic nie wyje jedynie buczy na zimnym silniku na ssaniu ale wyczytałem ze to pompa sai ok 30 sek, napinacz pracuje cicho ale i tak w planie jest zdjecie miski smok +czyszczenie i pokrywy z nowa uszczelka. Myslałem o wlaniu płukanki ale dopiero przed zdjeciem misy .Ten eurol kosztuje chyba 79 zł za 5 l wiec cene ma super na lejolej.pl na te 2 wymiany po 1000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrekEXEO napisał:

to wiem :) a na płukanke sie nada ten eurol? czy od razu lać ravenola?

Ten Eurol jest znacznie lepszy od przereklamowanych Motuli, Valvo, LM i tym podobnych ;) takze smialo mozesz go zalac

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tomek suli napisał:

Co byście powiedzieli o Shell 5w 40 motul czy Valvoline

valvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomek suli napisał:

Co byście powiedzieli o Shell 5w 40 motul czy Valvoline

eurol 5w40 super lite deklasuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek suli napisał:

Co byście powiedzieli o Shell 5w 40 motul czy Valvoline

oba oleje porownywalen jakosci, sredniaki HC bez szalu, jedyne co przemawia za Valvo wzgledem motula to cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jestem na etapie testów w swojej kabarynie :wink:

RAVENOL-RCS-USVO-SAE-5-W-40.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dev napisał:

własnie jestem na etapie testów w swojej kabarynie :wink:

RAVENOL-RCS-USVO-SAE-5-W-40.jpg

 

Też na 3-4 tysiące km? Jak tak to miód dla Twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

własnie jestem na etapie testów w swojej kabarynie :wink:

RAVENOL-RCS-USVO-SAE-5-W-40.jpg

 

konkret =) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze 5 litrów kosztuje 325 zł :kwasny:

a trzeba 7 :decayed:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

tylko ze 5 litrów kosztuje 325 zł :kwasny:

a trzeba 7 :decayed:

Ceny Ravenola i nie tylko poszły mocno do góry, w sumie to tak jak wszystko niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

Ceny Ravenola i nie tylko poszły mocno do góry, w sumie to tak jak wszystko niestety.

Cena Ravenola jest taka sama od dlugiego czasu, natomiast kursy euro i sila nabywcza zlotego juz niekoniecznie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...