Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakieś namiary na te diody ? Jakiś sklep internetowy, allegro...

Jaki jest ich rozmiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maritex.com.pl tu kupisz diody

dzięki, a orientujesz się jaki rozmiar tej diody będzie odpowiedni? Na płytce chyba są mniejsze niż 3mm a na stronie którą podałeś innych nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, 3mm będzie ok. Jeżeli dioda któraą wstawisz będzie Ci za jasno świecić to można podmienic rezystor albo po prostu ją zmatowić trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie kupowaliście te diody, białe z czerwonym światłem punktowym czy czerwone rozpraszające światło?

Dzisiaj zauważyłem że nie świeci mi jeszcze dioda od przeciwmgielnego. W jakim kolorze ona była ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie kupowaliście te diody, białe z czerwonym światłem punktowym czy czerwone rozpraszające światło?

Dzisiaj zauważyłem że nie świeci mi jeszcze dioda od przeciwmgielnego. W jakim kolorze ona była ?

IMG_8206.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :)

jeszcze jedno pytanie i już więcej Was męczyć nie będę :)

czy diodę 12v można tam wsadzić czy słabszą bo tam chyba jakieś rezystory są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz kupić diody na normalne napięcie? :wink: kup diodę bez rezystora, będzie oki, rezystory są już na płytce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym, że z reguły nie mam podświetlenia po prawej stronie. Sądziłem, więc że padły diody. Jednak czasami zdarza się, ze te diody świecą. Może to przypadek, ale z reguły świecą jak jest mroźno na zewnątrz i dopiero co zaczynam jazdę. Świecą przez chwilę, ale po przejechani niezbyt dużego odcinka gasną i już się nie zaświecają. Co o tym sądzić? Czy jednak może problem jest z zimnym lutem na diodach, albo dociski coś nie "łapią"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, ale jakby dociski nie łapały to chybaby w ogóle nie działały, a może coś się przegrzewa skoro na początku jak jest zimno jest ok, a później gasną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zauważyłem od pewnego czasu, że brak mi podświetlenia ikonki świateł mijania czy to normalne czy jednak dioda spalona..... dodam, że wszystkie pozostałe ikonki świecą łącznie z zerem i ikonką od świateł pozycyjnych:eusathink: Pomocy Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie sobie na wielokrotnie tu zamieszczany schemat, jeśli nie świecą diody, które są połączone szeregowo to albo któraś z nich spalona albo odlutowana. Ja tak miałem jakiś czas temu że część raz świeciła a raz nie, okazało się że ścieżki od płytki odpadały, polutowałem i pomogło na chwilę, część diod też wymieniłem przy okazji ale niestety czeka mnie wymiana włącznika bo mi się już nie chce przy tym dłubać, poza tym jest porysowany z zewnątrz jak większość z tego rocznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zauważyłem od pewnego czasu, że brak mi podświetlenia ikonki świateł mijania czy to normalne czy jednak dioda spalona..... dodam, że wszystkie pozostałe ikonki świecą łącznie z zerem i ikonką od świateł pozycyjnych:eusathink: Pomocy Panowie

3fea81462d18ba18m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym, że z reguły nie mam podświetlenia po prawej stronie. Sądziłem, więc że padły diody. Jednak czasami zdarza się, ze te diody świecą. Może to przypadek, ale z reguły świecą jak jest mroźno na zewnątrz i dopiero co zaczynam jazdę. Świecą przez chwilę, ale po przejechani niezbyt dużego odcinka gasną i już się nie zaświecają. Co o tym sądzić? Czy jednak może problem jest z zimnym lutem na diodach, albo dociski coś nie "łapią"?

Wychodzi na to że masz zimne luty, spróbuj przelutować punkty lutownicze diód, powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś tez naprawiłem 2 właczniki wg wskazówek.

Jeden z auto, ma dodatkowa pomaranczowa diode pod przyciskiem auto i dwie dodatkowe czerwone w porownaniu do włacznika bez tej funkcji. Dodatkowo jeden z rezystorów smd odlutował, sie co było powodem nie swiecenia 2 diod połaczonych szeregowo.

Jesli ktos ma problem z naprawa wyłacznika, moge to zrobic w Bydgoszczy wrazie cos prosze pisac na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...