Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, audicoman napisał:

Ja bym spuścił to badziewie 10w40 jak najprędzej. Co jak co ale serwis olejowy w 1.8T to newralgiczna część tego silnika... tak jak kolega wyżej wspomniał silnik ten cierpi na nadmierne odkładanie się nagaru, więc oszczędzanie na oleju może odbić się mocną czkawką. 

Okejo to się umówię do warsztatu niech zlewają :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymienilem olej z 10w40 na 5w40 trochę mi się przelało i było ponad max po przejechaniu ok 300km jest pol bagnetu gdzie na 10w pol bagnetu od max było po 4tys km nie kopci ani nic czy to po wymianie normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, michal1999 napisał:

Wymienilem olej z 10w40 na 5w40 trochę mi się przelało i było ponad max po przejechaniu ok 300km jest pol bagnetu gdzie na 10w pol bagnetu od max było po 4tys km nie kopci ani nic czy to po wymianie normalne?

Może zakręciłeś filtr oleju na sucho i ten ponad max był z pustym filtrem oleju? Filtr oleju w 1,8 T jest pojemny i pasowałoby że ubyło Ci 700 ml bo gdzieś tyle do niego wchodzi. Jeśli ponad max miałeś jak już silnik trochę pochodził po wymianie i brakuje Ci tyle po przejechaniu 300km, to albo masz gdzieś wyciek, albo silnik złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, michal1999 napisał:

trochę mi się przelało

Tak w ogóle to ile wlałeś tego oleju?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelonek1 napisał:

Tak w ogóle to ile wlałeś tego oleju?

3.5l wlalem. Jeżeli chodzi o filtr oleju no to właśnie wlałem na suchy. Teraz jak dolalem prawie na max no to by weszly 4l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal1999 napisał:

3.5l wlalem. Jeżeli chodzi o filtr oleju no to właśnie wlałem na suchy. Teraz jak dolalem prawie na max no to by weszly 4l 

Także masz odpowiedź. Odnośnie ilości oleju to mi wchodzi do BFB 4,5 litra i mam stan z 3 mm powyżej zgięcia na zgaszonym silniku (przelewam celowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pelonek1 napisał:

Także masz odpowiedź. Odnośnie ilości oleju to mi wchodzi do BFB 4,5 litra i mam stan z 3 mm powyżej zgięcia na zgaszonym silniku (przelewam celowo).

Dzieki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu widzę posty że Motul słaby olej? Coś się zmieniło? To jaki inny lepszy? Może bierzecie jakieś badziewie podrabiane z allegro i tak by było... ja z pewnego źródła zalewałem do swoich aut zwykle albo Motul albo Valvoline. Różnice szczególnie na + zauważane były głównie w mrozy i odpalanie po nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 05:01, XsioR napisał:

jak to pisałeś zaleje 5w50 ale po poradę i olej zwróce sie do PMO

I jaka jest porada PMO bo temat na czasie interesuje mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 16:15, pelonek1 napisał:

(...)Odnośnie ilości oleju to mi wchodzi do BFB 4,5 litra (...).

...a najważniejsze żeby wymieniać regularnie nie przekraczając 10k km i będzie :git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubcio099 napisał:

Wymieniali mi ostatnio olej to górą wciągał...

Jesteście zwolennikami tej metody czy przeciwnikami?

Odsysanie oleju tylko tam, gdzie nie ma innej możliwości lub doraźnie.

Mechanicy odsysają olej jak dostęp do filtra bez podnoszenia pojazdu.

Ja jestem zwolennikiem rozgrzania oliwy i spuszczania przez korek w misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubcio099 napisał:

Mieli kanał i dostęp, tylko stwierdzili, że będzie długo skapywał haha. Auto było mocno rozgrzane

nie wszystko "wyjdzie" przez sonde

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KINIAM napisał:

Ja jestem zwolennikiem rozgrzania oliwy i spuszczania przez korek w misce.

sa silniki gdzie robi sie i tak i tak

prosty przykład, 1.9, 2.0 tdi PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Przymierzam się na dniach do zmiany oleju w moim audi a4 b7 163km quattro, aktualnie sama benzyna.

Niestety może przez moja nieuwagę nie mogłem znaleźć odpowiedzi czy do wersji podstawowej też nie będziemy problemem zalać 5w40. Zastanawiam się także nad firma jaka wybrwc jeżeli chodzi o producenta oleju czy revanol czy też motul. Osoba która sprzedawał pojazd, twierdzi że smok został wyczyszczony i zalany olej castrol 5w30. Dodatkowe moje pytanie jest takie czy należy wykonać płukanie silnika pezed zmiana oleju z 5w30 na 5w40. Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny osobom które już kilkuktornie odpowiadały i już mają dość i się tylko wkur... na ten temat również dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pixolder napisał:

Dzień dobry, 

Przymierzam się na dniach do zmiany oleju w moim audi a4 b7 163km quattro, aktualnie sama benzyna.

Niestety może przez moja nieuwagę nie mogłem znaleźć odpowiedzi czy do wersji podstawowej też nie będziemy problemem zalać 5w40. Zastanawiam się także nad firma jaka wybrwc jeżeli chodzi o producenta oleju czy revanol czy też motul. Osoba która sprzedawał pojazd, twierdzi że smok został wyczyszczony i zalany olej castrol 5w30. Dodatkowe moje pytanie jest takie czy należy wykonać płukanie silnika pezed zmiana oleju z 5w30 na 5w40. Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny osobom które już kilkuktornie odpowiadały i już mają dość i się tylko wkur... na ten temat również dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam ?? 

wlej co chcesz, płukanka niepotrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dev napisał:

wlej co chcesz, płukanka niepotrzebna

@Dev bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i życzę miłego dnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pixolder napisał:

Dzień dobry, 

Przymierzam się na dniach do zmiany oleju w moim audi a4 b7 163km quattro, aktualnie sama benzyna.

Niestety może przez moja nieuwagę nie mogłem znaleźć odpowiedzi czy do wersji podstawowej też nie będziemy problemem zalać 5w40. Zastanawiam się także nad firma jaka wybrwc jeżeli chodzi o producenta oleju czy revanol czy też motul. Osoba która sprzedawał pojazd, twierdzi że smok został wyczyszczony i zalany olej castrol 5w30. Dodatkowe moje pytanie jest takie czy należy wykonać płukanie silnika pezed zmiana oleju z 5w30 na 5w40. Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny osobom które już kilkuktornie odpowiadały i już mają dość i się tylko wkur... na ten temat również dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam ?? 

taniej 

motul x-cess

drożej 

meguin super leichtlauf

bardzo drogo

ravenol vst

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzik napisał:

bardzo drogo

ravenol vst

Bez przesady, przed chwilą zamówiłem za 177 zł za 5 l, także da się kupić jeszcze w normalnych pieniądzach :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...