Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem podrapany włącznik i padnięte poświetlenie,miałem go zrobić ale zdecydowałem się zmówić tzn znajomy zamówił mi, na ebaju włącznik w cenie ok 60zł z przesyłką z Hongkongu ,przesyłka szła 3tyg,sprzęt działa b.dobrze i wygląda super,i nie będzie się wycierał bo nie jest pokryty tym badziewiem co fabryka wypuszczała.

Z Hongkongu mam też pokrywę podłokietnika ,w starej połamało się zamknięcie,pokrywa jest pokryta sztuczną skorą ,sciskajac zawiasy wymontowałem starą i zamontowałem nową i pasuje super

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zabieg totalnie banalny :) Z wyjęciem przełącznika, przelutowaniem diody, złożeniem do kupy, zapodaniem do samochodu i "testem" ;) zeszło się góra 30 minut.

Też miałem brak podświetlenia z prawej strony. Przepalona była jedna z dwóch diodek a jak wspomniał któryś z Kolegów są one szeregowo polutowane więc i druga nie świeciła choć była sprawna. Diodkę wziąłem zwykłą 3mm czerwoną jakich pełno w każdym sklepie z rumplami elektronicznymi.

Delikatne otarcia, które były na rancie wyłącznika zamazałem zwykłym matowym markerem niezmywalnym i nic nie widać :)

Polecam zabieg, bo zajmuje chwilkę a efekt, radość i satysfakcja bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker nawet ten nie zmywalny z czasem też się niestety wyciera. Polecam zestaw naprawczy a przynajmniej kółko z ikonami . To wystarczy na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Marker nawet ten nie zmywalny z czasem też się niestety wyciera

wiem wiem, że to mało trwały sposób. Jednak troszkę wytrzyma. Dzienne mam zapalane automatem (długie na 30%) więc na okrągło nie majstruję przy wyłączniku a jednak zawsze nie widać białego przetartego paska na rancie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktos, jak zdemontowac ten element na pierwszym zdjeciu?male_5bf899f118ebcbd59ddd6cbf79a2d64.jpg

Bo chcialem sobie go wymienic i tą obwódke do okola niego, ale jak narazie wyjalem i zmienilem tylko tą obwódkę

male_68fc15610211f6cde8b39f7d105.jpgmale_f92c4038482c889d0004e4e1591.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć w lewo na przeciwmgielne przód i zdecydowanie ciągnij. Wychodzi dość łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic nigdzie odcinac/podcinac itd, da sie poprostu to wyjac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba. W warsztacie masz temat, gdzie podciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest rozbieralny więc ciąć nie trzeba, w zakładce wnętrze B6/B7 w zestawie naprawczym wyłącznika świateł na stronie 5 wrzuciłem link do pobrania jak go rozbierałem

nic trudnego, 5 min roboty :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie swieca sie ciagle halogeny i nie moge ich wylaczyc a po zatym nie dziala syglal zostawionych swiatel czy wymiana wlacznika pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tak wcześniej? Co kombinowałeś z włącznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie swieca sie ciagle halogeny i nie moge ich wylaczyc a po zatym nie dziala syglal zostawionych swiatel czy wymiana wlacznika pomoze?

Źle złożony włącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie po zmianie pokretla ciezko jest wlaczyc swiatla przeciwmgielne i jak wlaczam swiatla pozycyjne to swieci sie kontrolka od swaitel mijania i przy otwieraniu drzwi nie podswietla wlacznika swiatel

Edytowane przez adi55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,dziek iza info


dalej niemoge dosc ladu z wlacznikiem co ustawie to niemoge do pierwotnych ostawień wrucic,jest moze opcja wagiem zeby ustawic wlacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Musisz go dobrze złożyć. W sumie to jesteś mistrzem, bo ile razy rozbierałem, rak ani razu nie złożyłem źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak go ustawie jak ma byc i zeby go wyprostowac i zapiac to co trzeba zrobic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z poskładaniem tego wyłącznika.

Sytuacja jest taka, że wogóle nie mogę halogenów załączyć, a jak włączam postojówki no to odrazu załączają mi się światła mijania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...