Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Natężenie światła LEDów we włączniku można nieco przyciemnić wklejając w środek pasek /lub dwa jeden na drugi/ taśmy malarskiej. Ja tak zrobiłem z przyciskiem ESP , który dość odróżniał się podświetleniem od wizytownika , kubka i RNSE. Teraz świeci jednakowo z pozostałymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podsunięcie pomysłu :hi:faktycznie teraz dużo lepiej to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś tak że po zmianie na włącznik z A4 b7 nie działało tylne światło przeciwmgielne? Patrzyłem miernikiem i prąd nie dochodzi do żarówki przeciwmgielnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysy1991 a na starym włączniku działało ?

Masz hak ? Jeśli tak to może kwestia przepięcia wtyczki, bynajmniej ja tak miałem że musiałem rozebrać lewy tylny boczek i tam przepiąć aby działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim przypadku padła dioda zielona od pozycji? W zadnym położeniu wlacznika nie swieci. Wlacznik ori z koncowką B niedawno zalozony.

I teraz nie wiem czy ma spaloną diode czy po prostu w ttm wlaczniku nie ma podswietlenia pozycyjnych

20190503_202121.jpg

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalona czerwona dioda. Zielona była w B7.

Swoją drogą, to tak styranego włącznika, to jeszcze nie widziałem.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik kupiony za psie pieniadze. Chcialem kupić ori. Wlasnie go reanimuje i odswiezam. Czyli co w miejscu pozycyjnych jest czerwona dioda? To w takim razie przelutuje ze starego ori zieloną i bedzoe jak z B7

Ciekawe, ze w ttm temacie

Jest mowa że byly tez wlaczniki swiatel seryjnie bez diody pozycyjnych, pozniej zastosowali czerwoną, a w B7 zieloną. Moze w moim przypadku wogole tej diody nie ma

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pierwsze słyszę. Rozbierz i zobaczysz. To 5 sekund roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z żywotnością nowych zamienników których ceny w internecie wynoszą między 40 a 120 zł? Czy może lepiej kupić sprawną używkę i tylko front podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Morales_1990 napisał:

Jak z żywotnością nowych zamienników których ceny w internecie wynoszą między 40 a 120 zł? Czy może lepiej kupić sprawną używkę i tylko front podmienić?

Ja mam od prawie roku zamiennik i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w a4 b6 wlacznik bez auto i założyłem modul drl leopard z czujnikiem swiatla wszystko działa ok tylko jest blad w module centralnej  elektryki bo na zero świecą swiatla jak czujnik wykryje zmrok i zastanawiam się czy jak założył bym wlacznik auto bez przeróbek instalacji to ustawiając na auto wyeliminuje ten błąd. Czy ktoś może przerabial temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będzie błąd, bo MCE dostaje info o położeniu włącznika poprzez fioletowy kabelek.
Jedyna rada, to mała ingerencja w instalację z diodami (w kierunku zaporowym do modułu) by napięcie nie wracało się do MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...