Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem od kolegi na moment wyłącznik 8E0941531C, u mnie był 8E0941531A. Cały czas świeciło podświetlenie i światła postojowe. Czy to normalne? Czy mogę przylutować płytkę do styków, bo to chyba one nie łączą? Podświetlenie pokrętła miga jak wciskam przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem od kolegi na moment wyłącznik 8E0941531C, u mnie był 8E0941531A. Cały czas świeciło podświetlenie i światła postojowe. Czy to normalne? Czy mogę przylutować płytkę do styków, bo to chyba one nie łączą? Podświetlenie pokrętła miga jak wciskam przycisk.

Te włączniki, mimo że z wyglądu takie same, różnią się jednak "zawartością".

Tak więc dla ciebie tylko 8E0941531A

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ustaliłem, że problem leży na stykach, to one nie trzymają. Czy mogę to przylutować?

Jeśli jesteś pewny na 100%, że to wina luźnych styków, to oczywiście można to polutować, tylko ostrożnie z temperaturą, bo możesz przegrzać...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem włącznik i teraz jak go złożyłem to w lewo i w prawo kręci się OK a jak chcę włączyć halogen to już go nie mogę wyciągnąć do siebie.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę i to robię, rozebrałem go już z 10 razy i dalej to samo :no:[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2011, 15:45_________________________________________________Jest! Już wiem jak złożyć, trzeba tą część z pokrętłem wsunąć w pozycji wciśnięcia i przekręcenia czyli tak jakbyśmy wyciągali włącznik z samochodu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest! Już wiem jak złożyć, trzeba tą część z pokrętłem wsunąć w pozycji wciśnięcia i przekręcenia czyli tak jakbyśmy wyciągali włącznik z samochodu

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem sobie wymienić diodę podświetlającą tą kropeczkę w gałce na zieloną (bo czerwona mi i tak od dawna nie świeciła), ale po wlutowaniu ta kropeczka nadal nie świeci. Prawdopodobnie podczas lutowania albo przegrzałem diodę albo źle wlutowałem. Czy możecie mi wskazać prawidłową polaryzację dla tej diody? (najchętniej na którymś ze zdjęć płytki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed chwilą walczyłem ze swoim włącznikiem, podświetlenie AUTO raz świeciło raz nie.

Rozebrałem włącznik ale że nie chciało mi się czytać całego tematu, z racji późnej pory, i nie udało się rozłączyć tego trzpienia od pokrętła.

Do płytki dostałem się w inny sposób mianowicie zwalniając 4 zatrzaski z tyłu włącznika (w okolicy gniazda wtyczki) następnie wyciągnąłem całą zawartość z obudowy (styki funkcyjne przełącznika na wierzchu). W ten sposób nie ma problemu z ponownym składaniem i ustawianiem by wszystkie pozycje działały. Minus jest taki że nie ma dostępu do całej płytki ale potrzebna większość jest dostępna.

W moim przypadku znalazłem ewidentne zimne luty na rezystorach włączonych w szereg z diodą AUTO.

Wydaje mi się że większość usterek związanych z brakiem lub zanikającym podświetleniem sprowadza się do zimnych lutów a nie uszkodzonych diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że większość usterek związanych z brakiem lub zanikającym podświetleniem sprowadza się do zimnych lutów a nie uszkodzonych diod.

W moim przypadku na stówę była dioda

fajna pora na robotę włącznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radość ze znalezienia zimnych lutów była przedwczesna.

Okazało się że dioda też padła, zmyliło mnie to że na mierniku wyglądała na dobrą, nawet lekko się świeciła. Niestety jak dostawała większe napięcie to przestawała świecić.

Na razie wsadziłem jakąś 3 mm żółtą co miałem pod ręką ale coś mi się wydaje że słabiej świeci, trzeba będzie zakupić jakąś mocniejszą.

Chyba że ktoś ma zbędną oryginalną żółtą diodę od AUTO z b7 i mu nie jest potrzebna, chętnie przygarnę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie, dziś będę chyba też działał z włącznikiem. Do jakich pinów w przełączniku trzeba podać 12V aby sprawdzić na stole czy wszystko się ładnie świeci?? Do 10 (+) i 17(-)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś zmierzyłem się również z mrygającą diodą włącznika świateł, diode dobrał mi sprzedawca w elektronicznym, przeźroczysta ale nieprzeszkadza, kolega wymienił mi ją- niechiałem się sam za to brać ponieważ można przepalić ścieżki.Bawił się z tym około półgodziny najpierw jedna dioda nieświeciła przełożył ją bo myślał że może pomylił + z - nic to niedało, później druga dioda też przekładka.....Jak się okazało 2 nowe diody były jakieś trefne poprostu nieświeciły dopiero trzecią przylutował wcześniej ją sprawdzając i zaczeło śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem, że u mnie też powinna świecić ostatnia ikonka po prawej - oznaczenie pozycji świateł mijania ? Ponieważ ostatnio się przyjrzałem i ustawiając włącznik na ostatniej pozycji wspomnianej (światła włączone - bix skrętny) ikonka nie świeci, poza tym cała reszta włącznika świeci na czerwono w standardzie. Więc jak ? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Ja przy okazji malowania przełącznika (bo był już mocno styrany) też zabrałem się za te nieszczęsne diody .nie świeciły z prawej strony.Wykorzystałem do tego zabiegu diody z żarówek postojowych led :naughty:. Efekt jest zadowalający ,świecą na biało,zajeło mi to jakieś 45min. :> ale warto było :hi:

oto efekt :http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b169cfbfa21a5257.html[br]Dopisany: 18 Luty 2012, 17:39_________________________________________________LINK http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b169cfbfa21a5257.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pabloooo85

jakie dokładnie diody wlutowałeś , SUPER wygląda ten włącznik

Wyciągnałem diody z żarówki led postojowej i wlutowałem .

takiej jak ta :

3b3ab6376ea62de1.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odswieze temat a mianowicie koledzy szanowni co musze wymienic w moim przelaczniku aby dioda caly czas swiecila po przekreceniu wlacznika i zalaczeniu swiatel?

Problem polega na tym , ze gdy wlacze swiatla to jedna z tych czerwonych diod swieci tylko kilka sekund i po chwili gasnie , jest tak za kazdym razem i nie bardzo wiem co muwsze wymienic aby to wrocilo do normy.

Narazie nie chem wymieniac calego przelacznika (mam juz zakupiony taki pod Auto swiatla ale czekam na podmianke MCE) bo ten moj obecny jest w bardzo nie nagannym stanie.

Bardxzo prosze o wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...