Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ELLIOTT napisał:

Daj przejechać się, udowodnię Ci że weźmie ;)

Pewnie tak, jednak uwierz mi że musiałbyś trochę km zrobić żebyś zauważył ubytek. U mnie od czasu do czasu też nie ma lekko i tak jak pisałem zero poboru, no może prawie zero jednak jest to niezauważalne na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

56 minut temu, Langista napisał:

Nie mniej 1l oleju między wymianami nie oznacza, że silnik to szrot, bo takie zużycie jest 'w normie'.

No dokładnie, tyle że ludziska licytują się ile setek oleju na danym dystansie wziął jeden czy drugi silnik i czasami mam wrażenie, że temat jest traktowany jak "religia".

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jezdze na LM 5w30 top tec 4200, niby wczesniej latal na LM 5w30 tylko nie wiem co dalej w nazwie bylo... no i nie wiem... zbliza sie wymiana bo juz 11tys przelatane i mowicie zalac 5w40? moze tego top tec 4100? wogole czym sie roznia te nazwy top tec, synthoil, molygen, LEICHTLAUF???  ja mam motor 1.8TQ 163 KM BFB... Napewno wleje LM tylko ktory?

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bombelm7 napisał:

A ja jezdze na LM 5w30 top tec 4200, niby wczesniej latal na LM 5w30 tylko nie wiem co dalej w nazwie bylo... no i nie wiem... zbliza sie wymiana bo juz 11tys przelatane i mowicie zalac 5w40? moze tego top tec 4100? wogole czym sie roznia te nazwy top tec, synthoil, molygen, LEICHTLAUF???  ja mam motor 1.8TQ 163 KM BFB... Napewno wleje LM tylko ktory?

jak juz ma byc ten konkretny olej to lec Meguin Leichtlauf ;) w butelce to samo co w LM synthoil tyle, ze sporo taniej

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to zakupie sobie ten LM Leichtlauf 5w40. Faktycznie w cenie jest spora roznica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra oliwa, możesz też śmiało zalać Ravenol...

Który nie wlejesz, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem auto byla wlasnie stara karteczka z jakims LM 5W30 nie mam pojecia z jakim. Silnik jest w dobrej kondycji wiec nie chcialem lac byle czego. Kolo w sklepie doradzil 5W30 ale jak wszyscy pisza 40 to zmienie na to 40 i tyle. Napewno nigdy juz nie wleje Castrola choć na korku Audi jest wlasnie jego logo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bombelm7 napisał:

Napewno nigdy juz nie wleje Castrola choć na korku Audi jest wlasnie jego logo.

Zrobiłem golfem IV na pompowtryskach 300000km na Castrolu i auto dalej jeździ bez remontu silnika i pompek, na liczniku ma teraz około 450000km. Brat sprzedał niedawno LT 35, też jeżdżony na Castrolu, zrobił nim z 500000km, jak kupił miał 150000km oraz cofnięte około 200000km, silnik bez remontu, chyba raz turbinę robił ale też nie jestem tego pewien. Grunt to terminowa wymiana wg mnie oraz pochodzenie oliwy. Wiem że zaraz ktoś napisze że Castrol to najgorsze gó....  i z tego powodu już go leję bo nikt go nie poleca chociaż nie wiem czy słusznie ... .

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem z doświadczenia. A4 B5 przejechalem przez 9 lat ponad 2 stowy. Lałem od kupna po wyczyszczeniu silnika Castrol 10W40. I tak ! napisze to NAJWIĘKSZE GÓW...O. po okolo 400tys wymienialem uszczelkę pod pokrywą zaworów a to co na niej zobaczyłem mnie przeraziło. Nie dalo rady umyć. Wypiaskowalem ją i zalałem wtedy Motul. I sprzedałem auto za nastepne 40tys. KM. Castrol NIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bombelm7 napisał:

Napisałem z doświadczenia.

Ja też napisałem z własnego doświadczenia ;) I nie namawiam nikogo do oleju Castrol bo już sam go też nie leję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul x cess 5w40 czy przejść na valvoline synpower 5w40? Wymiana max co 10k.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubcio099 napisał:

Motul x cess 5w40 czy przejść na valvoline synpower 5w40? Wymiana max co 10k.

Pozdrawiam.

jeden ciort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co sądzicie albo jest jakiś użytkownik olei MILLERS OILS? Myślę nad zmianą na Millers Oils EE PERFORMANCE C3 5w40. Ktoś coś? 

WWW.MILLERSOILS.PL

Olej silnikowy klasy performance, wykorzystujący technologię NANODRIVE (Low Friction Technology) oraz estry syntetyczne, do silników wymagających oleju o specyfikacji ACEA C3 5w40...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy jest aprobata tego oleju przez producenta do Twojego silnika?

Jak jest to nie ma problemu,a jak nie ma to wiadomo...to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o oleju 5w50 do 1,8 T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi96 napisał:

Panowie a co sądzicie o oleju 5w50 do 1,8 T?

Da radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi96 napisał:

Panowie a co sądzicie o oleju 5w50 do 1,8 T?

dobry olej 5w50 (taki, ktory sie zachowa lepiej temperaturowo niz sredniej jakosci 5w40) kosztuje gruba flote. Takze lepiej zainwestuj w dobre 5w40 i starczy do cywilnego uzytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko będzie lepiej chodzić na 5w40 niż 5w30? Jakie są główne różnice chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...