Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Darek_74 napisał:

Dzięki za radę, niektóre wątki są dość stare jeśli chodzi o temat oleju wiec wole się upewnić.  To moje pierwsze Audi wiec wole zapytać tu mechanicy różnie doradzają. O przebieg mogę być spokojny bo auto jest kupione z wypożyczalni z kraju w którym nikt się w to nie bawi.

Tak dla pewności. .motul 5w40 wlać x-cess czy x-Clean. ..jest jakaś różnica przy tym przebiegu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najpierw wypłucz silnik płukanką, zlej stary olej i zalej Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40. Będziesz zadowolony.



Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, van_zant_ napisał:

Najpierw wypłucz silnik płukanką, zlej stary olej i zalej Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40. Będziesz zadowolony.



Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
 

Czy to porada z doświadczenia wzięta bo widzę ze mamy podobne auto..? Właśnie tylko te dwa oleje rozważam tzn motul i LM. I widzę więcej za osób motul doradza więc trochę dylemat jest. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Motula nie polecam bo mi brał ok 1 litra  na 10 tys. km, a na Millersie dolałem przez 10 tys. ok. 200 ml oleju.

Obecnie świeżo po wymianie na Millers Energy Efficient 5W40  i z czystym sumieniem polecam tę oliwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Motula nie polecam bo mi brał ok 1 litra  na 10 tys. km, a na Millersie dolałem przez 10 tys. ok. 200 ml oleju.
Obecnie świeżo po wymianie na Millers Energy Efficient 5W40  i z czystym sumieniem polecam tę oliwę.

Trudno nie polecać, 250zł za bańkę ;)
Taka kolejność: Millers, LM, Motul. Zależnie od portfela.

Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak..płuczę, zmieniam olej na najbardziej dla mnie odpowiedni. Silnik bierze zbyt wiele...sprawdzam kompresje..zmieniam olej na inny...może pomoże[emoji6] jak nie pomaga, biorę się za remont. I tyle z rozważań. Pozdro...[emoji6]

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 14:24, SzczYpior_n1 napisał:

Trudno nie polecać, 250zł za bańkę ;)

Przepraszam bardzo, za swój płaciłem 206 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2017 o 12:43, van_zant_ napisał:

Najpierw wypłucz silnik płukanką, zlej stary olej i zalej Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40. Będziesz zadowolony.
 

Miałem zalany silnik Mobilem, ale zrobiłem remont głowicy i załąłem właśnie LM. Jak dla Mnie zmiana na duży plus, jak najbardziej polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda mniej wiecej z ta płukanka, jedni polecaja drudzy mowia ze to takie średnie dla silnika, a niedlugo czeka mnie wymiana i z 10w40 chciałem przejesc na 5w40 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mateoooo napisał:

A jak to wygląda mniej wiecej z ta płukanka, jedni polecaja drudzy mowia ze to takie średnie dla silnika

Poczytaj sobie:

http://zakup-auta.blog.pl/2015/09/17/106/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o oleje Millers. Widzę, że chłopaki wyżej pisali o tym oleju, ale dość wysoka cena za w/w olej. A jakiś równie dobry Millers ? Trident/XF, a może jeszcze inny ? Oczywiście 5w/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul X-max 0W40 tym bardziej że zima przed nami a na zimne starty najlepszy 0W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskim klimacie mało kto zalewa 0W... jak Kolega dołoży dodatek na tarcie to wystarczy dobry 5W40.

Producent oleju zależy od preferencji użytkownika i kasy lub wybór oparty na cudzych doświadczeniach a rzadko w oparciu o karty techniczne olejów.

Są firmy, które same produkują bazy a inni od nich kupują potem blendują, dodatki do oleju produkuje również tylko kilka nielicznych producentów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem 5W-40 LM Top Tec 4100 i byłem zadowolony. Teraz włałem Motul X-Cess i jest dramat...
Przy poprzednim nie słyszałem łańcuszka przy odpalaniu a na Motulu nawet przy +15st rzęzi łańcuszek.
Albo trafiłęm na jakąś podróbę albo ten olej to dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...