Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymienić tarcze ?


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Od smaru miedzianego pogiąć się nie pogną, ale jak powierzchnia piasty jest źle oczyszczona to jak najbardziej mogą mieć bicie...

Druciak na kątówke i jedziesz na lustro piastę, papierkiem ściernym można sobie po tyłku poszurować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu do rzeczy ma "gięcie się tarcz" ? :decayed: co to wgl jest ? ;P

Smar miedziany może dać taki sam efekt jak niewyczyszczona piasta czyli nierówna powierzchnia styku a co za tym idzie brak osiowości i bicie na kierwonicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idz i prowadz....a ty jak nie bedziesz patrzyl mu na rece to zdejmie stara tarcze , wsadzi nowa i w d*pie bedzie mial czyszczenie, bo jemu 50 innych aut czeka w kolejce....widziales jak je wyczyscilem ? nie ...

Piasty nie byly pordzewiale....

Zadnego bicia nie mam

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zadnego bicia nie mam

Jeszcze :decayed:

nie bulwersuj się, człowiek próbuje Cię czegoś nauczyć, przekazać wiedzę a Ty się unosisz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unosze sie tylko ja mma juz wyrobione zdanie o mechanikach i jak ktos mi mowi zebym do nich szedl to mi rece opadaja, bo albo sam cos robie, albo jade do kolegi ktory bardziej ogarnia temat, mechanik to tylko ostatecznosc...wczesniej mialem punto, wymienialem tarcze, piaste posmarowalemmasakrycznie duza iloscia smaru i nic nie bylo przez caly okres jaki mialem to auto , tutaj dalem go bardzo malo. Moge go nawet zetrzec bo bede miec teraz kilka dni wolnego, ale czy to cos da ? Serio uwazasz ze beda mi tarcze bily przez to ? Tam pare lat jezdzilem i nic sie nie dzialo,a piaste jakos zabezpieczyc chcialem

btw, jak sie odniesiecie do tego http://a4-klub.pl/index.php?/topic/18636-zasady-wymiany-i-docierania-tarcz-hamulcowych-kierunkowosc-klockow-hamulcowych/ i punktu nr 6 ?

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic od smaru się nie stanie pierwsze ze sam wypłynie na zewnątrz jak się dociśnie tarcze do piasty więc bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic od smaru się nie stanie pierwsze ze sam wypłynie na zewnątrz jak się dociśnie tarcze do piasty więc bez przesady

Dodatkowo piasta i tarcza nie powinny korodować tak jak poskładane "na sucho"... a jak zaczną korodować to wtedy prędzej będzie bicie.

Jak u siebie zdejmowałem stare tarcze (brembo) to było sporo korozji i innych syfów tak na powierzchni piasty jak i tarczy które stykają się za sobą.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbta jak chceta :D

Ja wiem, że 20 lat zajmujemy się tym, wymieniliśmy w tym czasie dziesiątki tysięcy kompletów i nigdy nikt nie wrócił z reklamacją ;)

A miedź na piaste zostawię szopkowym grzebaczom, którzy potem tłumacza się "Panie w kałuże Pan żeś wjechoł i się pogieły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 1000km przejechane, czekam az pojawi sie bicie :)

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unosze sie tylko ja mma juz wyrobione zdanie o mechanikach i jak ktos mi mowi zebym do nich szedl to mi rece opadaja, bo albo sam cos robie, albo jade do kolegi ktory bardziej ogarnia temat, mechanik to tylko ostatecznosc...wczesniej mialem punto, wymienialem tarcze, piaste posmarowalemmasakrycznie duza iloscia smaru i nic nie bylo przez caly okres jaki mialem to auto , tutaj dalem go bardzo malo. Moge go nawet zetrzec bo bede miec teraz kilka dni wolnego, ale czy to cos da ? Serio uwazasz ze beda mi tarcze bily przez to ? Tam pare lat jezdzilem i nic sie nie dzialo,a piaste jakos zabezpieczyc chcialem

btw, jak sie odniesiecie do tego http://a4-klub.pl/index.php?/topic/18636-zasady-wymiany-i-docierania-tarcz-hamulcowych-kierunkowosc-klockow-hamulcowych/ i punktu nr 6 ?

Nie porównuj tarczy w punto do 30cm średnicy wielkiej tarczy w a4. Trochę inne obciążenia na nią działają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem :) Jezdze i jedze i nic dalej nie bije ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ;)

Zabrałem się za wymiane łożysk przednich i poległem na zdjęciu tarczy przedniej z piasty, rozumiem że w A4 B6 nie ma już tej śrubeczki która trzyma tarcze do piasty, mam miejsce na tarczy na nią ale z tego co widze na roznych zdj to nie ma nagwintowanego otworu w samej piaście, tarcza chyba pordzewiała, od strony zewnętrznej jest ok ale od wewnętrznej częśc na mniejszej średnicy się troszkę posypała-klocek tam nie ścierał w ogóle.

Teraz moje pytanie, jakie macie patenty na zdjęcie przedniej tarczy w B6? normalnie powinna spaść po zdjęciu jarzma i zacisku z klockamia tutaj znok...młotek nie pomaga, spisuję ją i tak już na straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjales jarzmo to powinna tarcza zejść.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjales jarzmo to powinna tarcza zejść.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

No właśnie, widocznie jest porządnie zapieczona. Tak na logikę to dziwnie to rozwiązali, we wczesniejszych modelach jest mocowana tarcza na śrubkę torx, oczywiście później zakładając koło i wkręcając śruby tarcza mimo wszystko jest zamocowana do piasty ale zanim to nastąpi to może być niewielki eniespoasowanie otworów na tarczy z tymi nagwintowanymi na trzpieniu piasty.

Widocznie pozostaje mi potraktowanie tej tarczy jeszcze większym młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem i się tak będzie dało...

Wykręć śruby tarcza-piasta, ale zostaw zacisk z klockami, podnieś budę, odpal, zapnij bieg, żeby się kręciło (można nieco gazu) i przyhamuj, powinno się ukręcić zapieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...