Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie widzę, że temat oleju wciąż aktualny. Sam leję Motul 5W40 i jestem zadowolony, natomiast mamy do wyboru 8100 X-clean bądź 8100 X-cess. Zawsze mnie nurtowało, jaka jest zasadniczna różnica pomiędzy nimi i który będzie bardziej odpowiedni do mojego 1.8T (przebieg oryginalny rzędu 270 tyś km)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

18 godzin temu, longer_xd napisał:

Panowie widzę, że temat oleju wciąż aktualny. Sam leję Motul 5W40 i jestem zadowolony, natomiast mamy do wyboru 8100 X-clean bądź 8100 X-cess. Zawsze mnie nurtowało, jaka jest zasadniczna różnica pomiędzy nimi i który będzie bardziej odpowiedni do mojego 1.8T (przebieg oryginalny rzędu 270 tyś km)?

xcess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 11:46, k232 napisał:

Jeżeli masz auto kupione jako osoba prywatna to możesz jechać ze swoim olejem. Ja bym w ogóle się na serwisie nie wzorował.

Dzwoniłem do hondy z ciekawości i jest tak :) ;

Oczywiście mogę sobie przyjechać ze swoim olejem nawet mówili, że motul dobry olej alee.... żeby nie było tak różowo to jak np. pęknie głowica , upali tłoka :) lub co kolwiek stanie się z silnikem i mądre głowy  z hondy " wybadają " że to wina mojego złego oleju który sam sobie przywiozłem a oni go wymienili na nieoryginalny , nie naprawią mi auta :) tzn. nie uznają gwarancji . Wiec niestety ale jeszcze 2 lata trzeba tam jeździć  na wymianę. O kosztach nie chce mi się nawet pisać, bo poco się wqr...ć. Ale ceny kosmos za wymianę + miałem po 20tyś . serwis (przegląd wszystkiego ogólnie auta) a wymienili mi tylko filtr kabinowy, cena JW szkoda gadać :) 

   Dziś patrzyłem i pokazuje ok. 12000km. do drugiej wymiany Pewnie się to zmniejszy bo pierwsza wymiana wyskoczyla mi po. ok. 15tyś . Przebieg aktualny 24tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie mam pytanie, z ciekawosci dzisiaj policzylem ze na bagnecie w 1.8t bfb znajduje sie 11 rzędów kropek. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć ile ml stanowi jeden rządek? Bo różne już zeczy czytalem ze od 0.5-0.7 az do 1l pewnie nie tylko mi się ta informacja przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum że 1 litr między min i max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2018 o 21:17, Mariox37 napisał:

Dzwoniłem do hondy z ciekawości i jest tak :) ;

Oczywiście mogę sobie przyjechać ze swoim olejem nawet mówili, że motul dobry olej alee.... żeby nie było tak różowo to jak np. pęknie głowica , upali tłoka :) lub co kolwiek stanie się z silnikem i mądre głowy  z hondy " wybadają " że to wina mojego złego oleju który sam sobie przywiozłem a oni go wymienili na nieoryginalny , nie naprawią mi auta :) tzn. nie uznają gwarancji . Wiec niestety ale jeszcze 2 lata trzeba tam jeździć  na wymianę. O kosztach nie chce mi się nawet pisać, bo poco się wqr...ć. Ale ceny kosmos za wymianę + miałem po 20tyś . serwis (przegląd wszystkiego ogólnie auta) a wymienili mi tylko filtr kabinowy, cena JW szkoda gadać :) 

   Dziś patrzyłem i pokazuje ok. 12000km. do drugiej wymiany Pewnie się to zmniejszy bo pierwsza wymiana wyskoczyla mi po. ok. 15tyś . Przebieg aktualny 24tyś. 

A jak Ci się coś zepsuje przez ich olej to też Ci powiedzą, że tego nie obejmuje gwarancja i tak to właśnie można kupić nowe auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sitar napisał:

Było na forum że 1 litr między min i max

Ok, tylko czesto spotykam się na fotum również i tutaj ze max i mini to wartości pomiędzy zagieciami na bagnecie a nie obszar od poczatku do konca kropkowanego pola.

78292add0b4634a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SEBOlbfb napisał:

Ok, tylko czesto spotykam się na fotum również i tutaj ze max i mini to wartości pomiędzy zagieciami na bagnecie a nie obszar od poczatku do konca kropkowanego pola.

78292add0b4634a2.jpg

Tak zgadza się między zagięciem a kreską na dole jest min i na górze tak samo. Wychodzi na to że od zgięcia do zgięcia jest 1 litr. Niedługo mam wymianę i z ciekawości sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy tego silnika, szczególnie zagazowanych niech utrzymują poziom oleju prawie na max.

Ci co piszą, że im oleju silnik nie bierze lub są to minimalne ilości  niech sprawdzą czy w oleju nie ma paliwa.

W samym turbo musi coś oleju odparować.

Widywałem te silniki w idealnym stanie i brały olej na poziomie 1-1,5 litra na 10 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sitar napisał:

Tak zgadza się między zagięciem a kreską na dole jest min i na górze tak samo. Wychodzi na to że od zgięcia do zgięcia jest 1 litr. Niedługo mam wymianę i z ciekawości sprawdzę

Fajnie by bylo wiedzieć właśnie ile ml miesci sie od początku do końca tego kropkowanego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się wymiana oleju w moim 1.8T auto jezdzone na motulu 5w30 ,na tym oleju przejechałem 7500k i stwierdzam że pora na wymianę bo już zrobił się troszeczkę ciemny.

I chciałbym abyście mi doradzili olej ,cena nie gra roli sam przeglądając oferty trafiłem na markę Penrite.

Także jak byście mieli jakieś propozycje co do oleju z chęcią poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krycha94 napisał:

Zbliża się wymiana oleju w moim 1.8T auto jezdzone na motulu 5w30 ,na tym oleju przejechałem 7500k i stwierdzam że pora na wymianę bo już zrobił się troszeczkę ciemny.

I chciałbym abyście mi doradzili olej ,cena nie gra roli sam przeglądając oferty trafiłem na markę Penrite.

Także jak byście mieli jakieś propozycje co do oleju z chęcią poczytam.

Jezeli cena nie gra roli to polecam Millers Oils CFS 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krycha94 napisał:

Zbliża się wymiana oleju w moim 1.8T auto jezdzone na motulu 5w30 ,na tym oleju przejechałem 7500k i stwierdzam że pora na wymianę bo już zrobił się troszeczkę ciemny.

Zalewasz 5W30, gdyż .......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel czyli „niemiec" też o takich parametrach zalewał to też taki na pierwszą wymianę zalalem

Przebieg wynosi 142000 tys ,a silnik seria czysta benzyna także potrzebuje oleju takiego którego bez obaw mogę zalać, auto użytkowane głównie jest po mieście ,czyli codziennie dojazdy do pracy po 10km i dwa wyjazdy w ciagu miesiąca trasy po 500km

I pewnie też się zdecyduję na czyszczenie smoka bo pewnie nie był ruszany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta przeczytałem chyba wszystkie strony tego tematu i polecane oleje  liqui moly, millers, valvoline,i Motul oczywiście 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krycha94 napisał:

I pewnie też się zdecyduję na czyszczenie smoka bo pewnie nie był ruszany 

Dobra decyzja :D Lepszy będzie 5w40 lub 0w40 i wymiana co 8-10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę się zdecydować jaka markę wybiorę bo te popularne oleje coraz bardziej schodzą na psy niestety ,a czy jest w ogóle taki olej który jest w pełni syntetyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krycha94 napisał:

a czy jest w ogóle taki olej który jest w pełni syntetyczny 

nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalany Motul Xcess 5w40 plus LM Createc olej koszt 145PLN, Createc 70 PlN

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mniek991 napisał:

Dzisiaj zalany Motul Xcess 5w40 plus LM Createc olej koszt 145PLN, Createc 70 PlN

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

Plukanka przed ceratec-kiem zrobiona ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...