Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Musze zmienic oliwe i szczerze mowiac nie wiem co wybrac bo w poprzednim aucie lalem 10w40 a w tym poprzedni wlasciciel lal 5w30 i teraz pytanie jaki ten 5w30 wybrac?

Castrol Edge a moze inny? Wasze opinie na temat oleji mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam MOTUL, stosuję od kilku lat w moich autach i nie zawiodłem się . Na forum możesz kupić .

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem do Leona wczesniej Motula tez bylem zadowolony. Jak myslicie 5w30 Millers Trident?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduje na motula. Oczywiscie watek trwa i czekam na wiecej wypowiedzi, moze komus kiedys ten watek sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oooobszerny wątek na ten temat, myślę że powinieneś go prześledzić....

Ja też jeździłem na 5w30 i to było Motul po lekturze na następną wymianę poszedł 0w40 tej samej firmy, za wcześnie na opinię bo dopiero 3tyś ale mogę zapewnić że spalanie oleju nie wzrosło.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/4014-all-jaki-olej-silnikowy/

Edytowane przez radko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oooobszerny wątek na ten temat, myślę że powinieneś go prześledzić....

Ja też jeździłem na 5w30 i to było Motul po lekturze na następną wymianę poszedł 0w40 tej samej firmy, za wcześnie na opinię bo dopiero 3tyś ale mogę zapewnić że spalanie oleju nie wzrosło.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/4014-all-jaki-olej-silnikowy/

Pierwsza oliwe wleje taka jak byla poprzednia, bede obserwowal jezeli bedzie cos nie tak to przy nastepnej wymianie bede myslal nad zmiana. Aktualnie napewno zostanie 5w30.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaby olej do 1.8t bo ma mala lepkosc przy wyzszych temperaturach gdzie olej w 1.8t jest dosyc narazony na wysokie temperatury, przesiadz sie na 5w40 lub 5w50 nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaby olej do 1.8t bo ma mala lepkosc przy wyzszych temperaturach gdzie olej w 1.8t jest dosyc narazony na wysokie temperatury, przesiadz sie na 5w40 lub 5w50 nawet

spokojnie, lepkosc obrobi bez problemu kazde 1.8T

zobacz ten ;)

http://flcf.onion.it/commonfile/POL/pdf/1813_ssic_POL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do 1,8T czyli na wyższe temperatury lepszy jest 5w 40. Polecany jest Motul ewentualnie Liqui Moly

Edytowane przez jacek70
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed ostatnią zmianą też zgłębiałem temat i zacytuje tu fragment artykuł z portalu "Auto Świat"

cyt. ".....Warto wiedzieć, że oleje 0W-30 i 5W-30, które coraz częściej zalecane są przez producentów aut, mają stosunkowo słabe właściwości ochronne. Są to oleje tworzące w temperaturze roboczej cienki film olejowy, który wytwarza bardzo małe opory, pozwala zmniejszyć spalanie i teoretyczną emisję dwutlenku węgla (normy Euro!), ale coś za coś. W sytuacji gdy silnik z powodu wyeksploatowania zaczyna mieć nieco większe luzy i spala olej, zasadne staje się zastosowanie takiego środka, który w temperaturze roboczej ma nieco większą lepkość."

Link do artykułu poniżej

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/olej-silnikowy-radzimy-kiedy-wymienic-i-jak-wybrac/02v0d

To mnie też skłoniło do zmiany lepkości z dotychczasowej 5w30 na 0w40

Edytowane przez radko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do 1,8T czyli na wyższe temperatury lepszy jest 5w 40. Polecany jest Motul ewentualnie Liqui Moly

Znajdz mi jeden olej 5w40 z norma 503.01 a stawiam piwo :D

idac tym tokiem myslenia ze na wysokie temperatury szukamy oleju o wyzszej lepkosci zaraz bedzie sie tu polecac 10W60

Edytowane przez KubaMpakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi nawet o to ze sa gestrze, tylko po prostu maja wlasciwy film olejowy i w wyzszych temperaturach lepiej ochronia silnik niz 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli do silnikow audi S3 RS4 zalecany jest olej z wyzej podana norma to uwierz ze 0w30 spokojnie da rade w tak wysilonych silnikach

sam mialem taki olej i nawet w duze upaly przy fest grzaniu na trasie nic sie nie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec Motu vs Liqui Moly Top tec 4200 :decayed:

Poki co zostaje przy 5W30 ze wzgledu na to ze bedzie to moja pierwsza zmiana oleju w tym aucie, przy nastepnej moze bede cos kombinowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do 1,8T czyli na wyższe temperatury lepszy jest 5w 40. Polecany jest Motul ewentualnie Liqui Moly

Znajdz mi jeden olej 5w40 z norma 503.01 a stawiam piwo :D

idac tym tokiem myslenia ze na wysokie temperatury szukamy oleju o wyzszej lepkosci zaraz bedzie sie tu polecac 10W60

tylko dlaczego norma 503, ja wymieniam co 15 tyś a w instrukcji od mego auta i dla silnika 1.8t widnieje taki oto wpis

d623eea7e25911d3med.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do 1,8T czyli na wyższe temperatury lepszy jest 5w 40. Polecany jest Motul ewentualnie Liqui Moly

Znajdz mi jeden olej 5w40 z norma 503.01 a stawiam piwo :D

idac tym tokiem myslenia ze na wysokie temperatury szukamy oleju o wyzszej lepkosci zaraz bedzie sie tu polecac 10W60

Rozumiem ze olej do tej audi musi spelniac norme 503.01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego norma 503, ja wymieniam co 15 tyś a w instrukcji od mego auta i dla silnika 1.8t widnieje taki oto wpis

d623eea7e25911d3med.jpg

nie mecz mie takimi pytaniami bo nie o to biega

padl zarzut ze olej Xw30 jest za slaby do 1.8T Ja mowie ze to bzdura i tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to X40 bardziej by sie zdalo w krajach południowej Europy i w tamtym klimacie, tak chociaz by pisza "naukowe" artykuły.

Temat sie rozwija co mnie cieszy bo pewnie nie raz ktos z niego skorzysta.

Ciagniemy dyskusje....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...