Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam z czystym sumieniem Shell 0W40 cena BDB - nieco ponad 100 z przesyłką od autoryzowanego dystrybutora z Sulechowa. :)

4966a1084ae8abb8cbfafe11cb1c

http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-0w-40-4l-gratis-i7026059395.html

Auto jeździ na nim już 3 rok.

Edytowane przez panfranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

dopiero co kupiłem Audi A4 B6 1.8T BFB i chciałbym zrobić podstawowy serwis, między innymi wymianę oleju.

Zauważyłem, że duże grono użytkowników poleca

Motul 8100 x-cess 5w40

wg ostatnich danych mój model jeździł na mobil 1 esp 5w30, a rok wcześniej na mobil super 3000 5w40.

Czyli mam kupić Motul i do tego płukankę tak? Nakierujcie mnie na odpowiedni dział proszę

Edytowane przez ChrisFalcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka, miska w dół i czyszczenie smoka, a potem lej 5w40. Marka to już wedle uznania i wymiana max co 10tys, a jak lubisz szaleć to i częściej :) Wszystko już zostało napisane na ten temat i więcej się już nie da :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Motula trzeba uważać (dużo podróbek na rynku i to bardzo marnej jakości), od siebie polecę Millers Trident, do swojego 1.8T od trzech lat leję 5w40, jestem bardzo zadowolony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kamrado napisał:

Na Motula trzeba uważać (dużo podróbek na rynku i to bardzo marnej jakości), od siebie polecę Millers Trident, do swojego 1.8T od trzech lat leję 5w40, jestem bardzo zadowolony :).

Ja jebe, 1 post i od razu najazd na Motula :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, k232 napisał:

Ja jebe, 1 post i od razu najazd na Motula :facepalm:

A to jest jakiś problem?  Myślę, że znikome udzielanie się na tym forum, nie oznacza mojego braku wiedzy.

Mnie osobiście nigdy ten olej nie przekonywał i uważam, że można kupić coś innego. Przecież nie każę nikomu zalewać np. castrola , podałem tylko alternatywę w postaci Millersa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nigdy olej nie przekonywał ale pierdolnę coś na forum aby fajnie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nigdy olej nie przekonywał ale pierdolnę coś na forum aby fajnie było [emoji3]
To że jest dużo podróbek motula to jest fakt i to że ktoś poleca coś innego (swoją drogą millers to też dobre oleje ) to nie jest żaden najazdy...

No i wulgaryzmy można sobie darować, chyba że dyskusja o oleju silnikowy wywołuje aż takie emocje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mix99 napisał:

To że jest dużo podróbek motula to jest fakt i to że ktoś poleca coś innego (swoją drogą millers to też dobre oleje ) to nie jest żaden najazdy...

No i wulgaryzmy można sobie darować, chyba że dyskusja o oleju silnikowy wywołuje aż takie emocje...

Skoro nie wywołuje takich emocji to na co się udzielasz jak nikt Cię o zdanie nie prosił? :D

Widocznie na Ciebie wywołuje jak śmiesz się udzielać :D

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamrado napisał:

od trzech lat leję 5w40, jestem bardzo zadowolony :).

Ja od trzech lat właśnie jeżdżę na Motulu, każdy będzie polecał to na czym jeździ, jest dobrze jak jest dobrze.

Dopóki Ci się coś nie stanie jeżdżąc na tym oleju to będziesz chwalił ot co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zalewać 5w50, jeśli jeździ się 2/3 razy w roku w grubsze trasy i nie zamierza się przekraczać prędkości 180km/h (ciężko o to ze 150 kucami :D )? Przy kolejnej zmianie oleju zamiast Motula planuję zalać LM, bo wciąż czuję niedosyt mimo sukcesu zredukowania znikania oleju z ponad pół litra na 1000 do 150 ml, a gdzieś padło tutaj hasło, że po właśnie takowej zmianie motor brał mniej oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, tym bardziej do seryjnych/niepomodzonych silników. Poza tym te silniki nie są zaprojektowane pod oleje 5w50 jak i 10w60. Do takiej jazdy w zupełności wystarcza 5w40, a jak się upala to po prostu częściej trzeba wymieniać olej :D 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 xcess 5w40 od samego początku jak mam auto i zero problemów, ostatnio  przed  modami zrzuciłem miskę by wyczyścić smok ( znalazłem trochę kruszek plastiku z bagnetu i odmy którą zmieniłem). Auto co jakiś czas upalane i wymiana aktualnie co ok 8k km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie o ten olej Texaco Havoline Ultra 5W-40 czy ktoś miał styczność z tym olejem ??

pod linkiem karta charakterystyki http://texacopolska.pl/produkty/havoline-ultra-5w-40/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jak to jest, że w Anglii w różnych firmach tuningowych (odwiedziłem 2) polecają inne oleje ech. Nie ogarniam już. 

Castrol Edge Sport 10w60

Rock oil carbon 5w30 

Shell Helix Ultra 5w40 - longlife (zwykły warsztat), bo chciałem Motula, a nie mają dostępu

 

Czy rzeczywiście koniecznie musi być ten Motul użyty czy jednak firmy tunerskie znają się na tym co robią i mogę ich posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ChrisFalcon napisał:

Czy rzeczywiście koniecznie musi być ten Motul użyty czy jednak firmy tunerskie znają się na tym co robią i mogę ich posłuchać?

Lej 5w40 , bo jest optymalny do tego silnika, a marka to już wedle uznania, byle spełniał normy vw oraz był regularnie wymieniany i nie rzadziej niż 10tys. km. Tyle już jest napisane na ten temat, a ciągle te same pytania :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są leniwi, najlepiej nie odpisywać w ogóle to wtedy pomyślą i cofną 2 strony.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...