Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy szyba przednia?


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

to jest TYP szyby pod BANG OLUFSEN

w B8 były tylko tzw. zielone szyby

Dziękuję za informację :hi:

A ma może ktoś rozpiskę numerów szyb. :decayed:

Bo JA w ETce nie mogę się wyznać która to która, bo tam wszystkie są "szyba czołowa (warstwowa) z ciemnym paskiem i okienkiem dla numeru nadwozia. :facepalm:

I jeszcze jedno czy szyby przedlift i polift czymś się różniły ? :eusathink:

Tak jest różnica, jest inny uchwyt pod sensor ale można kupić szybe ori.np. data produkcji 2015 ale ze starym uchwytem .Nawet wkleiłem link do aukcji zerknij wyżej.

A możecie mi podać dwa numery szyby :

- przed lift w wersji acoustic, pod kamerę line-asist, czujnik deszczu, czujnik światła

- przed lift w wersji acoustic, bez kamery line-asist, czujnik deszczu, czujnik swiatla

:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czy szyby przedlift i polift czymś się różniły ? :eusathink:

Tak jest różnica, jest inny uchwyt pod sensor ale można kupić szybe ori.np. data produkcji 2015 ale ze starym uchwytem .Nawet wkleiłem link do aukcji zerknij wyżej.

Czyli jeśli kupię poliftową szybę do przedlifta, to czeka mnie wymiana czujnika, jak rozumiem?

Czujnik poliftowy zadziała w przedlifcie?

Szukam szyby pod Lane Assist i ciężko z tym, trafiłem na jedną ale polift...

EDIT: trochę tych szyb jest, ale używki, boję się trochę taką wstawiać, kurcze.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szybie poliftowej jest inny czujnik i uchwyt mocowania lusterka wstecznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem tydzień temu szybę, na starej był paskudny odprysk a i dokładam sobie m.in. Lane Assist.

Za nową, akustyczną, przystosowaną pod Lane Assist, produkcji Saint Gobain Sekurit, zapłaciłem w sumie z wymianą ~1k zł.

Co ciekawe, przy sprawdzaniu cennika okazało się w firmie zajmującej się tematem (Interglass w Bielsku-Białej przy Krakowskiej) że różnica cenowa między zwykłą a akustyczną wynosi ok. 5 zł.

ASO życzy sobie za samą szybę ~1500 zł netto. Producent ten sam co ORI, ale nie mam loga Audi i nie ma pasa w górnej części. Za to płacę mniej niż połowę tego co w ASO i mam akustyczną - może to tylko efekt placebo, ale wydaje mi się, że jest różnica - dźwięki zewnętrzne zdają się dobiegać teraz zdecydowanie z boków (drzwi - a i te będę wkrótce wygłuszał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w b8 występowały grzane przednie szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na szyby marki guardian lub fyuao?? - bede zmieniał czołowa i gosc ww marki mi poleca:)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może mi podać numer przedniej szyby na max opcji, chodzi mi o sensor deszczu i zmierzchu.

Chce wymienić w ramach ubezpieczenia... W NL jest możliwość dopłaty różnicy w cenie :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę nieco temat. Czeka mnie wymiana przedniej szyby w a4 b8 2012. Stoję przed dylematem: albo z własnej kieszeni wyłożyć np na Saint Gobain Sekurit albo zrobić z ubezpieczenia auto szyby, ale tu wchodzą w grę albo jakieś chińskie zamienniki (nie wiem nawet jak zapisać ich nazwę) albo nordglass (ale to się okaże po zgłoszeniu szkody i decyzji Hestii).

Byłbym wdzięczny za jakieś opinie na temat wyżej wymienionych marek, czy ktoś użytkuje i jak się spisują, ewentualnie jakieś sugestie na temat innych producentów.

Trochę poczytałem i widziałem sporo narzekania na nordglass, że niby łatwo się rysuje, ale wpisy sprzed kilku lat, więc może coś się zmieniło w temacie i jakości tych szyb. Za sekurita w Szybexie w Częstochowie powiedzieli mi 700-750 zł szyba plus robocizna, więc tragedii nie ma, ale wiadomo, lepiej mieć te pieniądze niż nie mieć.

Edytowane przez piter_00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszek...

Dwa dni temu dostałem kamieniem w przednią szybę, powstał odprysk z którego już poszły 4 półcentymetrowe pęknięcia. Aktualnie siedzi SGS akustyczna i na taką chciałbym wymienić. Mam AC i raczej z tego skorzystam, jeśli utrata zniżek nie będzie zbyt bolesna. Zdziwiła mnie tylko cena tej szyby w ASO, w Opolu podał mi cenę ok 3300 zł z robocizną. Jest to możliwe, skoro wcześniej kolega Winger pisał, że koszt 1500zł netto + robocizna?

Dzwoniłem też do częstochowskiego Szybexu i podali mi koszt za tą samą szybę około 800zł z robocizną, czyli jak wyżej pisał piter. Czy oprócz braku znaczka audi może być jeszcze jakaś istotna różnica (np. spasowanie, uszczelki) po wymianie w innej firmie, zamiast w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płacisz AC to wymagaj, ja bym w ASO wymieniał w dodatku jak to odbędzie się bezgotówkowo. Tylko sprawdzić ile zniżek stracisz na AC.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopłata za znaczek image.png na szybie to jedyne 2500zł, ale mamy kawę gratis ;)

Oprócz AC mam dodatkowy pakiet na szyby, bez wpisu w rejestr napraw UFG i bez straty zniżek. Niestety tylko w wybranych warsztatach ubezpieczyciela i na tanich zamiennikach...

Wychodzi na to, że zostaje mi wymiana szyby bezgotówkowo w ASO z głównej sumy ubezpieczenia AC, a zniżkami będę się martwił w przyszłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiadomo czy warto. Na zniżkach ile stracisz? Pewnie więcej jak jest warta szyba. To jest śmieszna, mamy AC za które płaci się krocie, a z którego nawet skorzystać nie można bo będzie się płacić jeszcze więcej.. patologia ubezpieczeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, resiak82 napisał:

Witam. Może ktoś z kolegów podać namiary na pewną firmę, która wymieni mi przednią szybę? Poznań i okolice

Przecież firm od szyb jest zatrzęsienie.  Szybko sobie wygooglujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z odpryskiem na przedniej szybie. Niestety w takim miejscu, ze znacznie razilo to w oczy.

Wymiana szyby w A4 B8 607zł (szyba + robocizna) w pilkingtonie. Wrażenia?

Poza delikatnie musniętą szybą klejem przy brzegu (umyłem rozpuszczalnikiem po powrocie do domu), to zero problemów - przejechane na niej dopiero 10k km, ale uważam, że za taki koszt jak najbardziej - A jak mi ktoś powie przy sprzedaży, że szyba nieoryginalna i będzie chciał zejść z ceny - prosze bardzo, możemy zejść z ceny całą różnicę tego co zapłacił bym w ASO za znaczek Audi. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalnia proponuje mi naprawę odprysków, mam 5 takich  lub wymianę szyby (z ubezpieczenia szyb). Szyba jest marki FY. Zastanawiam się co zrobić. Lubię swoja szybe, jej minus ze jest troche wypiaskowana pod swiatlo w nocy to widać, natomiast nie ma rys. Autem robię duże przebiegi po kilkadziesiąt tys rocznie. Boje sie ze zaloza cos miękkiego co porysowane bedzie zaraz.

Edytowane przez Sowa80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymieniłem przednią szybe na St Gobain Sekurit bez loga Audi. Szyba bardzo wierna oryginałowi. Przy okazji obok stał Citroen z wymieninym Pilingktonem i też mial częściowo wystający kokpit poza maskujący pas. Trochę lipnie to wyglądało. Trochę popytalem szybiarzy i wszyscy zalecal SGS albo chińskie premium Fuyao.

Przy okazji wymiany nalezy patrzeć na ręce szybiarzom u mnie krzywa byla górna szczelina dylatacyjna i musieli e pocie czola ją naciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...