Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ponieważ temat włącznika świateł przewijał się w tematach takich jak >>TEN<< lub >>TEN<< i nie został do końca wyjaśniony postanowiłem się trochę pobawić i zostawić coś dla potomności...

Musimy zacząć od wyciągnięcia modułu... jak to opisali koledzy jest to czynność wyjątkowo prosta i przemyślana...
wystarczy tylko mocno wcisnąć przycisk i przekręcając go w stronę włączenia świateł postojowych pociągnąć do siebie...
osobiście używałem dość sporej siły zarówno w celu wciśnięcia jak i przekręcenia.

Jak już mamy moduł w ręku - należy rozłączyć kostkę (2 zaczepy po obu stronach)



===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/64876-all-b6-instalacja-diody-podswietlajaca-ikonke-swiatel-pozycyjnych-w-wlaczniku-swiatel/#entry969730


2120046f0746dbf8m.jpg

po zabraniu modułu w jakieś wygodniejsze miejsce musimy ściągnąć osłonę (3 zaczepy naokoło)

1b2b114c097994dcm.jpg ffb8f2769a1e5ffbm.jpg

następnie zabieramy się za rozłączenie 2 głównych części modułu... (4 zaczepy podważyć naokoło)

f18b26c12a9a3164m.jpg 4c23ed31e49d67fcm.jpg

i mamy już wszystko na wierzchu...

241449d24282731am.jpg b3755985319afbe2m.jpg a4e4b1b2cfd15faem.jpg

oraz interesujący nas moduł oświetlenia...

4290562086eeb680m.jpg

płytka ta jest wciśnięta w widoczne poniżej blaszki (służące do przewodzenia prądu)

5545a9ecba3ae612m.jpg

po jej wyciągnięciu mamy dostęp do diod...

214b21b55d317d7bm.jpg

i możliwość ich wymiany...

ce521db83db9cdf9m.jpg

Jeśli chodzi o składanie to przyznam szczerze że było ciężko... dopiero za 4tym razem udało mi się złożyć wszytko tak żeby w końcu zadziałały halogeny i przeciwmgielne (nie dało się przycisku wyciągać)... i drobna uwaga... plastik znajdujący się w środku tego zdjęcia:

4290562086eeb680m.jpg

nie jest połamany... zwróćcie uwagę że on się w rzeczywistości składa z 3 części... więc nic nie zepsuliście (dopiero po posmarowaniu klejem zauważyłem że to niepotrzebne) jeśli dowiem się co może być zamiennikiem diody (a może ktoś wie?) to umieszczę info w tym temacie... na razie wszystko złożyłem do kupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota.wlasnie na dniach tez wyciagne swoj bo spalila mi sie dioda z prawej strony.jak sie dowiesz co to za dioda tam siedzi to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz "0" podświetlone w połowie z lewej, a z prawej ciemność to identycznie jak u mnie... 2 diody nie palą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak mam.czyli widac ze to jakis feler jest po prawej stronie :evil: a wiesz moze jakie tam diody ida??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to wiem tylko że czerwone :polew:

boję się jednak że to może być wina zasilania (tam skąd wychodzą te metalowe podpory do płytki) - wtedy byłby problem...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez moze byc.ale to mozna bardzo latwo sprawdzic.podlacz rozebrany wlacznik,miernik w raczke i bedzie wszystko wiadomo.ja jakos narazie nie mam checi aby dobrac sie do tego ale jakos wkoncu bede musial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac to standard u mnie i u kumpla tak samo sie przepalila ta prawa od podswietlenia. a ze kumpel zainwestowal w nowy wlacznik bo stary byl obdrapany to mialem komplet diod. jedyne na co musze zwrocic uwage to to ze ciezko bylo je wylutowac bo sie topily wiec delikatnie i z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sama wymiana diod pomogła? (dwie prawe wymieniłeś?)

bo jeśli tak to dobry znak... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna tylko wymienilem, wygladala na peknieta, mechanicznie uszkodzona??? w tym wlaczniku z ktorego bralem diody byla podobna sytuacja, kumpel dotknal nozke diody lutownica a ona sie rozleciala na dwa kawalki. doszlismy do wniosku ze maja wade fabryczna?!?!?! w nastepnej zmniejszyl temp lutownicy i wyszla bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle diody 3 mm dostepne w KAZDYM lepiej zaopatrzonym sklepie sklepie.Tylko nie kupujcie tych najtanszych i diody dyfuzyjne bo clear moze byc za mocna.Osobiscie u siebie wymienilem diode podswietlajaca ikonke swiatel mijania na kolor zielony :> koledzed tak sie spodobala ta konfiguracja ze rozebral to wyciagnal dobra diode i wstawil zielona zamiast czerwonej ktora jest wylozone wiekszosc auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wlasnie zmienilem diode w moim przelaczniku.okazalo sie ze pierwsza dioda od prawej u gory nie laczyla i przez to nie swiecila druga dioda od prawej,najwidoczniej polaczone sa szeregowo jak jedna sie spali to druga nie swieci.przy skladaniu przelacznika jest niezla zabawa <zly><zly> ale jakos udalo sie to zlozyc aby dzialalo,tylko ze ciezko sie teraz wlancza halogeny...nie wiem czy zle zlozylem czy moze trzeba cos tam nasmarowac???

aha zeby wyciagnac przelacznik nie trzeba uzywac duzo sily.wystarczy lekko wcisnac przelacznik,schowa sie lekko i przekrecic lekko w prawo(przelacznik bedzie pomiedzy zerem a pierwsza kontrolka) i pociagnac lekko do siebie i juz go mamy:P

aha tej oslonki co jest mocowana na trzy zaczepy nie trzeba sciagac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij i pobaw się jeszcze raz... musi chodzi gładko a tak to może kiedyś przestać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz go z 50 razy rozbieralem i albo dziala bez mozliwosci wlaczenia halogenow,albo dziala ciezko z halogenami tzn w prawo idzie leciutko ale zeby wlaczyc halogeny to trzeba ciagnac do gory i juz jest troche ciezej.kupie jutro jakis smar i nasmaruje moze pomoze

jupi udalo sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem,z tym że mi raz swieci a raz nie prawa strona i nie mam pojecia co to moze byc... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle diody 3mm a raz ci swieci albo nie dlatego ze dioda jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli ktos z was ma na zbyciu wlacznik swiatel do a4 b6 to chetnie kupie.Obojetnie w jakim jest stanie wizualnym byle srodek byl dobry i dzialalo podswietlenie ikonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po udanym przeszczepie :)

male a cieszy :)

tez mialem ta wersje co bez przekrecania caly czas swieci, pozamienialem i wszystko git

dzieki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...