Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A5 S-LINE 2.0TFSI+ ABT S5-Look Eibach


adamtower

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przyciemniłem lekko szyby, tył trochę ciemniej, przód delikatnie. I tak wyszło ciemno, czarne wnętrze, niska linia okien i wydaje się, że jest mocno przyciemnione.

Wpadło też pełne oświetlenie wnętrza LED. Teraz łącznie z oryginalnym pakietem podświetlenia jest bardzo jasno, ale i przyjemnie.
W najbliższym czasie zabieram się za korektę lakieru po zimie (a to już czerwiec :wallbash: ) i powłokę ceramiczną Duragloss'a. cheesy.gif, ale to muszę wziąć z 2-3 dni urlopu wink.gif i nie ma kiedy

A5_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem czas i zrobiłem upragnioną (po roku czasu) korektę lakieru.
Całość zajęła ponad 22h co i tak na słabą maszynę DAS-6 jest dobrym wynikiem. Mycie-odsmolenie-glinkowanie-mycie-korekta-IPA oraz wisienka na torcie czyli cleaner oraz powłoka ceramiczna Duragloss Ceramic Coating. Wg opisów powinna wytrzymać dwa lata, jak przetrwa zimę będę zadowolony. Lakier dostał wspaniałej szklistości, mycie to tylko spłukanie wodą i wszytko ładnie schodzi.
Zdjęcia nie oddają efektu na żywo.

audi1.jpg
audi2.jpg
audi5.jpg
audi6.jpg
audi7.jpg
audi8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wydech jest w planach, ale na razie inne wydatki trochę go blokują. Ale będzie, będzie. Jeszcze zawias najprawdopodobniej wpadnie - chyba Eibach.

A z nowości to w związku z tym, że padł głośnik w drzwiach zrobiłem upgrade o nowe głośniki Focal ISS200 na dystansach z MDF oraz dodatkowe wysokotonowe w słupki. Wszystko na zwrotnicach. Jakość dzwięku poprawiła się zdecydowanie. Mam obecnie 3G z ASS, czyli 10 głośników z subwooferem. Tył prawie całkowicie zredukowałem, zestaw Focal'a + sub na prawdę fajnie grają. Polecam takiego moda. Fabryczny wzmacniacz daje radę pod te głośniki - jest znacznie lepiej.


Długo się nic nie działo, zima brak czasu itd.
Wpadły na wiosnę nowe opony 255/35/19 Uniroyal Rainsport 3, w miarę rozsądne cenowo, na wodzie trzymają jak wściekłe, a na suchym dotychczas nic złego nie mogę powiedzieć, może są trochę głośne, ale nie ma tragedii. Wyglądają przy tym rewelacyjnie. ;D

uniroyal_19_1.jpg

Wreszcie również zamontowałem wydech i dyfuzor od S5, które leżały pół roku w garażu czekając na montaż. Teraz tył S5 wreszcie dopełnia przód. :D

wydechS5.jpg

Edytowane przez adamtower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę powoli o sprzedaży. W planach najprawdopodobniej C7, ale zobaczymy

http://allegro.pl/audi-a5-2-0-tfsi-abt-2x-s-line-s5-i6602181643.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku wpadła pełna korekta lakieru, nowa maszynka polerska Krauss P7 spisała się rewelacyjnie, pasty Menzerna oraz ceramika Duragloss'a  ;D Wyszło pięknie.
Wgrałem również mapy 2017 do navi  8)

 

20170618_085103.jpg

 

20170618_085242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dawałeś cleaner przed ceramiką bo ten dedykowany Duragloss Squeaky Clean praktycznie nigdzie nie jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2017 o 10:41, adamtower napisał:

Jak co roku wpadła pełna korekta lakieru,

Masz tam jeszcze coś lakieru jak co roku pełną korektę robisz ? :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FilemonKot napisał:

Jaki dawałeś cleaner przed ceramiką bo ten dedykowany Duragloss Squeaky Clean praktycznie nigdzie nie jest dostępny.

Duragloss Squeaky Clean - miałem jeszcze zapas z zeszłego roku :)

 

3 minuty temu, TOM3K napisał:

Masz tam jeszcze coś lakieru jak co roku pełną korektę robisz ? :huh:

 

Pełna, to za dużo powiedziane. Lakier cały rok utrzymuje w świetnej kondycji, więc tak naprawdę przez korektę uważam tylko odświeżenie i pozbycie się delikatnych rysek po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone sprężynki Eibach. Po przejechaniu dopiero ok 1tyś km siadło ok 2cm z przodu i 2.5cm z tył. Komfort na plus.

eibach1.jpg

eibach3.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bristol napisał:

Kiedy sprzedajesz? :D

Hehe, próbowałem sprzedać przez jakiś czas, ale ostatnio odpuściłem, zostawiam bo szkoda mi sprzedać dobrego auta po cenie złomu od handlarzy. Jak się trafi ktoś chętny to sprzedam. Bardziej z kaprysu, bo po 3 latach troszkę się znudziła i syn mi wyrósł, ale i tak jest super autem, więc nie ma ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adamtower napisał:

Hehe, próbowałem sprzedać przez jakiś czas, ale ostatnio odpuściłem, zostawiam bo szkoda mi sprzedać dobrego auta po cenie złomu od handlarzy. Jak się trafi ktoś chętny to sprzedam. Bardziej z kaprysu, bo po 3 latach troszkę się znudziła i syn mi wyrósł, ale i tak jest super autem, więc nie ma ciśnienia.

pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...