Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, 1szewczi90 napisał:

Słuchajcie jest taki problem jaki olej zalać do silnika 1.8T 150KM o oznaczeniu AWT. Przebieg około 120tys km. W książce serwisowej ktoś napisał długopisem 10W40 i cholera wie być może taki tam wlał bo się nie znał. Co teraz? Wolał bym wrócić do 5W40 lub 5W30 ale czy tak można? Coś tam czytałem że trzeba by zrobić płukankę (jaką?) i wtedy można bezpiecznie wrócić do pełnego sytetyku. No i jaki sytetyk wybrać co tam najbardziej pasuje powiedzcie z doświadczenia. 

 

Pozdrawiam 

Tyle stron tematu i nie wiesz co robić? Płukanka (Liqui Moly pro-line), micha w dół + czyszczenie smoka i olej syntetyczny, żadne półsyntetyki i mineralne do tego silnika się nie nadają. Może być 5w40 motul, LQ, millers i wymiana max co 10 tys. km + porządny filtr oleju mann, knecht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Producent: Liqui Moly

Nazwa: Engine Flush - 2662 - PRO-LINE 

 

takie coś będzie pasowało do silnika benzynowego? 

ale płukanka jest w pełni bezpieczna dla silnika?

bez płukanki wracanie do sytetyku nie ma sensu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka, jest bezpieczna i sam osobiście stosuje. Płukanka jak sama nazwa wskazuje wypłucze Ci resztki po starym oleju i pozwoli utrzymać silnik w czystości to tak w skrócie :P Przy przejściu na inny olej taki zabieg jest zalecany i czyszczenie misy też wypada zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uszol napisał:

woda

Dlatego właśnie jest dobrym wyborem.Wycisza maksymalnie łańcuszek przy porannym odpaleniu.Stosowałem wcześniej Valvoline Synpower 5w40,LM Synthoil 5W40,Motula 5W40 i na Motulu X-max 0W40 motor startuje najciszej.Do tego ma wysoki TBN :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1szewczi90 napisał:

Ok dzieki, duzo ludzi poleca valvoline olej ale jaki model konretnie?

Z valvoline to oleje z serii synpower o lepkościach 0w40, 5w30 i 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Valvoline Xlife 5w40 był by dobry obecnie mam zalane motul xcess ale ten olej nie w każdym sklepie jest dostępny i zastanawiałem się właśnie nad takim Valvoline tym bardziej że mam zalane tym olejem drugie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rabbi napisał:

Dlatego właśnie jest dobrym wyborem.Wycisza maksymalnie łańcuszek przy porannym odpaleniu.Stosowałem wcześniej Valvoline Synpower 5w40,LM Synthoil 5W40,Motula 5W40 i na Motulu X-max 0W40 motor startuje najciszej.Do tego ma wysoki TBN :wink:

A film olejowy cienki jak fjut po trzecim stosunku pod rząd

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gab73 napisał:

Czyli Valvoline Xlife 5w40 był by dobry obecnie mam zalane motul xcess ale ten olej nie w każdym sklepie jest dostępny i zastanawiałem się właśnie nad takim Valvoline tym bardziej że mam zalane tym olejem drugie auto

Chodzi Ci chyba o maxlife? :D Seria synpower stoi tak jakby o półkę wyżej.  Ja kupuję oleje przez internet, bo w moim przypadku różnica na bańce to 70zł w porównaniu do miejscowych sklepów więc może też spróbuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie maxlife :decayed: muszę pomyśleć nad zmianą wtedy dwa auta jedna dolewka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, uszol napisał:

A film olejowy cienki jak fjut po trzecim stosunku pod rząd

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2017 o 23:22, krakus4891 napisał:

Panowie potrzebuje rady przy zmianie oleju w 1,8t BFB z LPG(od miesiąca). :kox:
Helmut lał do niego motul specific 504 507 5W30, jednak w bagażniku zostawił
1l dolewki Motul xclean+ c3 5W30....no i teraz pytanie który lepiej będzie 
zalać przy wymianie....? :)
Dodam ze autko potrzebuje 1L na +/- 8-10tys i właśnie na to wykorzystałem ten xclean'a:kwasny:

Przy wymianie na pewno pomiar ciśnienia, micha w dół i smok do czyszczenia oraz dekiel out. 
Ps. wystarczy ocenić napięcie łańcucha zęby wiedzieć czy napinacz ok....?

dzięki za help!:banan:

nikt nie pomoze.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krakus4891 napisał:

nikt nie pomoze.....?

Po zdjęciu dekla zobaczyć czy nie ma śladów na pokrywie od łańcuszka. Sprawny napinacz nie powinien się praktycznie wciskać przy użyciu dużej siły, dodatkowo sprawdzić stan ślizgów. Olej jak już było pisane LQ SHT 5w40 i filtr mann lub knecht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, przem8 napisał:

Po zdjęciu dekla zobaczyć czy nie ma śladów na pokrywie od łańcuszka. Sprawny napinacz nie powinien się praktycznie wciskać przy użyciu dużej siły, dodatkowo sprawdzić stan ślizgów. Olej jak już było pisane LQ SHT 5w40 i filtr mann lub knecht.

w takim razie nie bedzie konieczna plukanka po przesjciu ma LM z Motula...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry:):hi:

szybkie pytanko:

Na którym z tych olejów silnik może pracować najciszej w 1.8t?

motul 5w40 x-cess

LM 5w40 hi tech syn

Millers trident 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krakus4891 napisał:

w takim razie nie bedzie konieczna plukanka po przesjciu ma LM z Motula...?

Konieczna skoro masz zamiar zrzucać miche itp. oraz zmieniasz lepkość oleju. Silniczek będzie przygotowany na przyjęcie nowej oliwy i pozbędziesz się pozostałości po starym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...