Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

I u mnie prawa strona.Tak od 3 miesięcy,raz działało raz nie(zazwyczaj jak wsiadłem do nienagrzanego auta to działało,pózniej już nie),ale od miesiąca już wogóle nie działa.Myślę,że luty się poluzowały ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś wstawiał diody z przezroczystą soczewką.. warto je objechać drobnym papierkiem, żeby się lepiej światło rozchodziło. Jak miałem wcześniej passata to całe podswietlenie zmieniłem na blue :) pieknie wygladało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś wstawiał diody z przezroczystą soczewką.. warto je objechać drobnym papierkiem, żeby się lepiej światło rozchodziło. Jak miałem wcześniej passata to całe podswietlenie zmieniłem na blue :) pieknie wygladało :)

nie tyle objechac co zpilowac na plasko grona czesc diody ale to prawie to samo :) jak ktos zacznie pilowac juz wlutowana diode to ma gwarancje ze dioda odleci i po robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grazny za ten temat.

Naprawilem swoj wlacznik. Jak kupilem auto w marcu, to jeszcze cos poblyskiwalo czasem, ale szybko padlo calkiem. Jedna uwaga. U mnie byla dodatkowa dioda pomiedzy ta gorna a prawa. Tzn tak jakby kazdy z trzech symboli( O, sw pozycyjne, sw mijania mialy swoja wlasna diode. Ta od swiatel mijania byla zepsuta. Zalozylem niebieska. Lepiej ja widac w dzien. Trzeba uwazac przy lutowaniu i zdejmowaniu diody. Mi sie odspoila czesc sciezki. Na szczescie cos tam jeszcze zostalo i do tego nowa dioda jest "lutnieta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda do d*py ale wziąłem się w końcu za prawą stronę przełącznika-z rozebraniem i złożeniem nie było problemu tyle,że pocałej operacji jak nie działało tak nie działa. :(

Czy ma może na to wpływ,że diody które wlutowałem są minimalnie większe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda do d*py ale wziąłem się w końcu za prawą stronę przełącznika-z rozebraniem i złożeniem nie było problemu tyle,że pocałej operacji jak nie działało tak nie działa. :(

Czy ma może na to wpływ,że diody które wlutowałem są minimalnie większe???

nie ma to wplywu ale wazne zeby nozki diody byly jak najkrotsze z drugiej strony plytki

zmieniales kolory diod na inne niz ori ? dobrze polutowales diody zgodnie z polaryzacja ? pomierz miernikiem czy wszedzie jest przejscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda do d*py ale wziąłem się w końcu za prawą stronę przełącznika-z rozebraniem i złożeniem nie było problemu tyle,że pocałej operacji jak nie działało tak nie działa. :(

Czy ma może na to wpływ,że diody które wlutowałem są minimalnie większe???

nie ma to wplywu ale wazne zeby nozki diody byly jak najkrotsze z drugiej strony plytki

zmieniales kolory diod na inne niz ori ? dobrze polutowales diody zgodnie z polaryzacja ? pomierz miernikiem czy wszedzie jest przejscie

No właśnie zle zrobiłem bo zle kierunki polutowałem-poprawiłem ale...

wlutowane diody są koloru mocnej czerwieni i po włączeniu świateł różnica jest dość duża

z tymi po lewej.Zaraz jadę dokupić podobne bo tamtych prawie nie widać...[br]Dopisany: 16 Październik 2009, 15:03_________________________________________________

Pogoda do d*py ale wziąłem się w końcu za prawą stronę przełącznika-z rozebraniem i złożeniem nie było problemu tyle,że pocałej operacji jak nie działało tak nie działa. :(

Czy ma może na to wpływ,że diody które wlutowałem są minimalnie większe???

nie ma to wplywu ale wazne zeby nozki diody byly jak najkrotsze z drugiej strony plytki

zmieniales kolory diod na inne niz ori ? dobrze polutowales diody zgodnie z polaryzacja ? pomierz miernikiem czy wszedzie jest przejscie

No właśnie zle zrobiłem bo zle kierunki polutowałem-poprawiłem ale...

wlutowane diody są koloru mocnej czerwieni i po włączeniu świateł różnica jest dość duża

z tymi po lewej.Zaraz jadę dokupić podobne bo tamtych prawie nie widać...

Pytanie do elektroników:

Polutowałem wszystkie czerwone diody(wymieniłem wszystkie)i...

wszystkie świecą tyle,że felerne prawe świecą po odpaleniu zimnego silnika jakieś 30 sek.

po czym gasną.Gdy auto jest zimne po jakimś czasie znowu to samo...

Lutowałem-poprawiałem kilka razy i d*pa-dzień świstaka sytuacja bez zmian.

Wiem,że to już robi się nudne ale co ja mam powiedzieć-aż mi w nabiale pstryka...

Gdzie może tkwić przyczyna??? :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temacik, bo dzięki niemu "zeSWAPowałem" swój stary, zniszczony włącznik który nadawał się do wymiany (spalona dioda, powycierany)

na "aledrogo" za 85zł kupiłem prawie nowy do B7 (8E0941531C), przerzuciłem z niego całą górę wraz z płytką diodową do swojego i wszystko działa, bez żadnego lutowania

mam teraz nowy włącznik z zieloną diodą ;)

biorąc pod uwagę fakt że w ASO Danelczyk nowy to wydatek 384,20zł to za 85zł i 15 min pracy rzeczywiście mała rzecz może bardzo cieszyć ;)

Wielkie THX dla autora tego tematu, bo dzięki niemu zaoszczędziłem kilka "groszy" na manetkę do pełnego FIS-a(60zł), która na dniach powinna być już w moich rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

zwróćcie uwagę że przełączniki mocno potaniały i nie ma problemu żeby dorwać za 120zł więc pewnie niewielu będzie chętnych do naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRazny świetna robota :good: i wielki szacun dla Ciebie :notworthy:

Właśnie dzisiaj wymieniłem diodę w swoim wyłączniku, robota dla aptekarza ale się udało. Faktem jest, że Twój post jest bardzo pomocny.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie czy te diody beda dobre ?? bo u mnie tez nie pali sie podświetlanie górne od włącznika świateł

http://www.allegro.pl/item871113362_diody_led_czerwone_3mm_dyfuzyjne_gratis.html[br]Dopisany: 25 Styczeń 2010, 13:50_________________________________________________Witam to jesczze raz ja. dzisiaj wyciagnelem ten wylacznik/wlacznik swiatel zdjelem pierwsza ta ramke co sa na niej ikony 0 postojowe i mijania. odchaczylem 4 zaczepy tej drugiej obudowy duzej. Zostalo mi tylko wyciiagnac ten czpien i jakos go nie moge wycignac ze srodka drugiej czesci. ktos wie ja wyciagnac to?? bo nie chce ciagnac na sile zeby czegos nie urwac... czekam na odp dzieki i pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis bardzo przydatny, jestem świeżo po przeszczepie :kox: Tak na ,marginesie dla tych , którzy będą chcieli w przyszłości robić tego typu operacje. Włącznik o numerze 8E0 941 531 C wizualnie nie różni się od włącznika o numerze 8E0 941 531 A. W środku jest jednak inaczej :gwizdanie: . Byś może to właśnie powoduje te fixowanie nowego włącznika u osób które miały poprzednio ten sam włącznik ale jednak inny. Załączam 2 foty, na których widać różnicę w budowie :hi:

http://yfrog.com/b749389835j - modul wlącznika o numerze 8E0 941 531 A

http://yfrog.com/eo74318317j - moduł włącznika o numerze 8E0 941 531 C

Pozdrawiam i cierpliwości życzę bo się przydaje, jak pierwszy raz się takie rzeczy robi. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś sobie własnie pomalowałem wytracie na przełączniku.

Rozebrałem przełącznik

0e39787e523e411amed.jpg

Nie mogłem znaleść drugiego ząbka trzymającego przycisk i musiałem troche więcej porozbierać żeby zobaczyć gdzie on jest :D

397abc08427b424amed.jpg

Obkleiłem taśmą papierową te miesca które są podświetlane i pryskałem delikatnie matowym sprajem, zapruszając to tylko, kilka razy.

Efekt zadowalający.

2b4c7f6e3da64f63med.jpg

Trzeba sie przyjrzeć zeby zobaczyć różnice, i na pierwszy rzut oka nic nie widać przy otwarciu drzwi.

Troche słabe zdjęcie komórką bo już było ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ temat włącznika świateł przewijał się w tematach takich jak >>TEN<< lub >>TEN<< i nie został do końca wyjaśniony postanowiłem się trochę pobawić i zostawić coś dla potomności...

Musimy zacząć od wyciągnięcia modułu... jak to opisali koledzy jest to czynność wyjątkowo prosta i przemyślana...

wystarczy tylko mocno wcisnąć przycisk i przekręcając go w stronę włączenia świateł postojowych pociągnąć do siebie...

osobiście używałem dość sporej siły zarówno w celu wciśnięcia jak i przekręcenia.

Jak już mamy moduł w ręku - należy rozłączyć kostkę (2 zaczepy po obu stronach)

2120046f0746dbf8m.jpg

po zabraniu modułu w jakieś wygodniejsze miejsce musimy ściągnąć osłonę (3 zaczepy naokoło)

1b2b114c097994dcm.jpg ffb8f2769a1e5ffbm.jpg

następnie zabieramy się za rozłączenie 2 głównych części modułu... (4 zaczepy podważyć naokoło)

f18b26c12a9a3164m.jpg

Doszedlem do tego etapu i jeszcze na czyms sie trzyma.. Wyglada jakby na tym trzpieniu. Moze ktos podpowie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ temat włącznika świateł przewijał się w tematach takich jak >>TEN<< lub >>TEN<< i nie został do końca wyjaśniony postanowiłem się trochę pobawić i zostawić coś dla potomności...

Musimy zacząć od wyciągnięcia modułu... jak to opisali koledzy jest to czynność wyjątkowo prosta i przemyślana...

wystarczy tylko mocno wcisnąć przycisk i przekręcając go w stronę włączenia świateł postojowych pociągnąć do siebie...

osobiście używałem dość sporej siły zarówno w celu wciśnięcia jak i przekręcenia.

Jak już mamy moduł w ręku - należy rozłączyć kostkę (2 zaczepy po obu stronach)

2120046f0746dbf8m.jpg

po zabraniu modułu w jakieś wygodniejsze miejsce musimy ściągnąć osłonę (3 zaczepy naokoło)

1b2b114c097994dcm.jpg ffb8f2769a1e5ffbm.jpg

następnie zabieramy się za rozłączenie 2 głównych części modułu... (4 zaczepy podważyć naokoło)

f18b26c12a9a3164m.jpg

Doszedlem do tego etapu i jeszcze na czyms sie trzyma.. Wyglada jakby na tym trzpieniu. Moze ktos podpowie :decayed:

jesli trzyma na trzpieniu to robisz mniej wiecej cos takiego:jedna dlonia lapiesz spod calego modulu a druga chwytasz za przelacznik od gory.Teraz delikatnie z wyczuciem pociagasz dwie czesci w przeciwnych kierunkach ale przy tym powoli przekrecasz przelacznik w prawo.Pamietaj w jakiej pozycji byl przelacznik przy wyciaganiu trzpienia z dolnej czesci obudowy.Pomoze Ci to w bardzo szybkim zlozeniu wszystkiego do kupy.Jesli nie zapamietasz bedziesz sie dlugo gimnastykowal zeby wszystko zlozyc dobrze i zrobic to tak zeby zaswiecaly sie odpowiednie lampy.Bledne zlozenie skutkuje tym ze lampy zapalaja sie same lub nie dzialaja wcale.Gdyby to co napisalem nie pomoglo,najlepiej wstaw fotke co juz rozebrales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie ktos czy gorne plastki pasuja z innego auta (VW,A6 ??) - bo u mnie elektronika jest dobra tylko ta powycierana tarcza z ikonkami mnie drazni :( - moze mozna zamienic ja od innego audi albo np skody octavii? tzn ten : http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ffb8f2769a1e5ffb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie ktos czy gorne plastki pasuja z innego auta (VW,A6 ??) - bo u mnie elektronika jest dobra tylko ta powycierana tarcza z ikonkami mnie drazni :( - moze mozna zamienic ja od innego audi albo np skody octavii? tzn ten : http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ffb8f2769a1e5ffb

podejrzewam ze bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...