Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

marcin, a próbowałeś tylko przelutować punkty lutownicze diód? u mnie to pomogło, wcześniej zielone podświetlenie świateł włączało się tylko czasami, przez przypadek to zauważyłem bo myślałem że tego podświetlenia po prostu nie ma :) teraz świeci ładnie cały czas :)

koledzy a jak to jest z podświetleniem kropki? jest, czy go nie ma? bo pomimo przelutowania wszystkich diód kropka nie świeci:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolego "szeryf85" nie jeszcze tego nie robilem czyli nie przelutowywalem punktow lutowniczych w owym przelaczniku , musze sie za to wziasc bo troche mnie to wkurza mimo ze wlacznik bedzie zmieniony na taki z funkcja Auto to przydalo by sie ten stary naprawic i jeszcze za jakas dobra kase pchnac dalej.

Kolego a co do tej kropki to uwazam ze powinna swiecic bynajmniej tak jest we wlaczniku w Moim aucie , po przekreceniu pokretla na postojowki odrazu zapalaja sie wszystkie diody oprocz tej jednej z z ktora mam problem i gasnie po paru sekundach :kwasny:

Zalaczam zdjecie pokazujace podswietlona kropke w pokretle wlacznika swiatel.

http://img100.imageshack.us/img100/9152/20121112095324.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam zdjecie pokazujace podswietlona kropke w pokretle wlacznika swiatel.

http://img100.imageshack.us/img100/9152/20121112095324.jpg

Pozdrawiam.

No to pozostaje mi wymiana diody:) Mam w domu jakieś zwykłe czerwone, zobaczymy czy da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się chyba wezmę za włącznik

---------- Post dopisany at 15:52 ---------- Poprzedni post napisany at 00:56 ----------

jakiego koloru mają diody od halogenów i przeciwmgielnych? Obydwie mam prawdopodobnie spalone, a nie widziałem wcześniej jakiego były koloru

DSC06828.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona i zółta z tego co pamiętam ale nie wiem jaka kolejność

na zdjęciu, jak dobrze widzę :shock3: zielona tak jakby była od halogenów, więc żółta to pewnie przeciwmgielne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów - zielona przeciwmgłowe przód, zółta tył :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów - zielona przeciwmgłowe przód, zółta tył :tongue4:

:grin: powierdziłeś, że oko mnie nie zawiodło :wink: w weekend biorę się za wymianę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że chyba jest na odwrót (żółta halogeny, zielona przeciwmigielne):eusathink: Jutro muszę to sprawdzić, bo sam nie jestem pewien:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że chyba jest na odwrót (żółta halogeny, zielona przeciwmigielne):eusathink: Jutro muszę to sprawdzić, bo sam nie jestem pewien:decayed:

o prosze :grin: kolego jakbyś mógł sprawdzić to byłbym wdzięczny. Lipa by była jakbym założył odwrotnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te dwie ikonki (pod halogenem i przeciwmgielnymi) nie powinny być podświetlone :eusathink:

---------- Post dopisany at 23:29 ---------- Poprzedni post napisany at 23:28 ----------

dzięki za fotkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się myliłem:facepalm: Dziś sprawdziłem i zielona to halogeny, a żółta to przciwmgielne. Sorki:embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te dwie ikonki (pod halogenem i przeciwmgielnymi) nie powinny być podświetlone :eusathink:

---------- Post dopisany at 23:29 ---------- Poprzedni post napisany at 23:28 ----------

dzięki za fotkę :wink:

miałem dwa przełączniki i w obu te dwie ikonki nie są podświetlone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te dwie ikonki (pod halogenem i przeciwmgielnymi) nie powinny być podświetlone :eusathink:

Podświetlone są wtedy jak się samemu regeneruje włącznik. W oryginale białe znaczki pod spodem są namalowane, a gdy używasz szablonu to ich powierzchni nie malujesz czarną farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te dwie ikonki (pod halogenem i przeciwmgielnymi) nie powinny być podświetlone :eusathink:

Podświetlone są wtedy jak się samemu regeneruje włącznik. W oryginale białe znaczki pod spodem są namalowane, a gdy używasz szablonu to ich powierzchni nie malujesz czarną farbą.

to zajmujesz się regeneracją, czy tylko dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę sprawdzić zasilaczem te diody jak są przylutowane do płytki (chcę mieć pewność, że są spalone) nic nie popalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie świeciło dwie diody, myślałem że dwie muszę wymienić a tu po sprawdzeniu okazało się że tylko jedna do wymiany i po wymianie obie zaświeciły :wink:

Ja sprawdzałem diody baterią 4,5 V (jakoś mi się taka znalazła w domu).

42245229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...