Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co wsadzić do AHU


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz odcinki, tryb awaryjny to auto jest nie sprawne, założysz wtryski będzie jeszcze bardziej wyraźny problem. Problemem moze być turbo, przepływka czy masa innych pierdół, zanim coś zaczniesz modzić zrób porządna diagnostyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze najpierw musi wszystko grac :) . Myslałem ze przed samym softem bede musiał jeszcze sprawdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz odcinki, tryb awaryjny to auto jest nie sprawne, założysz wtryski będzie jeszcze bardziej wyraźny problem. Problemem moze być turbo, przepływka czy masa innych pierdół, zanim coś zaczniesz modzić zrób porządna diagnostyke

dokładnie ,dobrze kowi pisze ,zresztą jak byś pojechał na chipa i jak by auto nie było sprawne podziekowali by ci lub zaproponowali naprawe oczywiscie za $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo ;) za darmo nic nie ma ;) a jak zrobię logi to ktoś mi to pomoże rozszyfrować?

Edytowane przez Tomaszia4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina postaram się zrobić jak najszybciej może jutro się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bede zakładać nowego tematu a mam pytanie . Posiadam Ahu z softem , jak wiadomo mocy z czasem braknie a zwłaszcza jak sie jezdzi na 225 . Planuje w najbliższym czasie zmienić turbo i wtryski a potem jechać na korekte softu . Pytanie moje brzmi jakie trubo wsadzić ? od AWX czy może jakąś hybryde stworzyć o ile to możliwe ?:) oraz czy cooler frontowy bedzie potrzebny po tych modyfikacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC i turbo to już jest zabawa, wymień wtryski, doprowadź do ładu silnik i czipa, po twoich planowanych wymianach jeżeli i silnik i czip nie będzie zrobiony jak należy to wcale lepiej nie będzie się odpychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym 1Z z przebiegiem ponad 550 tys km wymieniłem wtryski na używane z AFNa, wywaliłem kata i egr, doprowadziłem silnik do ładu i soft od Kostrza. Po tym zabiegu 1Z objeżdza AFN i AJM.

Pojeździłem na tym modzie około roku i padł wtrysk, dałem wszystkie do regeneracji do Nadarzyna. Po naprawie i zamontowaniu sprawnych wtrysków odczucie jest takie jakby doszło kolejne 10PS :wink:

Odnośnie turbo do 1Z/AHU widziałem hybrydy ze środkiem z AWX 130, ale kto to robi to nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest podobno zrobiony nie przezemnie bo ja już go kupiłem z softem ale 110 spokojnie objezdzam , jaka moc jest po sofcie dowiem sie prawdopodobnie po hamowni ktora odbedzie sie 25.10 . Po logach można jakos stwierdzić czy soft jest zrobiony "poprawnie?" jeżeli tak jaką grupe musze zlogować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-jeśli odcina turbo to żadna przepływka a czujnik doładowania turbiny N75.U mnie w AHU odcinało przy 120km/h--.wymieniłem i jest jak powinno.Wiedzy nabyłem oczywiście na tym forum.----zapytam się jeszcze- czy do AHU można włożyć wtryski 216 Bosch albo Bosio ?

Edytowane przez Kenek_2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, można :) Nie koniecznie musi być zawór N75 :) ja już u siebie też ten problem rozwiązałem, a powodem tej odcinki było przeładowanie turbiny tak była ustawiona że miała 2.5 bara na kompie . Ktoś sie przedemną ładnie bawił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 to zawor regulacji turbiny a nie czujnik. Czujnik cisnienia doladowania jestna plastikowej rurze miedzy intelooclerem a kolektorem dolotowym. Od niego tez moze odcinac turbo jezeli pokazuje zle wartosci. A jak bedzie geometria zapieczona to nawet czujniki z ameryki nie pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AHU raczej geometria się nie zapiecze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...