Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymienić tarcze ?


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Pany tarcza tylnia seria 245 po sciągnieciu zacisku zejdzie czy trzeba te jeb... imbusy z jarzma tez odkrecać? Bo mam zacisk sciągniety i nie umiem jej ruszyć a nie mam imbusa 9 zeby odkrecic jarzmo - najwyzej jutro załatwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbus jest nr 8 a tarcze zdejmiesz bez odkrecania jarzma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś numer i gdzie można dostać kapturka/osłony plastikowej, śrub pływających zacisku z przodu, jedna mi gdzieś zginęła :/ a szkoda żeby ta śruba była nieosłonięta

a numer 17 chodzi

A46-10118.png

Edytowane przez mariuszbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 17 to plastikowy korek osłony prowadnicy,nawet mam 4szt od zacisku 288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jest jakiś numer i gdzie można dostać kapturka/osłony plastikowej, śrub pływających zacisku z przodu, jedna mi gdzieś zginęła :/ a szkoda żeby ta śruba była nieosłonięta
a numer 17 chodzi

Potrzebujesz nadal ten korek/zaślepkę ? Mi zostały po zestawie naprawczym zacisku, mogę Ci podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po regeneracji zacisków i wymianie tylnych tarcz u siebie. Robota nie jest bardzo skomplikowana, ale zeszło mi z tym calutki dzień.

Zaciski po odkręceniu szlifowałem szczotką drucianą zamontowaną na wiertarce stołowej. Piasty i jarzma szlifierką i wkrętarką , także ze szczotkami.

Żeby płyn nie wyciekał, zastosowałem patent z zablokowaniem wciśniętego pedału hamulca. Rzeczywiście nic nie wyleciało.

Tarcze zeszły z piast i wyszły bez problemu. Niestety nowych już nie dało się włożyć w ten sposób, a poległem na odkręcaniu jarzm. Imbus wyrobił śrubę, a ona nawet nie drgnęła. Wyczytałem, że tarcze da się włożyć, jak odkręcę piasty.

Niestety nie miałem imbusu 19mm więc musiałem jechać do Leroy kupić. Z tą śruba też nie było łatwo. Dopiero przy przedłużeniu ok. 1m rury udało się.

Z odpowietrzaniem tez było trochę zabawy. Najpierw po odpowietrzeniu samego tyłu, pedał był miękki i hamował bliżej podłogi. Pojeździłem trochę i jeszcze raz dźwignąłem, tym razem całe auto i odpowietrzyłem wszystkie koła (tylko z lewego tylnego zacisku poleciały jeszcze bąbelki.)

Do wkręcania tłoczków idealnie spasował się klucz do szlifierki.

Do smarowania el. zacisku używałem ATE Brake Cylinder Paste, a do montażu klocków ATE Plastilube. Płyn ATE SL6.

Żeby zdjąć segera z zacisku i wyjąć mechanizm tłoczka zakupiłem szczypce BASS Polska. Niestety końcówka szczypiec złamała się za pierwszym podejściem. Całe szczęście udało się przeszlifować to na nowo i klucz pasował.

Nie jestem pewien, czy wszystko wykonałem zgodnie ze sztuką, ale na razie wszystko działa sprawnie.

Kilka zdjęć z prac:

7qvxewzx.jpgomxkwdcq.jpg zevl5qwn.jpg u6fuohwb.jpg zn9jmnmo.jpg i75tozsi.jpg hp427bit.jpg v3vbo7de.jpg 5ypknxfk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zdejmować jarzm aby założyć nowe tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę nie chciały wejść do jarzm przy założonej pieście. Za grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sposobem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mnie poratuje odpowiedzią jakie klucze będę potrzebował do odkręcenia gumowych przewodów hamulcowych niestety wymagają wymiany. Moje zaciski to standard, przód 288mm a tył 245 mm.

Szukam i szukam i nic znaleźć nie mogę a nie chcę kupować całego zestawu kluczy na jeden raz.

Edytowane przez Szaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 & 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po wymianie tarcz i klocków (samodzielnie to robiłem) moje pytanie koledzy. Czy taka szczelina co jest miedzy klockiem a tarcza zniknie, czy może coś nie tak zrobiłem?

http://fs5.directupload.net/images/160615/rf97fihh.jpg

Edytowane przez kreczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiłes kolego? Czyli to się ułoży? Że klocek będzie cała powierzchnia dotykał tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obejrzałeś klockòw przed montażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki masz ścięte po bokach ,stąd szczelina ,zobacz sobie na foto w tej aukcji http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-audi-a4-b6-a6-c5-passat-b5-288-i4981969277.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich kluczy bede potrzebowal do wymiany tarcz przod w A4 B6 1.9 288 mm?

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...